FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-01-10 23:22  [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam Wszystkich Forumowiczów w Nowym Roku i nowej relacji.

Tym razem zabieram się za najsłynniejszy transatlantycki statek pasażerski jakim niewątpliwie był, jest i będzie Titanic. Zapewne każdy zna jego tragiczną historię więc daruje sobie rozpisywania na jej temat.

Chciałbym zaznaczyć że od dawna marzyłem aby mieć ten okręt w swojej kolekcji i wreszcie dzięki Ryszardowi Bones, autorowi tego projektu moje marzenie może się ziścić. Na pierwszy rzut oka opracowanie wygląda niesamowicie no i najważniejsze, że w reszcie jest w odpowiedniej skali :-). Dlatego też zrobię wszystko co w mojej mocy aby model ten wyszedł jak najlepiej.

Wszystkie narzędzia modelarskie jakie posiadam na chwilę obecną możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu, natomiast na kolejnym jest opracowanie jak i szkielet wycięty laserowo wraz z kilkoma innymi ''drobiazgami'' które już zakupiłem.




Co do ogólnych założeń w budowie, to model będzie waloryzowany więc pozwolę sobie na kilka modyfikacji, które mam nadzieję wpłyną na finalny efekt. Najważniejsza z nich będzie tkwiła w poszyciu i burtach. Mianowice mam zamiar wykonać je z pojedynczych pasków kartonu imitujących oryginalne poszycie statku. Co do szczegółów to przedstawię je w trakcie budowy, ale żebyście już na wstępie mieli o tym wyobrażenie to zamieszczam poniżej zdjęcie innego modelu Titanica w skali bodajże 1:42, w którym dobrze widać o co mi chodzi :-).



Dzięki takiemu zabiegowi kadłub się uplastyczni, wszelkie przejścia szczególnie na rufie nie będą tak ''kanciaste'' no i w naturalny sposób znikną połączenia między paskami poszycia jak i burt. Dodatkowo mam zamiar wykonać wewnętrzne oświetlenie, ale po kolei :-)
Na początek zabieram się oczywiście za szkielet. Aby burty i poszycie się nie zapadły wykonam podposzycie, które dodatkowo wzmocnię poprzeczkami, ale to też szczegółowo wyjaśnię w trakcie relacji.

Na chwilę obecną jak widać na zdjęciach mam wykonaną część szkieletu. Teraz przygotuję resztę części, wszystko ze sobą spasuję i zabieram się za podposzycie. Jak na razie zauważyłem dwa błędy w opisie części, mianowicie część Ad2 opisana jest błędnie jako Ad3 i na odwrót, to samo dotyczy części Ag2 i Ag3.



Uffff, ale się rozpisałem :-);, na zakończenie chciałbym powiedzieć iż mam nadzieję że w razie jakiś problemów bądź dylematów mogę podobnie jak i w przypadku poprzednich modeli liczyć na Was i wasze doświadczenie.

Na dziś tyle, jeszcze raz pozdrawiam w Nowym Roku.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
02-01-10 09:05  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Szykuje się niesamowita relacja :)

--
Pozdrawiam!

 
02-01-10 09:57  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Oho ho. Następna relacja Titanica. Może tym razem się uda i model zostanie sklejony do końca.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-01-10 10:01  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Tomuel 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

:) Niesamowity model, to i być może będzie niesamowita relacja.

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sklejając modele uczymy się cierpliwości.

GG 32255439
Twój 1% dla 380 000 Polaków!

Post zmieniony (02-01-10 10:07)

 
02-01-10 10:14  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Dla zainteresowanych zamieszczam dokładniejsze zdjęcia wszystkich elementów fototrawionych i laserowo wyciętych jakie posiadam na chwilę obecną. Nie ukrywam że w trakcie budowy może dojść jeszcze kilka innych, ale to będę na bieżąco Was informował.



Pozdrawiam

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
02-01-10 10:40  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nnnno, to teraz będzie... Do tej pory pokazywałeś lądowe maszyny które nie są mi jakoś bliskie ale itak podziwiałem że z takim efektem kończysz tak skomplikowane prace, dlatego jestem prawie pewien że Titanica skończysz. Chociaż tam na jednym zdjeciu widze niedokończonego Belfasta- co to ma znaczyć? ;)
Aha, i czy mógłbym poprosic pare zdjec tego Uboota XXI?
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (02-01-10 10:41)

 
02-01-10 10:57  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Belfasta kiedyś śkończe, może nawet i po Titaniku. A U-boocik był jednym z pierwszych modeli jakie popełniłem, dlatego wygląda jak wygląda :-)



--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
02-01-10 12:27  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to teraz przygotuję się na szkołę modelarstwa. Nie wiem czy zacząć się wstydzić ale i tak będę wtórował.

