FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
05-04-10 00:08  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie było tak źle. Koła napędowe zrobione, zamontowane i nawet jako prezent świąteczny udało mi się zamontować jedną gąsienicę. Musiałem przy jej montażu dopuścić się małego oszustwa. Na gąsienicę przypadają dwa rodzaje ogniw, więc jedna taka parka to komplet. W momencie przymierzania i ustawienia napięcia całej taśmy standartowo wyszło, że albo będzie wisieć, albo jej nie zapnę. Idealnie pasowała po odjęciu jednego ogniwa. I tutaj właśnie to małe oszustwo. Jedno z ogniw stuningowałem w ten sposób, że dało się zamontować koło siebie dwa takie same.
Natomiast co do samych kół, to musiałem przestawić ustawienie zębów oraz dodałem łby śrub na obwodzie.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-04-10 10:07  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Druga gąsienica skończona i założona. Tym razem spasowała tak jak miała spasować, bez sztukowania, kombinowania i rzeźbienia. Z rozwałką mocowania kół napinających chciałem zaczekać do tego momentu. Jako, że tutaj było OK, rozwałki nie będzie. Czas brać się za wyposażenie kadłuba.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
18-04-10 08:02  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trwa uzupełnianie elementów kadłuba. Na początek płyta znad przedziału kierowania wraz z włazami załogo oraz centralna płyta nadsilnikowa. Dodane kilka elementów, kilka innych uwypuklone. Szablony z drutu jeszcze nie malowane, będę to robił na sam koniec jak już będą wykonane wszystkie.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
20-04-10 22:43  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Poszczególne moduły po kolei, a potem fruuuu na kadłub. Płyta nad silnikowa i ponad przedziałem kierowania zamontowane. Obecnie na warsztacie reszta wyposażenia kadłuba.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-04-10 10:11  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miałem już nie robić żadnego wpisu oprócz galerii końcowej, ale na uzupełnianiu detali kadłuba trochę zeszło i zejdzie jeszcze dłużej. Ale jako, że taką robotę lubię, jakoś szczególnie mnie to nie martwi. Dwa szybkie widoczki na stan obecny, jak widać białych plam coraz mniej. Najbardziej chyba rzucają się w oczy błotniki, a w sumie to ich brak w pewnych miejscach – „tttm”, czyli tutaj już nic nie będzie dodawane. Pojazd ma być lekko zużyty, poza tym te brakujące elementy dodają mu agresywności.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-05-10 11:15  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Gamoń   

Jak dla mnie rewelecja. Daj mu mg-34 na wieżyczke, będzie jeszcze lepiej.

 
06-05-10 13:07  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyło się też klejenie Konigstigera. Kleiło się go bardzo przyjemnie, a wszelkie utrudnienia dorabiałem sobie na własne życzenie ;) Pomimo kilku uproszczeń zawartych w opracowaniu, myślę, że wart jest „grzechu” popełnienia go. Chętnym na posiadanie tygryska w swojej kolekcji model polecam. Pewne rzeczy, które zasugerowali w trakcie klejenia koledzy poprawiłem, pewnych nie – albo ordynarnie i perfidnie nie chciało mi się, albo bałem się, że ingerencja w niektóre elementy może spowodować szkody naokoło nich. Co mi udało się wycisnąć z opracowania można zobaczyć na zdjęciach poniżej.















--

Post zmieniony (06-05-10 13:09)

 
06-05-10 15:42  Odp: [Relacja/Galeria] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Gratuluję!
Kawał porządnej roboty, a model pewnie wyróżnia się wśród innych na półce.

--
Pozdrawiam!

 
06-05-10 20:34  Odp: [Relacja/Galeria] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
ekoaral 



Na Forum:
Galerie - 12


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja również przyłączam się do gratulacji


Pozdrawiam ekoaral.

--

 
06-05-10 21:48  Odp: [Relacja/Galeria] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Robi niesamowite wrażenie:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024