FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-07-10 13:44  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Pawle wszystko czysto i bardzo ładnie, ale czy maszt na 3 fotce nie ucieka zbytnio na prawo?

Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
02-07-10 17:04  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akurat na 3 fotce maszt nie ucieka w prawo tylko to cos z czarnym końcem na górze ucieka w lewo. Generalnie maszt nie wyszedł mi idealnie prosto. Ma lekkie odchylenie w prawo ale w górnej częsci.

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
26-07-10 09:09  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć
Nadbudówka dziobowa ukończona. Wkleiłem wszystkie druty, drabinki, schody itd, itp. Spasowanie jest w porządku. Mam małą prośbę do wydawnictwa/projektanta żeby mniej hojnie obdzielał modele białymi plamami. Zdecydowanie można zastąpić np. białe kreski gdzie mają być przyklejone trapy, czarnymi kreskami, białe kropki gdzie trzeba przykleić poręcze, czarnymi kropkami itp.
Najpierw parę ujęć gotowej nadbudówki.



Nie udało mi się zachować czystości prac, chwila nieuwagi, kapnęła mi farba którą próbowałem jakoś rozcieńczyć i zebrać z efektem jak na poniższym zdjęciu. Czy mogę dorobić jakąś skrzynkę którą bym położył na tej plamie żeby ją zasłonić?



Ponieważ z różnych powodów nie chcę jeszcze przyklejać reflektorów i dalmierzy(?) a nie chciały stać stabilnie na nadbudówce więc prezentuję je oddzielnie.

Miałem zamiar sfotografować jeszcze przedni maszt ale musiałem go zrobić jeszcze raz bo pierwszy egzemplarz był niesatysfakcjonujący.

Pzdr
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
26-07-10 20:06  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Kiedy Bismarki idą pełną ławą, Ty tu sobie po cichutku robisz przyjemnego klasycznego brytola. I za to wielkie dzięki. Jest naprawdę świetnie. Kibicuję, podpatruję i czekam z niecierpliwością na jakąś fotkę całości na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam
Mariaszek

 
26-07-10 22:30  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Łał świetnie to wygląda :) dla mnie to piękna modelarsk robota :) powodzenia w budowie :)

--

 
04-09-10 13:25  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam juz w ostatniej odsłonie przed galerią.

Wrzucam na razie tylko jedno zdjęcie poglądowe całego modelu. Wszystko co chciałem jest już skończone. Pominąłem jedynie cztery trapy u boków kadłuba i kładki nad katapultą dla samolotów. Do przyklejenia czekają już ostatnie elementy tj. kotwice, łańcuch, śruby i ster ale to dopiero w galerii końcowej. Miałem ogromny problem z wykonaniem olinowania. W wyniku prób zawieszenia olinowania złamałem drugi, wykonany przeze mnie, przedni maszt i musiałem jakoś go skleić z tego co było. Niestety nie wyszło to już prosto i maszt ma odchył do przodu i w lewo. Teraz mądrzejszy o te doświadczenia z masztami i linami zrobił bym to o wiele lepiej ale musi już tak pozostać i drażnić wykonwacę.
Na okręcie pozostały dwie białe plamki przy drugiej od przodu barbecie i nie wiem co tam wkleic bo wszystkie cześci wykorzystałem. Są rownież w okolicy drugiej barbety jakieś białe pola na które by trzeba było przykleić pionowo jakiś drut ale na żadnym rysunku montażowym nie ma takiego drutu. Brakuje również dwóch pontonów, za to zostało parę grzybków (wywietrzników) z pokładu, ale one na pewno nie mają być przy barbecie.



Przy galerii końcowej może postaram się porównać modele King George i Prince of Walesa.

Pzdr
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
04-09-10 15:09  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No pięknie się prezentuje!:) Czekam na galerię końcową. Przy następnym pancerniku maszty wyjdą Ci lepiej!:)))

 
06-09-10 17:23  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Wygląda Super. Szkoda tylko że fotka troszkę mało wyraźna. Gratulacje i Czekam na galerię.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
07-09-10 18:49  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w ostatnim odcinku relacji
Po 10 miesiącach prac model został skończony. Jest to najdłużej przeze mnie wykonywany model i chyba szybko się na podobny nie porwe. Jestem z niego zadowolony, ale jak można się domyśleć niektóre elementy mogłem zrobić lepiej. Chodzi mi głównie o maszty które wyszły krzywo w wyniku moich kombinacji z olinowanaiem. Gdybym od razu zastosował cienkie linki, takie jak ostatecznie trafiły na model, wyszłoby mi to znacznie lepiej. Ale nie ma się co dłużej się rozczulać. Zapraszam do galerii i do komentowania.

Co do porównania King Georga i Prince of Walesa. Oba modele są opracowane bardzo dobrze z paroma mniejszymi niedoróbkami ale da się to przeżyć. Spasowanie części w obu modelach jest bardzo dobre. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to patrząc z daleka PoW wydaje się bardziej interesujący ale jak spojrzeć na model z bliska to wtedy KG V ujawnia swoją wielkość. Jest po prostu świetnie zwaloryzowany. Detalizacja jest w obu modelach bardzo wysoka ale chyba w KG V jest większa co wcale nie umniejsza PoW. W KG V bardzo spodobał mi się pomysł opracowania go na trzech rodzajach papierów czego nie ma w PoW. Uważam że w każdym okręcie od krążownika w górę powinno tak być. Oba okręty są wg. mnie najładniejszymi pancernikami i naprawdę oba wydawnictwa bardzo się postarały żeby porządnie je wydać. Polecam je każdemu









Pzdr i zapraszam, pewnie niedługo, do nowej relacji
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
07-09-10 18:56  Odp: [Relacja\Galeria] King George V 1:200 - Halinski - KONIEC
krzysiek   

Cały efekt koncowy psują nieostre zdjęcia!

--
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024