--
w budowie: HIEI

 
02-01-10 12:46  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam ponownie.

Dzisiejszy dzień jak i zapewne kilka następnych poświęcam pasowaniu poszczególnych elementów szkieletu. Pracy jest bardzo dużo, więc proszę Was o cierpliwość i wyrozumiałość. Sami dobrze wiecie że dokładności wykonania szkieletu rzutuje później na cały model. Obecnie jestem na etapie ukosowania krawędzi poszczególnych wręg, tak aby linia boczna przechodziła jak najpłynniej (stąd te różne moje bazgroły na wręgach). Jak już się z tym uporam pozostanie mi wycięcie otworów pod oświetlenie, no i oklejenie wręg podporami pod panele podposzycia, co szczegółowo opiszę w trakcie budowy.

Aby pomóc przyszłym modelarzom, którzy będą chcieli skleić ten piękny model, postaram się zamieszczać na forum wszelkie błędy bądź w opisach części, bądź też w samym opracowaniu.

Do tej pory wychwyciłem takie:

- wręga W7 jest za wąska, natomiast wręga W9 za szeroka w górnej części



- otwór pod przedni maszt w części Ag3 (która jak już wcześniej pisałem jest opisana jako część Ag2) jest w złym miejscu w stosunku do otworu znajdującego się na pokładzie



- wrega W3 jest za szeroka w stosunku do pokładu



- elementy C1, C2 i C3 według opisu należy podkleić tekturą 2mm, natomiast powinny być podklejone tekturą 1mm

Na chwilę obecną tyle. uciekam szlifować dalej :-)

Pozdrawiam

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
02-01-10 20:01  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Bardzo się cieszę, że pojawiła się kolejna relacja z budowy Titanica. Zapraszam do lektury mojej relacji. Jestem z budową trochę dalej, a w relacji opisałem wyłapane usterki i pomyłki. Myślę że to może Ci się przydać. W razie pytań chętnie służę pomocą. Póki co z przyjemnością będę śledził postępy w budowie.
Z Poważaniem
Koszałek

 
02-01-10 20:55  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Dzięki Koszałek, pewnie nie raz będę chciał skorzystać z twojej pomocy. A twoją relację śledzę od początku i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
03-01-10 01:24  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

http://www.titanic.com/modules/myalbum/photo.php?lid=3


Przyda się??

--

 
03-01-10 11:32  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Zdjęć nigdy za wiele :-) Więc na pewno się przyda.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
03-01-10 15:56  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Prace trwają, szkielet wstępnie spasowany, ale żeby go skleić na stałe trzeba między innymi wykonać podpory pod podposzycie. Aby je wykonać zeskanowałem wszystkie potrzebne części i wydrukowałem pomniejszone o 3%. Dzięki temu tak jak widać na zdjęciach zyskałem po ok 1mm z każdej ze stron zachowując przy tym oryginalny kształt krawędzi. Teraz czeka mnie masę roboty aby okleić wszystkie części. Tak więc do zobaczenia za jakiś czas :-)



--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
07-01-10 19:05  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam ponownie.

Budowa pomalutku się rozkręca. Ponieważ pierwszy raz wykonuję podposzycie to postanowiłem zacząć od znacznie łatwiejszej dolnej części szkieletu. Jak widać na fotach, dół już jest sklejony i oklejony podporami. Ponieważ odległości między wręgami są ''znaczne'', postanowiłem dodatkowo wkleić poprzeczki (ostatnie zdjęcie). Dzięki nim i panelom podposzycia mam 100% pewność że nic się w przyszłości nie zapadnie ;-)




Teraz zabieram się za dalsze mozolne wklejanie poprzeczek :-D

PS. Co prawda Ameryki tym nie odkryłem, ale może początkującym modelarzom to się przyda (szczególnie przy długich kadłubach) - przy sklejaniu poszczególnych segmentów dolnej części szkieletu, żeby mieć pewność iż całość jest sklejona w idealnie prostej linii, zastosowałem bardzo prościutką metodę. Mianowice do jednego końca przymocowałem zwykły sznurek i po dokładaniu kolejnych segmentów, wystarczyły tylko go naciągać wzdłuż osi i sprawdzać bądź ewentualnie korygować ustawienie ;-)

Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
07-01-10 22:22  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

david_ :Nie prościej było wstawić z wycinanki wzmocnienie denne i boczne ( przeciete na pół) a nie bawić się w podklejanie pasków.
Napisałeś - odległości między wręgami są ''znaczne''. - może i jest takie złudzenie. Odleglości miedzy wręgami są wystarczające. Jakiś czas temu szkielet modelu był testowany pod strony wytrzymałościowej. Szkielet (wykonany calkowicie z kartony zgodnie z instrukcją) wytrzymał ciężar nacisku osoby dorosłej - prawie 100 kg żywej wagi - bez butów. tak wiec nie ma obaw że coś się może stać.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
08-01-10 15:16  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Pewnie że prościej byłoby wstawić tylko te wzmocnienia. Ale weź pod uwagę że później będę na to wszystko przyklejał pojedyńcze paski poszycia i pod wpływem docisku mogłyby powstać zagłębienia a szczególnie już tam gdzie odstępy między wręgami są największe. Dlatego zdecydowałem się na te poprzeczki.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
10-01-10 11:29  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Dziś skromna aktualizacja.

Jak widać na zdjęciach, poprzeczki jak i wzmocnienia denne są już na swoich miejscach.




Teraz zabieram się za oklejenie podporami podposzycia górnej części szkieletu.

Przy górnej części będzie najwięcej ''zabawy'', gdyż zanim się ją złoży i sklei trzeba będzie rozplanować wiele rzeczy. Po pierwsze - otwory pod węża oświetleniowego; po drugie - otwory w podposzyciu pod okna na burtach; po trzecie - poprzeczki, trzeba będzie je tak rozmieścić żeby nie zasłaniały otworów okiennych. Mam nadzieję że jakoś to ogarnę :-)

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
10-01-10 11:39  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zdjęć nigdy za wiele :)
http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/1259965096_by_ahlon.jpg

--

 
16-01-10 14:01  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Prace w stoczni idą pełną parą. Jak widać na zdjęciach szkielet już jest gotowy, otwory pod oświetlenie zrobione. Zastanawiam się czy wnęki między wręgami wyłożyć folią aluminiową, jak myślicie polepszy to odbicie światła??
Następny krok w budowie to umieszczenie węża LED, ale żeby to zrobić to najpierw trzeba go kupić :-) Tak więc następna aktualizacja za jakiś czas :-)



Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
16-01-10 23:37  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Życzę powodzenia w budowie, zwłaszcza tego, żeby sie szkielet nie zwichrował. Mój egzemplarz niestety poległ z tego powodu. Poziomy pokładu dziobowego i rufowego się delikatnie rozminęły... Ale spoko- masz wiernego kibica :) Pozdrawiam.

--

 
07-02-10 11:18  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam Wszystkich po krótkiej przerwie.

Ta przerwa wynikała z drobnych problemów finansowych, przez które dopiero teraz zakupiłem oświetlenie. Niestety pierwotny plan przeciągnięcia przez otwory w szkielecie legł w gruzach, gdyż wąż okazał się za sztywny na takie wywijasy :-). Dlatego zmuszony zostałem do wykonania planu B i tak jak widać na zdjęciach, musiałem wyciąć we wręgach ''kanały'', przez które dopiero można było włożyć węża, nie narażając szkieletu na destrukcję :-). Całość może nie wygląda estetycznie, ale spełni swoją rolę (przynajmniej mam taką nadzieję :-) )



Teraz wreszcie mogę zabierać się za wzmocnienia boczne.

PS. Wąż zakupiłem w castoramie, cena za 1 metr = 12 zł, zasilanie - 14 zł.

Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
07-02-10 11:36  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Rosenrot 

 

Fiu Fiu, co za kombinacje. Powiedz David, Ten wąż załatwi sprawę oświetlenia w kadłubie, a jak rozwiążesz kwestie światła nadbudówki?

--
Kombinator

 
07-02-10 11:54  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Ten wąż ma tą zaletę, że można do niego dopinać kolejne sekcje. Ale gdyby się okazało, że będzie dla niego za mało miejsca w nadbudówkach, to zastosuje dużo cieńszy i giętki wąż LED. Jest drogi - 1 metr -100zł, dlatego to będzie ostateczność.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
07-02-10 12:06  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Rosenrot 

 

No i pewnie będzie potrzebował dodatkowego przewodu wprowadzonego do nadbudówki, co wpłynie raczej negatywnie na efekt końcowy. Takie grubsze olinowanie? Nie to kablówka dla 1 klasy :)

--
Kombinator

 
07-02-10 12:40  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

Witam,

Bardzo podoba mi się pomysł oświetlenia modeluokrętu.
Znacznie uatrakcyjnia to walory każdego modelu - statku, pojazdu czy budynku.
----
Mam propozycję skorzystania z tylko kilku pojedynczych kilku diod BIAŁYCH o wysokiej jasności świecenia (około 1,- sztuka) i odpowiednio rozmieszczonych w nadbudówce.
Dają one tak silne światło przy 3V zasilana, że światło przebijało mi w modelu przez pomalowany od środka srebrzanką bristol.
Okablowanie składa się wówczas z cienkich kabelków które łatwiej jest poprowadzić w modelu.

