FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-12-09 01:03  [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał
Rutek63 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam, w mojej pierwszej relacji na tym forum. Podglądam Was w miarę wolnego czasu i z tego podglądania zapragnąłem stać się częścią forum Konradusa. Dla tych, którzy mnie nie znają, mam na imię Piotr.
Relacjonuję z za wielkiej wody z okolic Nowego Jorku.

"Jedenastka" jest moim pierwszym modelem samolotu "na poważnie". Na razie każdy wieczór spędzony przy modelu kończy się małym sukcesem. Jak będzie później, czas pokaże.
Okładka wycinanki przedstawia grafikę autorstwa A. Wróbla, młodszego brata J. Wróbla. Obaj znani nam wszystkim z wielu okładek modeli i grafik o tematyce militarnej. Cóż za wspaniały duet!



W 2006 roku miałem okazję odwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Głównym celem wizyty było skolekcjonowanie niezbędnej ilości zdjęć pomocnych obecnie w budowie modelu. Wspaniałym uzupełnieniem sesji fotograficznej była rozmowa i wysłuchanie wielu ciekawostek na temat „Jedenastki” z ust kustosza muzeum. Nazwiska niestety nie pamiętam. Ze wstydu chcę się wręcz zakopać pod ziemię. Chcę również podziękować za wspaniałe towarzystwo i opiekę podczas mojego pobytu w Krakowie naszemu nieprzeciętnie zdolnemu koledze "Jhradcy". Jarek, serdeczne dzięki! Również za pomoc w zdobyciu materiałów na temat „Jedenastki”.

Teraz na temat modelu. Próbowałem budować model PZL P11c z MM. Rozłożyłem się na próbach modyfikacji i malowania kadłuba. Dlatego tym razem będzie czysty standard. Arkusze wycinanki zagruntowałem lakierem nitro, to znaczy czymś co jest tutaj jego odpowiednikiem. Budowę prowadzę dokładnie według instrukcji. Postaram się użyć wszystkie części kartonowe nie zastępując ich innymi materiałami. Mógłbym jeszcze tytułem wstępu poklepać o tym i o wym, ale podejrzewam, że i tak wystarczająco przynudziłem.

Na początek podłoga i klatka kabiny. Wszystkie części o kształcie klocków traktuję na zasadzie jak części trawione. Nacinam rowki od spodu, a krawędzie zewnętrzne wycinam pod kątem około 45 stopni pod linijkę. W zależności od potrzeby sklejam na BCG albo SG.



Zespół sterowania wykonałem z patyczków polistyrenu zamiast drutu. Jest w tym zespole kilka rurek do zwinięcia o bardzo niewielkich przekrojach . Z pomocą przyszła instrukcja o zwijaniu cienkich i długich rurek autorstwa Syzyfa, zamieszczona w poradniku. Części wycięte z arkusza zeszlifowałem przynajmniej do połowy grubości. Takie cieńsze łatwiej się zwija.



Zespół sterowy wklejony w klatkę



Na koniec zdjęcia dla miłośników zbliżeń.



Pozdrawiam przed świątecznie!
Piotr



Post zmieniony (16-12-09 05:17)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
Rutek63 20384 16-12-09 01:03
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
StuGu 484 16-12-09 01:22
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
lehcyfer 494 16-12-09 02:50
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
cygielski 452 16-12-09 03:57
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
Jasiek 386 16-12-09 06:48
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
BERP 688 16-12-09 08:46
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
Matrix OST 834 16-12-09 10:00
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
lehcyfer 427 16-12-09 14:40
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
Rafał Ż. 473 16-12-09 20:36
 Odp: [Relacja] PZL P. 11c Kartonowy Arsenał  nowe
Rutek63 461 17-12-09 17:17

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024