FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-12-09 10:49  [P] Łoś A kontra Łoś B Gomix - podobieństwa i różnice.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Mam pytanie do posiadaczy obu wydań PZL 37 Łoś f-my Gomix.
Jak wiadomo autorem obydwu jest P. G. Świerczewski mimo to mam wrażenie że Łoś A jest sporo uboższy pod względem detali wnętrza kadłuba, silników i oddzielnych powierzchni sterowych od Łosia B. Czy są miedzy nimi jeszcze jakieś bardziej znaczne różnice np. w konstrukcji kadłuba ( ilość segmentów, kształty wręg )? Chodzi mi po głowie przeszczep detali i zbudowanie Łosia A na podzespołach Łosia B. Myślicie że to może się udać i ma sens?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-12-09 12:38  Odp: [P] Łoś A kontra Łoś B Gomix - podobieństwa i różnice.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie mam tych modeli więc nie podyskutuję. Dysponuję tylko Łosiem z MM.

--

STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Post zmieniony (30-12-09 12:38)

 
30-12-09 21:27  Odp: [P] Łoś A kontra Łoś B Gomix - podobieństwa i różnice.
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Ceva tak jak ci obiecałem to zajrzałem do obu wersji jakie mam. Praktycznie wymieniłeś wszystkie różnice jakie te dwie wycinanki mają. Myślę ,że śmiało można przeszczepić do tego Łosia A cylindry silników. Wydaje się ,że można by też przeszczepić lotki i klapy bo poszycia skrzydeł wyglądają tak samo z tym ,że kłopot by był z kolorystyką bo pod tym względem to totalnie dwa różne malowania. No i tu dochodzimy do szkieletu skrzydeł i centropłata z wnękami bombowymi. Poszycia wyglądają na takie same, ale konstrukcyjnie od środka to totalna różnica. W Łosiu A masz tylko jeden dźwigar wzdłuż całego skrzydła zakończony jedną łezkową wręgą gdzie szkielet w wersji B jest mocno rozbudowany. Tak nieśmiało mogę zaproponować i myślę ,że mogło by się to udać i użyć szkieletu skrzydeł i centropłata z wnękami podwozia włącznie z wersji B do budowy wersji A .Po pomiarach wychodzi mi na to ,że poszycie skrzydeł i centropłata jest takie same w obu wersjach więc powinno wszystko pasować. Oczywiście nie zmienisz kolorystyki pomiędzy tymi modelami i nie można zrobić ruchomych lotek i wychylonych klap bo kolorystycznie będą się różnić.Cały kadłub z wnętrzem też wygląda i jest ten sam(diametralnie różnią się kolorystycznie). Może są jakieś drobne różnice ,ale to już szczególiki. Prawdopodobnie może to wypalić więc droga wolna , decyzja należy do ciebie:)

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024