FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
01-02-12 17:30  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Parafrazując Twój wpis przy moim modelu kiedyś tam : No i wielki git, kolokwialnie - gicior .
Ja bym tak nie umiał pewnie dlatego Modelik jakoś przędzie. Piękna robota, moja Ola będzie bardziej modelikowa.

Post zmieniony (01-02-12 17:31)

 
02-02-12 12:15  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pawlo, umiał byś, umiał. Tym bardziej, że w przypadku tendra nie ma nic skomplikowanego :)

--

 
02-02-12 12:37  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Właśnie, Robert, do modelu tendra, a nie pilnować tego drugiego modelu ? :)

 
02-02-12 20:44  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Robercie, nawet jeśli by mi się to udało to trwało by to wieki całe.
Mam do Ciebie pytanie, a kolejarzy do swoich modeli to udało Ci się już znaleźć, bo i mnie by się ktoś taki przydał.

 
02-02-12 21:36  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Niestety nie mam żadnego kolejarza :( Ogólnie to ciężko jest z figurkami w 1:25, Jakieś gdzieś tam widziałem ale ciężko było by to zaadoptować. (np.Mechanicy z F1 :/ )
Może coś się kiedyś pojawi ciekawego.
Mi budowa tendra zajęła już jakieś dwa miesiące, Tak po cichu zakładam, że potrzebuję koło miesiąca aby ukończyć jego budowę, więc tragedii nie ma, szczególnie jeśli porównamy go do modelu lokomotywy.

--

 
03-02-12 14:56  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

I taka malutka aktualizacja. Dorobiłem parę kolejnych elementów, kilka sfotografowałem, reszta mało istotna :)
Dorobiłem zakrapiacz tendra, drabinki, zderzaki i wodzidło haka. Zamocowane jest tak na sztukę, do sesji zdjęciowej.

To by było tyle. Pozdrawiam

--

Post zmieniony (03-02-12 14:57)

 
05-02-12 13:03  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
klint   

Witam.

Powiem krótko, MOCNA RZECZ.
Pozdrawiam .

 
06-02-12 15:30  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Klint, ale bez przesady, tak jak pisałem wcześniej, tender jest prosty w budowie, tylko trochę pracochłonny.
Jestem trochę niezadowolony z efektu końcowego, ponieważ po pomalowaniu tendra, uwidoczniły się lekkie zwichrowania ścian skrzyni wodnej :(
Przestudiowałem kilka(set) zdjęć i w sumie mogę zaakceptować taki stan rzeczy.
Często podczas nawęglania zdarzało się, że wózek z węglem uderzał w ściany tendra, w wyniku czego, blachy nie były idealnie proste.
Przyznaję jednak bez bicia, że nie satysfakcjonuje mnie coś takiego ale jestem zmuszony do zaakceptowania takiego stanu rzeczy.
Góra tendra, jest już wstępnie częściowo spatynowana, według mojego sposobu, chyba najprostszego z możliwych.
Krótki opis.

Nakładam kilka warstw farby w sprayu, żeby równomiernie pokryć cały element. Następnie czekając aż podeschnie rozgniatam w moździerzu kilka grudek węgla. Najlepiej żeby powstał taki pył węglowy. Następnie przesypuję przez sitko ten pyl i mieszam z sadzą z komina.
Potem już tylko delikatnie wcieramy dużym pędzelkiem tą mieszankę pyłu i sadzy w farbę.
Musi być na tyle sucha, żeby pędzelek nie uszkodził jej struktury a jednocześnie musi być lepka aby pył węglowy przykleił się do farby.
Tak to wyszło.



P.S-Trochę mnie poniosło z brudzeniem tabliczek na tendrze ;) będę musiał poprawić.

--

 
06-02-12 19:37  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
klint   

Robercie wiem o co biega. Ja tez 4x oklejałem tender Ptki zanim mi wyszedł tak jak chciałem. Też miałem ten efekt załamań. Ale wiem że Ty też nie odpuścisz.... i będzie git. Mimo wszystko model jest prima. Dobry pomysł z tą patyną węglową. Muszę to wypróbować. Olkę już mam, tylko czasu mi brakuje.

Pozdrawiam.

