FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-12-09 21:07  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wczesne nie miały tego o czym pisałem...ten Jagdpazer powstał bardzo późno. I wszystkie miały typowe cechy późnych wariantów pojazdów na podwoziu Panzer IV. Jeśli ktoś kieruje się rysunkami z Militariów, robi poważny błąd.

Pzdr

--



Post zmieniony (26-12-09 21:09)

 
26-12-09 21:15  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Jakoś szukałem i nie mogłem znaleźć nic mądrego o tym Panzerze. Czy ten pojazd to praktycznie to samo co Jagdpanzery na podwoziu IV, z tą tylko różnicą, że nie mają zabudowanego tyłu pojazdu nad przedziałem silnikowym? Nie wnikam na razie w drobniejsze szczegóły, chodzi mi o główną bryłę całego pojazdu. Przemek siedzisz aktualnie w IV-ko pochodnych więc może mi to trochę rozjaśnisz, pozdro.

 
26-12-09 21:30  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

W sumie Jagdpanzer IV L/48 i L/70 to niszczyciele czołgów budowane na podwoziu panzer IV, lecz z wieloma modyfikacjami wanny. W sumie była budowana od podstaw od tych pojazdów. Spód i przód pojazdu bardzo się różnił od typowej wanny Panzer IV ausf. H/J.

Po lewej wersja L/48, po prawej wersja L/70 późna.



Jak pisałem wyżej wanna się różniła od Panzer IV. Nadbudówka silnikowa ta sama, tyle że dodano tam zaczepy na sprzęt. Nadbudówka przedziału bojowego dająca bardzo niską sylwetkę.

Panzer IV 70(A) to pojazd budowany na typowej wannie z późnego Panzera IV ausf H/J.
Bez żadnych modyfikacji. Używano do nich wannie produkowanych dla Panzer IV. Zamiast nadbudówki czołgu, zakładano nadbudówkę wysokości 1020 mm. Miała ona kształt przypominający jagdpazera IV. Czyli w wersji (A) wszystko było z Panzera IV, prócz nadbudówki no i oczywiście działa. Armata to 7,5 cm StuK 42 L/70.

Pzdr

--



Post zmieniony (26-12-09 21:33)

 
26-12-09 21:38  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Rafał to co mogło sugerować Tobie zabudowę przedziału silnikowego to ekran p- pancerny mocowany jako przedłużenie ściany bocznej przedziału bojowego .Dobrze to widzać na załączonej przez Przemka pierwszej z lewej miniaturce .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
26-12-09 22:36  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Dzięki Przemku.;-) Właśnie te osłony mnie zmyliły Piotrze, myślałem, że to jest właśnie kompletna scalona zabudowa. A to jednak tylko ekrany, praktycznie po ich zdjęciu Jagdpanzery na pierwszy rzut oka wygladały by jak ten Panzer IV-70 (A). No to teraz wiem już o co biega przynajmniej.

 
27-12-09 15:34  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
mak 

 

Jest jeszcze wanna z 6 kołami nośnymi.

 
27-12-09 15:55  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Był to tylko prototyp, nie wprowadzony do produkcji.

Tak samo miał mieć Nashorn i też nie wypaliło.

Pzdr

--

 
27-12-09 15:56  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Te wózki bardzo podobne do czwórkowych ale z większymi kołami testowano nie tylko w jagdpanzerze .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024