FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-02-10 09:09  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć
Wykonałem różne elementy wyposażenia pokładu. Nawet nie wiem jak to się nazywa. Było nudno ale mam to za sobą. Większych i mniejszych problemów brak. Teraz zabieram się za wyposażenie łodziowe. Szykuje się niezła jazda.



Pozdrawiam
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
08-03-10 09:54  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Kolejny etap za mną. Wykonałem całe wyposażenie łodziowe. Robienie kutrów to po prostu bajka, ale łodzie były już totalną porażką. Autor zaproponował, że burty łodzi mają nacięcia od góry a nie od dna przez co możemy podziwiać "piękne rysy" na burtach. W Prince of Wales zrobiono nacięcia od dna dzięki nie było ich widać i wyglądało to o wiele lepiej. No ale tutaj autor miał inną wizje. Z łodzi jestem bardzo niezadowolony dlatego na zdjęciach słabo je widać lub nie widać ich w ogóle.




Pozdrawiam
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
23-03-10 11:30  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w kolejnej odsłonie. Na tapetę trafiły działka przeciwlotnicze i chyba jakieś wywietrzniki co to je trzeba na pokładzie przyklejać. Problemów ze strony projektu brak. Ja zaś miałem problem żeby równo przykleić boki działek przeciwlotniczych i równo ułożyć lufy. Lufy mają tendencje do celowania każda w swoją stronę (są to odchylenia rzędu 0,05 mm albo i mniej ale je widać), natomiast nierówno przyklejone boki dały o sobie znać jak druciki które są pomiędzy nimi nie zawsze ukłdają się prosto :(.
Wywietrzniki to dużo roboty a mało efektów ale kolejna drobnica za mną. Na zdjęciach widać dwa typy wywietrzników te najbardziej liczne, reszta czeka na swoją kolej.
Teraz pora na główną nadbudówkę.



Pzdr
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
24-03-10 08:11  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo mi się podoba! oby tak dalej!

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
24-03-10 21:44  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

King jest super.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
05-05-10 09:28  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć

Dzisiaj prezentuje rozpoczętą nadbudówkę dziobową. Nadbudówka nie sprawiła większych kłopotów oprócz zespołu części numer 37. Tutaj bardzo się namęczyłem ale efekt i tak nie jest taki jaki powinien być. No trudno się mówi. Piętra nadbudówki nie są ze sobą posklejane gdyż muszę wykonać jeszcze schody, ale to później.





Wykonałem również różne reflektory, lornetki, trały skrzynki, wyrzutnie rakiet i inne taki drobiazgi.




Na koniec widok ogólny okrętu.



Pzdr
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
02-07-10 09:07  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Dzisiaj będzie skromnie. Upał przeszkadza w klejeniu modelu i nic mi się nie chce robić dlatego prace zwolniły. Skończyłem tylny maszt. Trochę przebojów z nim było ale jestem bardzo zadowolony chociaż jak zwykle mogło być lepiej. Zaczynam wyposażać okręt w druciarnie, relingi, drabinki i takie tam głupoty, bardzo nudna praca :( na razie kończę tylną nadbudówkę i zostało mi tylko przyklejenie drabinek. Zapraszam do oglądania i komentowania.



Pzdr
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
02-07-10 11:13  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

pawel_k napisał:


> Upał przeszkadza w klejeniu modelu i nic mi się nie chce robić dlatego prace zwolniły. >

Skąd my to znamy - ja mam dokładnie to samo. Jednak Pawle spokojnie ty szybciej zbudujesz pancernik niż ja niszczyciel :-). Ważne, że okrętu Ci przybywa, a i do jakości nie można się przyczepić. Proszę nie doklejaj tylko wszystkich sklejonych elementów do kadłuba, chciałbym je zobaczyć na powakacyjnym WLKP.

Pozdrawiam Pirania

--

 
02-07-10 12:21  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

> pawel_k napisał:
>

> Proszę nie doklejaj tylko wszystkich sklejonych elementów do kadłuba, chciałbym je zobaczyć na powakacyjnym WLKP.
>
> Pozdrawiam Pirania
>
> --

Tylko, że ja bardzo bym chciał skończyć KGV w czasie wakacji :(. Właściwie większość części kartonowych mam skończonych. Zostały tylko samolociki. Teraz cała moja praca to robienie drutów, malowanie ich i sklejanie wszystkiego do kupy.

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
02-07-10 12:40  Odp: [Relacja] King George V 1:200 - Halinski
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Oczywiście nie będę wybrzydzał jeśli zobaczę cały model :-).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024