Są też w sprzedaży (widziałem na allegro a później u kolegi ) taśmy małych diodek LED typu SMD w postaci połączonych segmentów które można podzielić co 3sztuki (5cm)
Paski te można zamówić w dowolnej długości. (koszt to 35zł/metr.) - zasilanie paska/segmentu to 12V.
Pasek taki łatwo się wygina i można go przykleić na płasko gdyż posiada na rewersie taśmę klejącą.

Pozdrawiam Raiden



Post zmieniony (07-02-10 12:50)

 
07-02-10 12:54  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Dzięki RAIDEN za info, zbadam temat :-)

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
08-02-10 08:45  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Mam pytanko, piszesz, że zabierasz się za wzmocnienia boczne. Przy takiej ilości okien w burtach Titanica, z tych wzmocnień to wiele nie zostanie. Będą wyglądały jak po niezłej serii z automatu?
Pomysł z oświetleniem bardzo fajny, ale zrealizować go będzie chyba niezwykle ciężko.

--
pzdr
Kemot

 
08-02-10 09:07  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Światło można też rozprowadzić światłowodami, np z takiej "włochatej" lampki. Poza tym że łatwiej to zasilic (mniej źródeł światła) to odpada problem przepuszczania światła przez łączenia, papier itp. Światło jest tylko tam gdzie powinno być.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
08-02-10 09:30  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Kemot też się obawiałem że wzmocnienia to będzie jedno wielkie sito, ale jak się za niedługo przekonasz nie jest tak źle.

--

Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC




Post zmieniony (08-02-10 12:46)

 
08-02-10 12:52  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Dziś skromnie. Poprzeczki pod pierwszy panel wzmocnienia bocznego gotowe. Jak widać wykonałem je ze sklejki, dodatkowo wymieniłem te wcześniejsze, które zrobione były z tektury i tylko się zwichrowały. Teraz zabieram się za wycięcie otworów pod ''okna'' i będzie można przymocować panel na stałe.



Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
08-02-10 19:19  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A co z tym Belfastem pod Tytanicem - dlaczego nie dokończony.

 
08-02-10 22:19  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Brak odpowiedniej motywacji :-)

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
09-02-10 13:02  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Dziś skupiłem się na wycięciu wszystkich otworów pod okna w pierwszym elemencie wzmocnienia bocznego. Aby dobrze ''trafić'' z otworami, wykonałem kopię części burty, po czym przyłożyłem ją w odpowiednim miejscu do wzmocnienia. Następnie za pomocą igły zaznaczyłem na wzmocnieniu środki okien. Po ich wycięciu tak jak widać na zdjęciu drugim, podłożyłem oryginalną część burty z wycinanki w celu zweryfikowania zbieżności wyciętych otworów. Jak widać, jeszcze kilka drobnych korekt i wzmocnienie boczne będzie można przykleić do szkieletu.



Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
09-02-10 18:28  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Obserwuję i podziwiam.
Myślę, że dla tych pojedynczych bulajów łatwiej i szybciej było by Ci wycinać je jakimś wybijakiem/wycinakiem.
Uważam też, że część otworów (bardzo niewielką ale jednak) powinieneś sobie odpuścić, gdyż raczej mało prawdopodobne jest aby na Titanicu świeciły się na raz wszystkie światła w oknach.

--
pzdr
Kemot

 
12-02-10 12:21  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Jak widać pierwszy panel wzmocnienia jest już na swoim miejscu, teraz zabieram się za kolejne.


Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
01-03-10 14:13  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam Wszystkich.

Stosując tą samą technikę co przy pierwszym panelu, dokończyłem wzmocnienia na prawej stronie. Teraz zabieram się za drugą stronę (znowu wycinanie okienek mnie czeka :-) )



Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
01-03-10 14:46  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Szczerze podziwiam. Tyle okienek. Czy ktoś z zaglądających tutaj ma pomysł na wybijak w kształcie prostokąta czy kwadratu ? Bo okrągłe to wiadomo.

Ależ ten Titanic to będzie kolos ! A oświetlony będzie ozdobą każdego konkursu. Nagrody murowane, chociażby z podziwu za wytrwałośc. Pozdrawiam i życzę dużo samozaparcia.

