FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-03-10 17:15  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Może dzięki tej relacji ktoś pokusi się o nowe i bardziej szczegółowe opracowanie modelu Wilgi. To bardzo ciekawy samolot. Używany był nawet przez lotnictwo wojskowe. Kiedyś widziałem rysunki Wilgi w kamuflażu ale nie pamiętam już gdzie.

--
Pozdrawiam!

 
04-03-10 20:44  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Kilka uwag, bo latałem az trzema wersjami tego ustrojstwa
model przedstawia pomieszanie co najmniej trzech wersji. Była wilga ze zwiększoną iloscią foteli i latała w Pruszczu Gdańskim w Aeroklubie. Wszystkie Wilgi miały sloty nawet nad kabiną a ta z wycinanki to wilga 40 - nieudana próba ruchomych slotów. Niestety okazało sie że sie nie chowaja całkowicie w locie i ten egzemparz stał przed PZL- Okęcie.
Wilga nie jest "gładka" pod spodem, lecą tam zewnętrzne podłużnice, chyba tloczone, ale są tak wielkie że trzeba je koniecznie odwzorować w tej skali. Skrzydła, i usterzenie tez jest ryflowane no ale powiedzmy że kreski wystarczą.
Jeżeli chcesz zachować napis na drzwiach Wilga 80 to koniecznie tłumiki pod kadłubem, inny wlot do filtra powietrza, no i w wycinance zaluzje silnika to parodia w oryginale są bardzo geste
Pozdrawiam bo mirodzina na kark włazi :-)

 
04-03-10 21:27  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiu, widziałem dość dawno temu Wilgę w kamuflażu z szachownicami w naturze i to na lotnisku w Mielcu. Przydałaby się taka wycinanka ale lepiej opracowana niż to co dłubię obecnie.

Kris, dzięki za uwagi i przypomnienie. Otrzaskałem się z Wilgą bo jestem byłym pilotem szybowcowym a z zawodu konstruktorem lotniczym. To co będę mógł to zrobię w zależności od tego na ile mi starczy cierpliwości. Pozdrawiam

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-03-10 14:12  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

OSTOJA fajnie Ci wyszła osłona silnika.
Pisząc o wydawnictwie GPM chyba się pośpieszyłem. Masz rację z tymi projektantami, jest nawet taki jeden którego modeli unikam. Ale nie chce o tym więcej pisać.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-03-10 14:48  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Windus, z projektantami jest bardzo różnie i od wielu czynników zależy czy projekt "wyjdzie" czy nie.

Żaluzje silnika. Zrobiłem je zupełnie inaczej niż to zaprojektował autor p. Z. Sałapa.



Windus, chyba powinieneś być zadowolony.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-03-10 21:03  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jak dla mnie rewelacja :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-03-10 21:23  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Oj ślicznie, jeszcze tylko wloty kaloryferów, ale ja bym chyba sobie też odpuscił, bo mozna przedobrzyć, ale naprawdę ładnie zrobione.

 
05-03-10 22:01  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kris napisał: " jeszcze tylko wloty kaloryferów"

Kto wie, może będą.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-03-10 10:18  Odp: [Relacja] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przednia szyba - fatalnie to wyszło ale będę poprawiał co się da. Wloty powietrza do chłodzenia agregatów silnikowych.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-03-10 15:17  Odp: [Relacja] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Centropłacik wklejony, teraz tylna część oszklenia.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024