FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-12-09 08:38  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Marcin Blus   

Krakusa proszę o umieszczenie jeszcze innych sklejonych modeli (Grunau Baby i Orlika) a OSTOJĘ o pozostawienie tylko 3 (najlepszych wg samego siebie) zdjęć na model.
M.B.

 
30-12-09 17:43  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Lotnikus 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Dzięki Krakus :)
Twoje modele też są bardzo fajne. Bardzo podoba mi się Mucha.
Mojemu Jantarkowi, wydaje mi się, że brakuje jednak trochę do ideału. Chociaż zbudowałem go przez to, że nie znalazłem w sprzedaży żadnej w miarę współczesnej konstrukcji. Jednak okazało się, że biała materia papierowa jest bardzo kłopotliwa. Najlepiej byłoby ją kleić, nie dotykając jej, aby nie pobrudzić palcami. Ale łączenia elementów i tak pozostaną widoczne. Co więcej po pewnym czasie niestety papier pożółknie.
Ale do tego czasu można przynajmniej trochę oko nacieszyć i pokazać znajomym:)
Co do wydania - nie myślałem o tym. Brakuje instrukcji montażu, a z tym średnio by mi się teraz spieszyło...chyba, że coś mnie odpowiednio zmotywuje, to może coś ruszę z tym dalej ;-)

--
Pozdrawiam
Piotr
________
W budowie...

 
30-12-09 21:19  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgłaszam model szybowca Orlik II z wydawnictwa GPM.

 
30-12-09 21:22  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgłaszam model szybowca Grunau Baby z wydawnictwa GPM.

 
30-12-09 22:02  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Trochę sie spieszyłem i mi deczko fotki nie wyszły / zgodnie z tradycją /
,,Grunau Baby,, czyli polski ,,Jeżyk,,
Jeżeli chodzi o imitację pokrycja płociennego to autor opracował to doskonale, ale mnie było tego mało i cały model spryskałem dwukrotnie lakierem bezbarwnym w sprayu, następnie wszelkie miejsca będące imitacją pokrycia płóciennego zakleiłem zwykłą taśmą malarską a pozostałe miejsca spryskałem dodatkowo dwa razy lakierem w sprayu. Wydaje mi się, że trochę przesadziłem, raczej w oryginale to on nie był tak błyszczący, przecież to nie laminat tylko najzwyklejsza dykta, ale...czy tak też nie mogło być ?

Jeżeli chodzi o imitację pokryć płóciennych to w modelu ,,DFS-Meise-OLYMPIA,, / konkurent ,,Orlika,, / imitacja ta jest jeszcze lepiej wykonana, tak jakbyśmy patrzyli na skrzydło pod słońce i widać żeberka poprzez prześwitujące płótno.


Lotnikus.
Jak sklejałem ,,Gawrona-sanitarkę,, [ jest tutaj w galerii] to naaaprawdę robiłem to w białych rękawiczkach, ale papier i tak trochę stracił na kolorze, chociaż kolega z KKL w Krakowie robi sam lakier bezbarwny z rozpuszczalnika uniwersalnego topiąc w nim styropian / nie wiem, jak on się fachowo nazywa, ale to ten, którym zabezpiecza się sprzęt RTV itd, / Twierdzi, że papier nie traci barwy. Szkoda, że powierzchi sterowych nie wykonałeś jako odrębnych elementów, prezentowałby sie jeszcze lepiej, tym bardziej, że kabinę to wychuchałeś.

Pozdrawiam.
Andrzej

 
30-12-09 23:26  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 


Witam!

Grunaü Baby - GPM 1:33



relacja

--
Buka :-]

 
30-12-09 23:39  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Lotnikus 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Krakus
Muszę powiedzieć, że lakierowanie Grunau Baby wygląda bardzo ciekawie. Swoją drogą, widzę, że kolega lubuje się w budowaniu szybowczyków, nie to co ja, jakieś jednorazowe wyskoki :) I gawrona znalazłem - bardzo zacny model.

Z żółknięciem papieru to nie miałem wyjścia i pogodziłem się z tym jeszcze podczas budowy. Części drukowałem w domu na plujce. Papier okazał się trochę gorszy niż dawany w modelach kupowanych w sklepie. Ale lakierowanie chyba rzeczywiście spowolniło ten proces. Używam akrylowego, żeby nie wąchać zbyt często rozpuszczalników.
Nie robiłem w swoim jantarku oddzielonych powierzchni sterowych, bo bałem się, że za bardzo będą się wyróżniać. Też dlatego zaznaczyłem je szarą linią, a nie czarną. Takie stery pewnie by też generowały dosyć spory opór szczelinowy ;)
Ideałem byłby taki wygląd powierzchni modelu:
http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/6/9/0/1327096.jpg
...ale jako, że jest to model papierowy i na dodatek w moich rękach, to wyszło jak widać.
Kabinka...po prostu nie lubię odcisków palców na szkle :)


PS Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie. Może byc 1 fotka 3 modeli? ;-)

--

Pozdrawiam
Piotr
________
W budowie...

Post zmieniony (30-12-09 23:58)

 
31-12-09 00:10  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Marcin Blus   

Zwyciężył Lotnikus modelem SZD-48-3 Jantar Std. 3
Nagrodę pocieszenia otrzymuje Krakus.
Proszę o PILNE podanie adresów korespondencyjnych na adres wydawnictwo@silesiacg.eu

Marcin Błuś



Post zmieniony (31-12-09 00:11)

 
31-12-09 09:35  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lotnikusowi gratuluję wygranej, Krakusowi nagrody pocieszenia. Pozdrawiam noworocznie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-12-09 10:39  Odp: [Konkurs] na model szybowca - do 30.XII.2009
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brawo Lotnikus.

Nie tylko ja trafnie oceniłem Twój model, doskonale opracowany i sklejony, no i co najważniejsze : piękna sylwetka modelu, nic dodać nic ująć...coś poprawić i [ogadać z wydawcami, a tak prawdę mówiąc mną kręci ,,PWS-101,,na którym to T.Góra , jako pierwszy w świecie zdobył Medal Lilienthala za przelot o długości 578km, czyli piekna mewa w kolorach kremowo-wiśniowy, ale ,,Piraty,, jak pokazałeś zakręciły moimi oczyma. W swojej wypowiedzi powiedziałem, ,,moje nmodele to są tylko papierzaste zabawki,, w stosunku do Twojego ,,Zefira,, Jak patrzę na 3 ,,Piraty,, toż to urzekający widok.
Piotrku:
W czeluściachtegoz forum znajdziesz moją ,,Balillę,, waloryzowaną z makietą silnika a od dłuższego czasu kręca mną szybowce.

Szkoda, że Marcin nie ogłosił tego konkursu wcześniej, oczym juz wspomniałem, a okazałoby się, że na tym forum jest więcej zwolenników modeli szybowców i moje zakończenie niechaj bedzie prośbą do wydawców, aby zainteresowali sie problemami szybowców, tych pokrytych laminatem, czyli ,,Zefiry, Piraty,, itd gdyż w ten sposób można ,,rozkręcic temat szybowców,, a jak pokazał Lotnikus sylwetki tych modeli urzekają swoją gracją ,piękne niczym kobieta w tańcu, jak zobaczyłem .

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024