FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
01-02-12 17:30  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Parafrazując Twój wpis przy moim modelu kiedyś tam : No i wielki git, kolokwialnie - gicior .
Ja bym tak nie umiał pewnie dlatego Modelik jakoś przędzie. Piękna robota, moja Ola będzie bardziej modelikowa.

Post zmieniony (01-02-12 17:31)

 
02-02-12 12:15  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pawlo, umiał byś, umiał. Tym bardziej, że w przypadku tendra nie ma nic skomplikowanego :)

--

 
02-02-12 12:37  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Właśnie, Robert, do modelu tendra, a nie pilnować tego drugiego modelu ? :)

 
02-02-12 20:44  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Robercie, nawet jeśli by mi się to udało to trwało by to wieki całe.
Mam do Ciebie pytanie, a kolejarzy do swoich modeli to udało Ci się już znaleźć, bo i mnie by się ktoś taki przydał.

 
02-02-12 21:36  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Niestety nie mam żadnego kolejarza :( Ogólnie to ciężko jest z figurkami w 1:25, Jakieś gdzieś tam widziałem ale ciężko było by to zaadoptować. (np.Mechanicy z F1 :/ )
Może coś się kiedyś pojawi ciekawego.
Mi budowa tendra zajęła już jakieś dwa miesiące, Tak po cichu zakładam, że potrzebuję koło miesiąca aby ukończyć jego budowę, więc tragedii nie ma, szczególnie jeśli porównamy go do modelu lokomotywy.

--

 
03-02-12 14:56  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

I taka malutka aktualizacja. Dorobiłem parę kolejnych elementów, kilka sfotografowałem, reszta mało istotna :)
Dorobiłem zakrapiacz tendra, drabinki, zderzaki i wodzidło haka. Zamocowane jest tak na sztukę, do sesji zdjęciowej.

To by było tyle. Pozdrawiam

--

Post zmieniony (03-02-12 14:57)

 
05-02-12 13:03  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
klint   

Witam.

Powiem krótko, MOCNA RZECZ.
Pozdrawiam .

 
06-02-12 15:30  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Klint, ale bez przesady, tak jak pisałem wcześniej, tender jest prosty w budowie, tylko trochę pracochłonny.
Jestem trochę niezadowolony z efektu końcowego, ponieważ po pomalowaniu tendra, uwidoczniły się lekkie zwichrowania ścian skrzyni wodnej :(
Przestudiowałem kilka(set) zdjęć i w sumie mogę zaakceptować taki stan rzeczy.
Często podczas nawęglania zdarzało się, że wózek z węglem uderzał w ściany tendra, w wyniku czego, blachy nie były idealnie proste.
Przyznaję jednak bez bicia, że nie satysfakcjonuje mnie coś takiego ale jestem zmuszony do zaakceptowania takiego stanu rzeczy.
Góra tendra, jest już wstępnie częściowo spatynowana, według mojego sposobu, chyba najprostszego z możliwych.
Krótki opis.

Nakładam kilka warstw farby w sprayu, żeby równomiernie pokryć cały element. Następnie czekając aż podeschnie rozgniatam w moździerzu kilka grudek węgla. Najlepiej żeby powstał taki pył węglowy. Następnie przesypuję przez sitko ten pyl i mieszam z sadzą z komina.
Potem już tylko delikatnie wcieramy dużym pędzelkiem tą mieszankę pyłu i sadzy w farbę.
Musi być na tyle sucha, żeby pędzelek nie uszkodził jej struktury a jednocześnie musi być lepka aby pył węglowy przykleił się do farby.
Tak to wyszło.



P.S-Trochę mnie poniosło z brudzeniem tabliczek na tendrze ;) będę musiał poprawić.

--

 
06-02-12 19:37  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
klint   

Robercie wiem o co biega. Ja tez 4x oklejałem tender Ptki zanim mi wyszedł tak jak chciałem. Też miałem ten efekt załamań. Ale wiem że Ty też nie odpuścisz.... i będzie git. Mimo wszystko model jest prima. Dobry pomysł z tą patyną węglową. Muszę to wypróbować. Olkę już mam, tylko czasu mi brakuje.

Pozdrawiam.

 
06-02-12 20:10  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Klint, niestety tym razem zawiodę ciebie :( oklejanie nie wchodzi w grę. Wiązało by się to z całkowitą przebudową tendra i sam tender zostałby przeskalowany.
Teraz to już jest pozamiatane. Musze pozostać przy tym co jest, mimo, że nie podoba mi się to za bardzo. Pocieszam się tylko tym, że prawdziwe tendry były czasami poobijane i pogniecione, z licznymi wspawanymi blachami.
Chciałem zrobić nawet taki "wspawany" kawałek, ale 25D49-49 nie mia w tym miejscu żadnych wstawek :/
Postaram się to jeszcze jakoś wyretuszować, gdyż chcę tam porobić ślady po wylewającej się wodzie.
Całe szczęście, że te zwichrowania mam praktycznie tylko po lewej stronie tendra.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024