 
06-02-12 20:10  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Klint, niestety tym razem zawiodę ciebie :( oklejanie nie wchodzi w grę. Wiązało by się to z całkowitą przebudową tendra i sam tender zostałby przeskalowany.
Teraz to już jest pozamiatane. Musze pozostać przy tym co jest, mimo, że nie podoba mi się to za bardzo. Pocieszam się tylko tym, że prawdziwe tendry były czasami poobijane i pogniecione, z licznymi wspawanymi blachami.
Chciałem zrobić nawet taki "wspawany" kawałek, ale 25D49-49 nie mia w tym miejscu żadnych wstawek :/
Postaram się to jeszcze jakoś wyretuszować, gdyż chcę tam porobić ślady po wylewającej się wodzie.
Całe szczęście, że te zwichrowania mam praktycznie tylko po lewej stronie tendra.

--

 
06-02-12 20:10  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robert B. napisał:

> Następnie czekając aż podeschnie rozgniatam w moździerzu kilka grudek węgla. Najlepiej żeby powstał taki pył węglowy. Następnie przesypuję przez sitko ten pyl i mieszam z sadzą z komina.

...potem dodaję trochę krwi nietoperza i trzy oddechy pająka.
Brzmi jak przepis na jakiś magiczny eliksir:)

A tak na poważnie to podziwiam wykonanie. Będzie piękny model.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (06-02-12 20:11)

 
06-02-12 22:37  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewnie, że tender mógł być poobijany, różne rzeczy się przecież dzieją. :-)

--


 
07-02-12 08:16  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
indianscout   

" Jak czernidło zrobić radzę : wprzódy z pieca uskrob sadze , dorzuć wosku dwa kawały , utop sadła funt niecały , dolej olej ... " - przepis na farbę drukarską made in Tytus De Zoo .

 
07-02-12 10:31  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Panowie, na szczęście obyło się tym razem bez nietoperzy, pająków, sadła i wosku :D
Wystarczy sadza i węgiel ;)
Pozdrawiam

--

 
07-02-12 10:36  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rozumiem, że to jest węgiel drzewny.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-02-12 12:31  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

"sadza z komina" - a masz jakiś zastępnik dla posiadaczy kaloryferów ? :))

 
07-02-12 14:20  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kiedyś czarną pastę do butów barwiło się sadzą, może teraz też?
Inny sposób który mi przychodzi do głowy, to: świeczka i blaszka, na której będzie się osadzać sadza z płomienia :-)

--


 
07-02-12 15:01  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ostoja, to jest węgiel kamienny. Wstępnie kilka uderzeń młotkiem i do moździerza :)
Tomek, musisz kombinować. Ja w piwnicy otworzyłem takie okienko od komina i wziąłem sadzę. Tylko uważaj, żeby nie wysypała się kilkuletnia zawartość komina, wtedy trzeba się ewakuować.
Ale efekt końcowy według mnie jest super i warto spróbować

--

 
08-02-12 18:58  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
niki68 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj Robercie

Skupiłem się na innych tematach i przegapiłem samo dobro. Tender super, a te pofalowania blachy dodają mu tylko realizmu. Poszukujących oddechu nietoperzy informuję, że wśród pigmentów dobrych firm znajdują się różne odcienie czerni i taka podobna do sadzy też się znajdzie. Oczywiście sposób z sadzą jest tani, dobry i co najważniejsze najbardziej realistyczny z możliwych. Mieszczuchy mogą poprosić kominiarza aby naskrobał troszkę w słoiczek. starczy na lata.

Pozdrawiam

--

 
08-02-12 23:55  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki za słowa pocieszenia, odnośnie poszycia skrzyni wodnej. Już się z tym pogodziłem :)
Odnośnie czarnych pigmentów, to mam vallejo i chcę za ich pomocą zrobić zacieki na tendrze.
P.S-wózki pomalowane na czerwono, kalkomania na tendrze. Postaram się wrzucić jutro fotki.

--

 
12-03-12 18:41  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam , trochę się przeciągnęło w czasie to moje wrzucanie zdjęć, ale inaczej się nie dało.
Tender zrobiony gdzieś w 90 %, Zostało jeszcze kilka detali (lampy, smarowniczki) , ale to już na koniec.
Nie będę mówił z ilu części składa się tender, bo przy takiej ilości przydała by się relacja z budowy osobnego modelu :)
Tak to wygląda w całości, część już jest spatynowana, reszta jeszcze czeka. Zacieki przy klapach wlewowych wykonałem za pomocą Tamiya 87080 Weathering Master B oraz pigmentami vallejo

Teraz kilka szczegółów wózków

... ostoi,

... i skrzyni wodnej i węglowej,

A obecnie pracuję, przy urządzeniach sprzęgowych. Ten długi pasek papieru, to będzie sprężyna cięgłowa. Jedna z dwóch, jakie są na tendrze.

