FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-01-10 09:01  [Relacja/Galeria] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Goood Myrning jako rzeczą Starożytni Amerykanie
Jak widać po tytule relacji lepił będę aktualnie takiego brzydala. Skala 1:50, bo taka mi pasuje i trochę mniej miejsca na półce zajmować będzie.
Co by nie zanudzać wrzucam fotki. Tyle na razie sklejone. Błemdów i usterków projektu na razie nie stwierdzono.



Zdjęć wręgów i okładków nie będzie, bo nie i już.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (25-09-10 17:26)

 
13-01-10 09:06  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pulpetto, Ty tak specjalnie, prawda? Konkurencje mi robisz? :D Model skonczysz, a ja nawet kadluba w calosc nie poskladam...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
13-01-10 22:49  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo wdzięczny temat. Robiłem go kiedyś z pierwszego wydania Małego Modelarza. Z tego co pamiętam sklejał się rewelacyjnie, a pasowanie części stało na najwyższym poziomie. Napisz coś więcej na temat przeskalowania. Na jakim papierze i czym drukowałeś po przeskalowaniu?

--
MIG-29

 
14-01-10 08:36  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Rafael - gdziez bym śmiał konkurencje Ci robić. Ty robisz wersje "odpicowaną w kosmos", a u mnie to będzie zykły standardzik. Z szybkościa też bym nie przesadzał, pewnie w tzw. międzyczasie zlepie jakąś figurkę dla odskoczni od głównego projektu.

Na temat przeskalowania moge napisać tyle, że zrobił to Struna ;-)
Wydrukowane na bloku technicznym firmy Herlitz (czy jakos tak z niemiecka) na zwykłej drukarce atramentowej HP940c, następnie lekko tryśnięte lakierem bezbarwnym w szpraju z supermarketa. I sie klei... Jak na razie bezproblemowo
Pozdrawiam

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (14-01-10 13:15)

 
01-02-10 09:09  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Kolejny łapgrejdzik.
Troche z tyła i po boczkach podoklejane. Powolutku idzie do przodu.
Taki małe PS. Dawno nie widziałem tak porozrzucanych części w modelu. Trzeba praktycznie przeszukać wszystkie arkusze, żeby zabrać komplet części o danym numerze.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
01-02-10 09:23  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
Starling   

Czysto Ci to wychodzi... Odnoszę wrażenie iż nawet w skali 1:50 to będzie kolos ;-)

P.S. Długość ok. 33cm, rozpiętość ok. 35cm

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
13-02-10 22:53  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ciąg dalszy

Starling - może nie kolos, ale będzie spory

Zmontowane silniczki i "dziobek", do którego władowałem całkiem spory kawałek ołowiu. Miałem małe problemy na dziobie od dołu, coś mi się tam nie zeszło, ale dodrukuję sobie zapas koloru i się poprawi. Silniczki założone "na sucho" i kleimy dalej.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
08-05-10 17:12  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Dawno mnie nie było z tzw. ciągiem dalszym.
A w międzyczasie powstał ogonek, przód doklejono do całości. Wszystko można sobie obejrzeć poniżej.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
08-05-10 20:35  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
Hator   

Pięknie Ci to idzie. Mi nie przeszkadza, że to "standard".:-) Lepiej zrobić czysto od razu, niż potem kombinować z retuszem, który nie zawsze może się udać.
Maszyna mimo wszystko ma swoje rozmiary. Dużo tuszu Ci zeszło na druk tego modelu? Pytam, bo nie bawiłem się jeszcze w drukowanie kolorowych planów.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
09-05-10 11:56  Odp: [Relacja] A 10 Thunderbolt z MM w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Hator - retusz, przynajmniej krawędzi musi być. A ile tuszu poszło? Tego nie wiem, nie sprawdzałem.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024