FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 22Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-01-10 23:37  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Życzę powodzenia w budowie, zwłaszcza tego, żeby sie szkielet nie zwichrował. Mój egzemplarz niestety poległ z tego powodu. Poziomy pokładu dziobowego i rufowego się delikatnie rozminęły... Ale spoko- masz wiernego kibica :) Pozdrawiam.

--

 
07-02-10 11:18  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Witam Wszystkich po krótkiej przerwie.

Ta przerwa wynikała z drobnych problemów finansowych, przez które dopiero teraz zakupiłem oświetlenie. Niestety pierwotny plan przeciągnięcia przez otwory w szkielecie legł w gruzach, gdyż wąż okazał się za sztywny na takie wywijasy :-). Dlatego zmuszony zostałem do wykonania planu B i tak jak widać na zdjęciach, musiałem wyciąć we wręgach ''kanały'', przez które dopiero można było włożyć węża, nie narażając szkieletu na destrukcję :-). Całość może nie wygląda estetycznie, ale spełni swoją rolę (przynajmniej mam taką nadzieję :-) )



Teraz wreszcie mogę zabierać się za wzmocnienia boczne.

PS. Wąż zakupiłem w castoramie, cena za 1 metr = 12 zł, zasilanie - 14 zł.

Pozdrawiam.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
07-02-10 11:36  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Rosenrot 

 

Fiu Fiu, co za kombinacje. Powiedz David, Ten wąż załatwi sprawę oświetlenia w kadłubie, a jak rozwiążesz kwestie światła nadbudówki?

--
Kombinator

 
07-02-10 11:54  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Ten wąż ma tą zaletę, że można do niego dopinać kolejne sekcje. Ale gdyby się okazało, że będzie dla niego za mało miejsca w nadbudówkach, to zastosuje dużo cieńszy i giętki wąż LED. Jest drogi - 1 metr -100zł, dlatego to będzie ostateczność.

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
07-02-10 12:06  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Rosenrot 

 

No i pewnie będzie potrzebował dodatkowego przewodu wprowadzonego do nadbudówki, co wpłynie raczej negatywnie na efekt końcowy. Takie grubsze olinowanie? Nie to kablówka dla 1 klasy :)

--
Kombinator

 
07-02-10 12:40  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

Witam,

Bardzo podoba mi się pomysł oświetlenia modeluokrętu.
Znacznie uatrakcyjnia to walory każdego modelu - statku, pojazdu czy budynku.
----
Mam propozycję skorzystania z tylko kilku pojedynczych kilku diod BIAŁYCH o wysokiej jasności świecenia (około 1,- sztuka) i odpowiednio rozmieszczonych w nadbudówce.
Dają one tak silne światło przy 3V zasilana, że światło przebijało mi w modelu przez pomalowany od środka srebrzanką bristol.
Okablowanie składa się wówczas z cienkich kabelków które łatwiej jest poprowadzić w modelu.

Są też w sprzedaży (widziałem na allegro a później u kolegi ) taśmy małych diodek LED typu SMD w postaci połączonych segmentów które można podzielić co 3sztuki (5cm)
Paski te można zamówić w dowolnej długości. (koszt to 35zł/metr.) - zasilanie paska/segmentu to 12V.
Pasek taki łatwo się wygina i można go przykleić na płasko gdyż posiada na rewersie taśmę klejącą.

Pozdrawiam Raiden



Post zmieniony (07-02-10 12:50)

 
07-02-10 12:54  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Dzięki RAIDEN za info, zbadam temat :-)

--
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC


 
08-02-10 08:45  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Mam pytanko, piszesz, że zabierasz się za wzmocnienia boczne. Przy takiej ilości okien w burtach Titanica, z tych wzmocnień to wiele nie zostanie. Będą wyglądały jak po niezłej serii z automatu?
Pomysł z oświetleniem bardzo fajny, ale zrealizować go będzie chyba niezwykle ciężko.

--
pzdr
Kemot

 
08-02-10 09:07  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Światło można też rozprowadzić światłowodami, np z takiej "włochatej" lampki. Poza tym że łatwiej to zasilic (mniej źródeł światła) to odpada problem przepuszczania światła przez łączenia, papier itp. Światło jest tylko tam gdzie powinno być.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
08-02-10 09:30  Odp: [Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Kemot też się obawiałem że wzmocnienia to będzie jedno wielkie sito, ale jak się za niedługo przekonasz nie jest tak źle.

--

Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC




Post zmieniony (08-02-10 12:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 22Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024