FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-04-03 18:23  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
redds 

 

Z kim ja gadam :) Rewelacja !!!

 
08-04-03 19:19  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
Kolniak 

 - 3

Przepraszam, czy tam jest karton? ;-)

 
08-04-03 20:25  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Obłędny model, a może oryginał? ;-)

 
08-04-03 23:43  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ze stu tysiecy pytan jestem w stanie sformulowac tylko dwa.
1. Batonus, a tak naprawde to z jakiej jestes planety? - ale o to juz kiedys pytalem.
2. Dziorka z ktorej wychodzi lina kotwiczna w jaki sposob jest ... obramowana?

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
08-04-03 23:55  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
Miron 

 

Rany - ale trzeba miec wytrwalosci zeby wykonac tak model. Podziwiam dokladnosc
w szczegolach, wykonanie olinowania i wiele innych. Kurcze moze kiedys uda mi sie zrobic taki piekny modelik. Wlasnie zabieram sie do Vasy. Ale czy wyjdzie mi takie cudenko.

Chyle czola przed profesjonalistami.

Pozdrawiam

-----------------------------------------
Kartonowo na wesoło:)))))

 
09-04-03 06:38  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

No i cóż, wszyscy już pochwalili ( i słusznie!:-) Ale model został oklejony fornirem podobnie jak Łania i w zasadzie modelem kartonowym to on już nie jest. O co mi chodzi: Pokuś sie batoniku :-) o zbudowanie tą metodą czegoś dużego, nawet oklepanego Victory. Mógłbyś spokojnie konkurować z żaglowcami budowanymi od podstaw z drewna. Gratulacje.

 
09-04-03 08:32  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Piękny model , chylę głowę przyd Twym kunsztem , ale przyznasz że wycinanka wygląda niezbyt atrakcyjnie. Jeszcze raz gratuję PIĘKNY model , a co po nim ? który żaglowiec pójdzie "pod nożyczki" ?

 
09-04-03 08:37  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

To robi wrażenie.

Ha!
Ja też takie bedę kleił!
... jak mi się palce rozruszają, po 20 modelach ;-)

 
09-04-03 09:39  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wojtek - zdjęcia robiłem zenitem, radziecka lampa na 220V trzymana w łapie, światło skierowane nie bezpośrednio, tylko z białą tekturką dla rozproszenia, przesłona B, czas otwarcia ok. 2s

Kolniak - tam jest karton, ale go nie widać - zrobiłem tak celowo, bo moje modele mają przypominać oryginał, a nie na siłę wyglądać na kartonowe.

Wiedźmin - kluza kotwiczna jest obramowana kółkiem z forniru.

Michu - właśnie, tu mogłaby zacząć się ciekawa dyskusja, o zawartości kartonu w kartonie :-)
Ponieważ jednak główne elementy modelu są z kartonu - cały kadłub (chociaż pokryty), oraz detale wyposażenia (te czerwone zadaszenia) - twierdzę uparcie, że to jest model kartonowy, w dość dużym stopniu zwaloryzowany "obcymi" materiałami.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
09-04-03 10:02  Re: Karaka Flamandzka - nowe zdjęcia
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Faktycznie, taka dyskusja się juz nawet toczyła, ale... ja jednak z taka niesmiałością pewną uważam że to raczej karton jest tu dodatkiem do reszty nie na odwrót. Detale modelu które podziwiamy, to w większości "ciała obce" czyli niekartonowe. Równie dobrze można nazwać ten model drewnianym z elementami kartonu. A że powstał wg wycinanki, to już inna bajka.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024