FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
31-01-10 19:07  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
Hator   

Poldek wg mnie, zrobiony bardzo dobrze. Standard ma to do siebie, że kleimy to, co nam wydawca druknął, więc czepianie się o "słabość ogniwa" uważam za nie na miejscu. Oczywiście można mieć zastrzeżenia do kształtu belki sygnałowej i znakowania pojazdu, ale poprawa tego nie będzie standardem.
Dodatki wyposażenia cieszą oko.

Czy gaśnice i tylny kogut na zabudowie zrobiłeś z diod, osłonek z tabletek, czy może "wydusiłeś" ręcznie?

Osobiście nie widziałem tego pojazdu w rzeczywistości, to jednak z uwagi na jego skromne wyposażenie nie nadaje się do samotnych wyjazdów alarmowych, nawet do wypadku. Musiałby mieć większą zabudowę i zbiornik na wodę, a tego raczej konstrukcja nośna Poltrucka nie zniesie.
Nie wiem też, dlaczego zastosowano taką przedłużoną, a nie standardową kabinę? Wtedy istniałaby możliwość innej zabudowy, może bardziej przydatnej do zapełnienia. To jest jednak pytanie do firmy karosującej.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
31-01-10 19:54  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Z tego co wiem (mój tata pracował w straży) do wypadków wyjeżdżały 2 samochody Polonez i Star lub Jelcz
Poltruck (nie mylić z innym Polonezem) Była to wersja prototypowa praktycznie istniała tylko na "papieRZe" i tak na prawdę nigdy nie było wersji pożarniczej Poltrucka ( być może tylko projekt). Twierdzę że zabudowę pożarniczą robiono tylko na polonezach truck.
Na potwierdzenie mam:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Poltruck
I fotkę Poloneza Trucka
http://czerwonesamochody.com/details.php?image_id=1283
http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=2280&mode=search
Źródło ; czerwonesamochody.com
Pozdrawiam

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
31-01-10 20:19  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
Hator   

smarqu,
Całe szczęście, że to tylko prototyp. Widać, że robiła go osoba nie mająca rozeznania w ratownictwie drogowym, bez względu na to, czy na podwoziu Poldka, czy Poltrucka.
Obecnie do małych wypadków wysyłany jest 1 pojazd ze zbiornikiem do 1000litrów środka gaśniczego. Eliminuje to wysyłanie drugiego pojazdu. Dlatego VW T4, czy Poldki są oddawane do OSP.

Wracając do zdjęć, to przynajmniej będę wiedział, jak poprawić swoją wycinankę. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
31-01-10 20:32  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
kari   

Mario, oczywiście masz rację :-)
Nie chodziło mi o jakość klejenia (jest czyściutko i w standardzie ), a tylko i wyłącznie o uszczegółowienie; chociaż w tym przypadku chyba o jego brak.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-01-10 21:14  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Hator
Jeszcze mały oftopick :)
Czy samochody marki ford Transit mają jaki kolwiek zbiornik na wodę i środek pianotwórczy ??

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
31-01-10 21:43  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hator, ten samochód to nie jest samochód gaśniczy - zatem wody nie ma.

http://picasaweb.google.pl/kierownik51/Polonez#

Co do zbiorników na wodę - montowano je nawet w Żukach. Ale taki zbiornik ogranicza stabilność pojazdu, dlatego się tego już nie robi. Technika przyniosła gaśnice halonowe, potem proszkowe - w celach, do których służą takie pojazdy są lepsze od wody.

Oczywiście Polonezy z Osin były jedynie protezami prawdziwych pojazdów specjalnych - cóż począć ...

 
01-02-10 08:08  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Hator, tylny kogut wykonany jest z kapsułki po lekach, natomiast korpusy gaśnic wystrugane z ołówka (!).
Jeśli chodzi o sam pojazd, ten przedstawiony na zdjęciach kierownika pełnił służbę w OSP Tuszyn (woj. łódzkie).
Tak jak napisałem w opisie galerii, wykonany sprzęt stanowi tylko część możliwego wyposażenia tego autka. Pewnie druhowie z Tuszyna coś by jeszcze dorzucili :)
Natomiast co do oceny walorów taktycznych pojazdu należy pamiętać, że jest to pojazd z lat 90 ubiegłego wieku i wg. mnie doskonale dawał sobie radę jako pojazd pierwszego rzutu w przypadku zdarzeń drogowych.

Co do wykonania w standardzie, nie przywiązuję do tego żadnej uwagi. Kleję model i jeśli przychodzi mi do głowy żeby coś zmienić, dodać lub przerobić, to tak robię.
W przypadku Poloneza dodałem tylny kogut i pasy bezpieczeństwa w kabinie. Nie wykorzystałem natomiast sprzętu przewidzianego w opracowaniu.

Kierowniku dzięki za podejmowanie tematyki ratowniczo-gaśniczej.
Oby tak dalej.

Pozdrawiam

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
24-02-10 19:09  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=11&i=7616&t=7616&filtr=0&page=1
Napisałem taki wątek. Wiem że rzadko ktoś tam zagląda a ta galeria będzie pomocą dla sklejaczy. To wstawiłem link tu
A model przedstawia pojazd OSP Tuszyn czy OSP Osiny ??
Pozdrawiam

--

Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

Post zmieniony (24-02-10 19:30)

 
25-02-10 22:28  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Model przedstawia pojazd karosowany w Osinach i pełniący służbę w OSP Tuszyn.

Tylko tablice rejestracyjne modelu mogą wprowadzać w błąd (SRS - Ruda Śląska),
ale to chyba przejaw lokalnego patriotyzmu autora opracowania ;-)

Smarqu przy budowie modelu korzystałem z tych samych zdjęć z Tuszyna, które Ci przesłano. Były zamieszczone na nieistniejącym już portalu ratownictwo.org.pl

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
16-07-13 22:15  Odp: [G] Polonez Poltruck SLRt 1:25 Modelik nr 7/04
kamilch   

Witam kudłaty998 mam pytanie odnośnie tego osprzętu w polonezie ,z czego zrobiłes ten osprzet ,w tym momencie składam ten model i chce zrobić też osprzecik i z czego mam go zrobić są jakieś szablony ??
Jeszcze jedno pytanko z czego moge zrobić koguta z tyłu
Z góry z odpowiedź dzieki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024