FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
21-03-10 16:08  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam, czas już powoli kończyć tą relację. Na dzień dzisiejszy mam już sklejone wszystkie części. Co niektóre jednak jeszcze czekają na końcowe lakierowanie które zrobię jutro. Potem doklejenie i galeria końcowa. Dzisiaj jednak chciałbym się pochwalić sklejonym uzbrojeniem. Jedynym błędzikiem na jaki natrafiłem, ten sam na który zwrócił uwagę Zbyszek w swojej relacji, jest mianowicie cz. M5 która po sklejeniu jest za duża. Dlatego zanim się ją zwinie należy ja skrócić. Ja z prostokątnego kształtu zrobiłem ją kwadratową o bokach na wymiar ok. 18 mm.




Mam też już doklejone stateczniki pionowe gdzie na jego wierzchołku są anteny ,które nie mają zakończeń przewidzianych w wycinance. Trzeba je sobie samemu dorobić. Próbowałem na podstawie zdjęć F-18 ustalić jaki kształt mniej więcej te anteny powinny mieć. Wyszło mi to co widać. Chociaż ta najniżej położona, prostokątna chyba nie powinna być tak zakończona . Na niektórych zdjęciach wyglądało tak jakby tam nic nie było. Kolor też zostawiłem oryginalny modeliny z której robiłem te anteny bo też na niektórych samolotach kolorystycznie były zbliżone do niej. Wydaje mi się też ,że na prawym stateczniku ta najwyżej umiejscowiona „półkula” to nie antena tylko światło ogonowe, ale już mi się nie chce z tym kombinować:).
Zabawy też trochę było z doklejeniem tych stateczników. Nie wszędzie wyszło mi tak elegancko jakbym tego sobie życzył, ale w życiu nie wszystko nam przecież wychodzi tak jakbyśmy tego chcieli:).



I to tyle . Już powoli zapraszam do galerii końcowej, którą postaram się zrobić i wstawić w najbliższych dniach.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
21-03-10 16:14  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Do usunięcia
--

Post zmieniony (28-08-10 23:16)

 
21-03-10 16:16  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Niezwykle imponująco uzbrojenie wygląda. Podczas robienia zdjęć zrób zdjęcia porównujące z np. MiG-21 - chyba się jeszcze uchował? :-))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-03-10 15:32  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Ostoja niestety Mig już dawno poszedł w inne ręce. Oddałem go koledze który bardzo tego pragnął:)
Czy ktoś to coś na zdjęciu ma zamiar użyć.



To niech lepiej tego nie robi. Amerykański szajs. Już poleciał prze okno. Maskol który po 30 min nie wysechł gdzie Humbrola jak używałem ,po 5 min już można było lakierować. Potem to coś nie chciało zejść. Wniknęło mi w karton dookoła przedniej owiewki barwiąc ją na granatowo. Tylko dosłownie przecierając do żywej bieli kartonu w niektórych miejscach , udało mi się go usunąć.W ten sposób musiałem retuszować przednią owiewkę dla przypomnienia niekoniecznie dobrym odcieniem farbki gdzie teraz trochę widać że coś się działo z owiewką.Tylko załamać ręce. Nie mam zamiaru spędzać ani minuty dłużej nad tym modelem. Kończę i oszczędzam sobie wstydu.




pozdrawiam.

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (23-03-10 21:16)

 
23-03-10 18:32  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17



A może postępowałeś niezgodnie z instrukcją? Przyznam się, że nigdy tego "specyfiku" nie używałem nawet nie wiem w jakich okolicznościach go się używa.

--

STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Post zmieniony (23-03-10 18:36)

 
23-03-10 22:55  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
ESP   

Ta maskownica jest świetna - ale do PLASTIKÓW malowanych EMALIAMI!.
Z bardzo prostego powodu - usuwa się ja przy pomocy wody (rozpuszcza się pod jej wpływem).

--

Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

Post zmieniony (23-03-10 22:55)

 
23-03-10 23:27  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

No tak wodą , a ślina dobra? bo tak robiłem?. Na wacik i śliną. I tak już w koszu. Kupie sobie Humbrolowy tam wody nie trzeba tylko wykałaczka w jednym miejscu i całość schodzi jak skórka po opaleniźnie:)

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
24-03-10 07:23  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Używam maskolu Humbrola ale teraz kupiłem polski z Wamodu i też jestem zadowolony, różnią się tyko kolorem i ceną :)

--
Pozdrawiam!

 
24-03-10 08:38  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

...i zapachem :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-03-10 19:08  Odp: [Relacja] F-18 Super Hornet z Modelika czyli Partyzanci walą z grubej rury:)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
No i wreszcie koniec. Wypadało by ten koniec jakoś podsumować. Model dosyć trudny w budowie. Szczególnie skrzydła, podwozie. Bardzo dużo elementów których przyklejenie może też sprawić trochę kłopotów. Niestety są błędy i drukarskie, i projektowe. Mam nadzieje ,że te które starałem się pokazać uproszczą budowę tego modelu innym. Było kilka błędzików o których już nie pisałem. Wiem ,że autor modelu po cichu mi kibicował i skrupulatnie notował wszystkie mankamenty :). Przynajmniej tutaj wiem ,że się to wszystko przyda przy następnych projektach. Co do tego jak mi to wyszło. Musze powiedzieć ,że tak trochę krytycznie do niego podchodzę bo czysto sklejony to on nie jest :). Jest kilka miejsc gdzie szybko uciekam wzrokiem w bok żeby nie widzieć. Jeszcze dzisiaj musiałem rozklejać statecznik płytowy poziomy i kombinować by nie opadał. Niestety to jedno z takich miejsc teraz. Jednak w pewnym sensie czuję satysfakcję, że się udało i nawet fajnie wygląda z pewnej perspektywy. Chciałbym jeszcze przed galeria bardzo podziękować wszystkim za to, że im się chciało to wszystko czytać, oglądać a nawet coś powiedzieć:). O doradzaniu już nie wspomnę bo wszystkie sugestie były mile widziane. Bardzo za wszystko dziękuje.
Co do galerii to jak dla mnie jej tworzenie znowu było traumatycznym przeżyciem. Po prostu nie umiem się aparatem obchodzić i tyle. Są dwie galerie bo kombinowałem z pudłem bezcieniowym czy jak tam to zwą. Ostatecznie wróciłem do swojej ulubionej niebieskiej ścianki :). Sami w każdym razie oceńcie.







Pozdrawiam.

P.S Uprzedzając pytanie na razie nic nie będę kleił bo muszę się przygotować do wyjazdu za granicę na cztery miechy. Dopiero we wrześniu wypłynę z czymś , a czym? To się okaże :mil5:. Do usłyszenia i dziękuje wszystkim jeszcze raz.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024