FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-03-10 13:10  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam.
Dawno nic nie pisałem, ale straciłem chęć do klejenia na długi okres czasu.
W tym czasie trochę bawiłem się z malowaniem i próbowałem zrobić coś z układem jezdnym.

Skleiłem też podstawę napędu wodnego.

Tak wygląda puszka:

Trochę szczególików:

Będę musiał poprawić to malowanie. Bardzo słabo kryje pactra, którą to robię.
Nie wiem też co zrobić z tym:


Wzorowałem się na tym.
Ale za bardzo mi nie wyszło.

--

www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

Post zmieniony (20-03-10 14:53)

 
09-01-11 10:26  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam!
Wróciłem do klejenia po dość długiej przerwie spowodowanej brakiem czasu, chęci i sensu niszczenia kolejnych wycinanek.

Model odkurzyłem, części pozbierałem i wziąłem się za jego dokończenie.
Poprawiłem malowanie i zacząłem klejenie układu jezdnego.
Koła napinające:

Kadłub:

Wieża:

I całość:


Prosiłbym o potwierdzenie, lub wyprowadzenie mnie z błędu.
Czy w ACz było tak jak w WP przed 39, że zimowe malowanie polegało na naniesieniu na pojazd białej, zmywalnej farby na okres zimy? Czy jednak było to całkowite przemalowanie pojazdu zgodnie z jakimś regulaminem?

Pozdrawiam
Kofi

EDIT: Poprawiłem fotki, źle skopiowałem linki i wyszły w pełnym rozmiarze.
--

Post zmieniony (09-01-11 10:28)

 
09-01-11 11:38  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Hmmm... Jestem pod wrażeniem. Moim zdaniem zrobiłeś spore postępy, samo malowanie wyszło Ci znacznie lepiej, niż co niektórym co uparcie mażą modele farbkami żeby "lepiej wyglądały". U Ciebie przyczepić się można zwłaszcza nitów, są za duże i mają nieregularne kształty. Następnym razem zrób nity kartonowe wycinane wycinakiem z igły. Takie nity będą miały jednakową wielkość. Lufa działka jest troszkę za cienka jak na moje oko (i co najgorsze wygięta).

Co do malowania, głowy nie dam, ale wątpię, żeby jakakolwiek armia inwestowała w całkowite przemalowywanie czołgów w okresie zimy. No chyba, że to jakieś państwo, na terenie którego przez większość roku leży śnieg. Ja bym raczej stawiał na farbę zmywalną.

--
pozdrawiam
Piotr


 
09-01-11 12:37  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Czasami zamiast farby używano po prostu wapna które po czasie, po prostu samo się zmywało. W takim wypadku można zrobić bardzo fajne malowanie pokazujące jak spod wapna widać oryginalny kamuflaż. Poszukaj zdjęć w sieci, różnych pojazdów z tego okresu to zobaczysz o co chodzi.

--
Pozdrawiam!

 
11-01-11 01:47  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kofi z tą lufą to pojechałeś lekko po bandzie: 0,8mm to miał mieć kaliber w skali 1:25 a nie zewnętrzna średnica. Ale to jest do uratowania. Odetnij tą armatę tak około 1 cm od kadłuba. Na drut ze spinacza biurowego ( powinien mieć w przybliżeniu 0,8mm śr.) z kalki technicznej lub zwykłego paragonu nawiń pasek nieco szerszy niż długość lufy na Wikol lub BCG. Nie za ciasno bo potem nie wyjmiesz drutu. Grubość ścianki powinna mieć tak na oko 0,5 mm. Po wyschnięciu kleju i wyjęciu "szablonu", przytnij ostrym nożykiem, bardzo ostrożnie, na wymiar i nasuń na pozostawiony odcinek starej armaty. Pomaluj ją na biało jak całość, a końcówkę "okopć". Wsjo ;-)

Co do malowania to spód wanny raczej pozostawał w "naturalnym kolorze", bo kto by brał czołgi na "kanał" do malowania ;-) Ale to nieistotny detal. Przetrzyj całość jeszcze na "sucho" jakąś Pactrą A112 lub podobną i miejscowo A51, A52, A53 (podaje Ci nazwy Pactry bo te znam i sam stosuje, więc można przyjąć, że są sprawdzone). Tylko nie "przeholuj" z tym budzeniem bo zepsujesz całe dotychczasowe malowanie. Poszukaj jak to robią inni i jak to mogło wyglądać na "oryginale".

Też dłubie przy tym "karaluchu", tyle że ja ratuje go przed efektownym "modelarskim trafieniem p.panc" ;-) i termin zakończenia to bliżej nieokreślona przyszłość ;-) A zacząłem go równo 22lata temu ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-01-11 14:32  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Piotr D, Jasiek

Dzięki za link, i komenty

Chopin
Zastanawiam się właśnie czy nie użyć by igły 13? Nie wiem tylko czy dostanę w aptece, bo źródło rodzinne takich już nie posiada.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
11-01-11 17:59  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Może być i igła tylko zastanawiam się czy nie będzie zbyt "cienkościenna"? Sprawdzisz sobie praktycznie, bo koszt jest śmiesznie mały (raptem 50-80gr/szt). A w razie czego przyda Ci się gdzie indziej. Dobrze, że eksperymentujesz. Liczy się efekt końcowy a nie tylko sama droga do celu ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-01-11 00:07  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kofi przepraszam, ze w tranżalam się ze zdjęciami w twoją relacje ale chciałem pokazać Ci tak na szybko jak można zrobić taką lufę:



Ja tu zastosowałem kalkę kreślarską klejoną na Wikol.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-01-11 09:12  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Nie ma za co przepraszać. Super ci teciak wychodzi. Lufa też świetna.

Tzn. kalka kreślarska to to samo co papier śniadaniowy? Podaj proszę jeszcze średnicę tej lufy, średnica wewnętrzna to 0,8mm?

--

Post zmieniony (15-01-11 09:13)

 
17-01-11 17:48  Odp: [Relacja] T-38 MM 4/1989 - Pierwszy czołg
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już Ci mówię: Średnica zewnętrzna to około 2 mm. Wewnętrzna to mniej więcej 0,8 mm.
Papier śniadaniowy chyba nie jest najlepszy do tego bo będzie się strasznie rozmakał pod wpływem BCG lub Wikolu. Jeżeli nie masz kalki, użyj lepiej paragonów ze sklepów.
Kalka kreślarska jest dosyć sztywna i bardzo gładka, ale doskonale zwija się w rurki. Występuje w wielu grubościach/gramaturach. Jak będziesz miał jeszcze jakieś niejasności pytaj śmiało.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024