No i takie tam, Kłodzko 1993

;)
Pozdrawiam

--

 
19-04-12 00:46  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zrobiłem ruchomy sprzęg i oświetliłem tender. Wychodzi na to, że jest już ukończony.
W dzień wykonam lepsze zdjęcia.

Zabieram się z powrotem za lokomotywę :)

--

 
19-04-12 08:29  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajnie to wygląda, światła dodają magii :-)

--


 
26-04-12 00:28  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jak pisałem wcześniej, zabrałem się za elementy wyposażenia parowozu. Wybór padł na prądnicę, zwana również turbinką parową.
Budowa zajęła mi jakieś 12 godzin. Oczywiście powstał na podstawie dokumentacji, zdjęć i własnych obmiarów.
Najbardziej pracochłonny był element w kształcie wklęsłego stożka, ale jakoś sobie poradziłem przy pomocy szpachli.
Parę fotek z budowy:


Turbinka gotowa do malowania,


I pomalowana,


I z grosikiem :)

Zdjęcia może nie za wysokiej jakości, ale to tak na gorąco robione i wrzucone.
Pozdrawiam

--

 
03-05-12 14:02  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dorobiłem kolejne elementy wyposażenia kotła. Inżektory i inne zawory.

I jeszcze jedno zdjęcie z już wcześniej zrobionymi częściami. Przepadły mi gdzieś drzwiczki paleniskowe. Muszę wykonać je jeszcze raz.


--

 
04-06-12 23:19  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

To tak na podbicie tematu:

http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/4390-koobrzeg-odwiedzi-pocig-qpiratq-video.html

http://www.miastokolobrzeg.pl/redakcja/4395-poskramianie-pirata-wg-kacpra-pajora-foto.html

W ostatnią sobotę można było sobie OL-kę pooglądać w akcji na trasie Poznań-Kołobrzeg.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
12-08-12 16:34  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Trzeba się trochę odmulić. Od jakiegoś czasu męczę elementy wyposażenia budki maszynisty, oraz kilka innych drobiazgów.
Foto:
Tak powstawał- Kurek wspólny zakrapiacza dymnicy popielnika i węgla.


Pokrętła głowicy osprzętu.


Robi się zawór maszynisty, zawór piasecznicy, oraz przybyło kilka tabliczek. Ta ostatnia, to kalkomania położona na metalizer.


Przymocowałem również, kilka rurek, po obu stronach budki maszynisty.


Na koniec rzut na budkę maszynisty. Fotka czarno biała, ponieważ po zrobieniu zdjęcia wyszło kilka baboli :) Jeszcze brakuje sporo elementów. Staram się robić po minimum jednym elemencie dziennie


--

 
14-08-12 22:57  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Powstały elementy hamulca. Zawór maszynisty i dodatkowy zawór maszynisty, był używany do hamowania samej lokomotywy.


--

 
15-08-12 09:58  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Robert -ale ta fotka budki maszynisty wygląda jak zdjęcie oryginału. Na parowozach się nie znam ale model i wykonanie rewelacyjne. Zawsze chętnie tu zaglądam bo jest na co popatrzyć.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
15-08-12 12:26  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

pol napisał:
...fotka budki maszynisty wygląda jak zdjęcie oryginału.

Po prostu majstersztyk. Brak słów.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-08-12 16:50  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
klint   

Witam Robercie.
Podpisuję się w 100% pod każdym z tych komentarzy, rewelka. Będzie z czego czerpać wzorce.
Pozdrawiam.

 
22-08-12 19:23  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki!
Dorobiłem kilka elementów. Dzięki Bogu, wnętrze budki prawie ukończone.



--

 
22-08-12 20:52  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nawet w palenisku napalono - a woda jest?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-08-12 21:04  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Woda też jest, na niby :) Parowóz będzie stał przy żurawiu do nawadniania parowozów, muszę go tylko wymierzyć, zaprojektować i skleić, ale to już na koniec, razem z semaforem precyzyjnego.
Z większych elementów, to zrobiłem fotele. Załoga parowozu musiała na czymś siedzieć.
Podesty pod fotele wziąłem z Ty51, a same fotele to już własna praca, oparta trochę na zdjęciach i trochę na planach.