Rysiu.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
05-03-10 13:37  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam Wszystkich.

Lewa strona poszła znacznie szybciej niż przypuszczałem, mam nadzieję że wszystko dobrze wykalkulowałem i otwory są dobrze rozmieszczone. Trochę obawiałem się że po przyklejeniu tych wzmocnień po obu stronach, szkielet się zwichruję, ale na szczęście nic takiego się nie stało (może dlatego że nie pasowałem nic na siłę). Teraz wreszcie przyszedł czas na podposzycie. Jak tylko zacznę od razu dam znać co i jak :-)



Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
06-03-10 10:55  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Dziś postaram się przedstawić metodę z jakiej będę korzystał przy wykonywaniu podposzycia. Od razu mówię, że nie jest to mój pomysł tylko podpatrzony od innych modelarzy. A ponieważ wydaję mi się najlepszy to go stosuje.

A więc, na początek trzeba zaopatrzyć się w cienki papier, kalkę lub coś podobnego, wycinamy kawałek większy od wnęki i za pomocą taśmy przytwierdzamy do szkieletu. Następnie za pomocą np. ołówka odrysowujemy krawędzie wnęki.



Następny krok to odrysowanie uzyskanego kształtu na tekturze, którą w moim przypadku wcześniej potraktowałem bezbarwnym z obu stron :-).



Na koniec wystarczy tylko odpowiednio uformaować dany panel i ewentualnie nanieść drobne poprawki. Ot cała filozofia :). Czynność powtarzać do wypełnienia całego szkieletu :-)



Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
06-03-10 12:02  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Świetnie i obrazowo pokazane, tego mi brakowało. Teraz może sam odważę się skleić jakiś okręt... Dzięki david_!

--

 
06-03-10 13:12  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Nie ma sprawy, w końcu po tą są między innymi relacje :-)

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
07-03-10 12:53  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Praca w stoczni idzie pełną parą :-). Jak widać jedna strona dolnej części kadłuba już prawie gotowa. Górę zostawiam na koniec, gdyż tam będzie dodatkowa robota z otworami pod okna. Zastanawiam się czy najpierw przykleić panel a później wywiercić w nim otwory jak będę miał gotowe burty, czy zastosować tą samą technikę co przy wzmocnieniach bocznych, z tym że tu byłoby to dużo trudniejsze, zobaczę w praniu jak to wyjdzie :-). Jak już okleję cały szkielet zabieram się za szpachlowanie ewentualnych szpar itp. Na koniec czeka mnie porządne szlifowanie całości aż do uzyskania zadowalającego efektu.




--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
07-03-10 13:01  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pod poszycie wygląda bardzo solidnie. Przy tak dużym modelu takie wzmocnienie jest w pełni uzasadnione i na pewno nie będziesz miał problemu z krowimi żebrami :)

--
Pozdrawiam!

 
07-03-10 13:08  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Mam nadzieję że tak będzie, w końcu szkoda żeby tyle pracy poszło na marne :-)

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
14-03-10 12:32  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam Wszystkich.

Jak widać na zdjęciach, prace nad podposzyciem pomalutku dobiegają końca, zostało jeszcze troszkę zabawy na rufie, kilka miejsc do zaszpachlowania i będzie można brać się za porządne szlifowanie całości.



--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
15-03-10 07:21  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Masa pracy w to poszła, ale po wyszpachlowaniu wyjdzie fajny kadłób. I można by sie pokusić i zrobić podział blach na tej kobyle. fajnie by to wyglądało. zgaduje że nie wczystkie okna w kadłubie będa podświetlone.

--
Pozdrawiam

 
15-03-10 08:57  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Muszę przyznać że niezły "kolos" - ale wymaga dużego nakładu pracy, cierpliwości i przede wszystkim wytrwałości - mam nadzieje że plan zrealizujesz od początku do końca - no...w końcu twoje marzenie. Będę zaglądał z chęcią i ciekawością co dalej.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
15-03-10 15:35  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

''Podział blach'' będzie jak najbardziej, w końcu efekt musi być kosmiczny całości :-)

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
23-03-10 15:45  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam ponownie.

Nie wiem czy na zdjęciach to widać, ale całość została kilkukrotnie porządnie przeszlifowana. W miejscach bardziej skomplikowanych wolałem użyć szpachli niż bawić się w dopasowywanie kartonu. Następnie całość pokryłem bezbarwnym i na koniec po wyschnięciu przetarłem wszystko drobnoziarnistym papierem ściernym. Teraz zabieram się za powklejanie najniżej osadzonych pokładów, bez których nie mógłbym ruszyć z burtami :-) (wreszcie).



--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024