Pozdrawiam

--

 
26-08-12 21:38  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Masakra!!!

 
27-08-12 12:45  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Magia, panie kolego, magia!

--


 
27-08-12 13:30  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Śliczności...

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
27-08-12 14:21  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Pięknie, kurna, pięknie. Ta klamka w drzwiach wytarła się do gołego mosiądzu ? Chyba powinna być stalowa:)

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
27-08-12 15:22  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
belfast 

 

coś nie samowitego :) gratuluje :D

--
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.. a jeżeli tak mówił to go zabij bo kłamał!!:)

 
27-08-12 16:34  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Piękne rzeczy pokazujesz, aż ochoty nabieram na jakiś parowóz.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
27-08-12 16:46  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Robercie, jestem pod niesamowitym wrażeniem..
A odnośnie żurawia do nawadniania, widziałeś to?:

http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=93&t=3795

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
27-08-12 18:42  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Panowie, będę mocno kibicował, kto zabierze się za sklejenie modelu lokomotywy:)
Dzięki za miłe słowa, motywują do dalszej pracy, mimo iż czasami dopada mnie tzw. zmęczenie materiału
Precyzyjny, klamka będzie na pewno stalowa albo czerwona. Szczerze to sam się zdziwiłem, że jest taka jaka jest.
Mario, to nie czary. Są lepsi magicy na tym forum i na kilku innych, ja jestem czujny i zawsze staram się wyłapać to co najlepsze :p
A tego żurawia nie widziałem, a zaglądam tam czasami !!! Dzięki za linka.

--

 
27-08-12 19:16  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
niki68 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj
O Kolego ... dałeś czadu. Moje ukłony do samej ziemi. Można pomyśleć, że to zdjęcia prawdziwego parowozu. Bardzo, bardzo realistycznie!!!
Pozdrawiam

 
03-09-12 18:37  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
klint   

Witaj Robercie.
Ja widzę ten model jako mistrzowski na każdych pokazach, MOJE NAJ...... GRATULACJE.
Pozdrawiam

 
14-09-12 00:30  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki Klint, dzięki Niki :)
Dłubię się z taka drobnicą przy modelu, że czasami zastanawiam się czy warto pokazywać zdjęcia.
Zrobiłem żółte tablice ostrzegawcze, informujące o zagrożeniu ze strony trakcji elektrycznej.
Żeby była jasność, zerżnąłem patent Precyzyjnego. Tablice są wypukłe, nie zastosowałem żywicy jak to zrobił Mariusz, tylko przypadkiem wpadłem na inny pomysł. Patrzyłem na Ol49 pijąc Pepsi i olśniło mnie :)
Powycinałem z butelki paski o szerokości 4,8mm i długości 17,2 mm, Same w sobie były wypukłe. To było to, na co liczyłem.
Następnie pomalowałem to wszystko żółtą Pactrą A8, przykleiłem kalkomanie i zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym. Teraz są już przyklejone na swoje miejsce i efekt jest zadowalający. Jak wyschnie lakier, to czeka mnie jeszcze patynowanie, bo trochę za bardzo biją po oczach.
Tak to wygląda, dwie kalki uszkodziłem a trzy mam jeszcze zapasowe

Gdybym się pośpieszył z tymi tabliczkami, to wyglądało by to tak jak ta dolna tabliczka, słabo. Złe wymiary i kolor wzięty z księżyca.

Przy okazji wrzucam zdjęcia skrzynki do oświetlenia i poręcze przy przednich lampach.


Pozdrawiam

--

 
29-11-12 10:38  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

No Robercie, model ukończony, kosisz nagrody, a galerii nie ma :( .
Chciałem pooglądać napaść oczy, a tu ... :(
Zuraw wodny jakiś Neusaltz ma w planach Paweł Adamowicz z Pkprepo, zapytaj może już ma. Z jeszcze większą ciekawością czekam na podstawkę :)

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
29-11-12 13:29  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jeszcze nie ukończony. Robię tłumik i męczę druciki od smarownic. Ostatnio mam mniej czasu, ale w przyszłym miesiącu będzie finito .

--

 
26-05-16 14:27  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Albertas   

w jaki sposób można zobaczyć zdjęcia tego pięknego modelu?Z strony 10 nie mogę widzieć photo.Nie wiem dlaczego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024