FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-12-09 22:27  [pytanie] Tiger I od Hala - czyli jak wyretuszować kółka :)
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Cześć!

Mam mały kłopot i chciałbym się Was poradzić.

Na jaki kolor pomalować obręcze kół nośnych modelu od Hala?

Model buduję w standardzie, a problem dotyczy faktu następującego:
- w wycinance pierwszy rząd kół posiada bandaże gumowe - no to prosta sprawa, maluję w kolorze gumy...
- wewnętrzne koła takich bandaży nie mają, i nie wiem czy to ze wzg. na uproszczenie modelu czy w realu ich nie było...?

Jak je pomalować? w kolorze modelu (powiedzmy na "żółto") czy też zaimprowizować kolor gumy? Jeżeli jednak bandaży nie było - to co wówczas? pokaleczona stal? Jaki to kolor?

Pozdrawiam!
Michał

--



Post zmieniony (10-12-09 22:42)

 
10-12-09 22:45  Odp: [pytanie] Tiger I od Hala
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam !

To uproszczenie modelu. W tej wersji każde z kół miało bandaż gumowy.
Sprawa jest taka że bandaż osłaniały metalowe obręcze. To one, nie guma stykały się z zębami gąsienicy. Zdjęcia wiele wyjaśnią.



Pzdr

--

 
10-12-09 23:04  Odp: [pytanie] Tiger I od Hala - czyli jak wyretuszować kółka :)
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

I oto właśnie mi chodziło !
Teraz już wiem że retuszować a'la guma...
Dziękuję Przemek, swoją drogą dużo masz takiej dokumentacji? :) nie zachciałbyś się podzielić? :)

Pozdrawiam!
Michał

Swoją drogą.. takie uproszczenie u mitycznego Halińskiego za model w cenie nie bagatelnej - 70 Polskich Nowych... no no... panie Andrzeju :) Dobrze że to nie MM....



Post zmieniony (10-12-09 23:12)

 
10-12-09 23:12  Odp: [pytanie] Tiger I od Hala - czyli jak wyretuszować kółka :)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

:)

Hehe....mam tego bardzo dużo...z samych muzeów ponad 8 tyś zdjęć Tigera I i II. Niestety większość od znajomego z Holandii, na wyłączność :-)

W sprawach konkretnych mogę pomóc, ale niestety tylko w takich. Obiecałem że nie będę jego materiałów rozpowszechniał.

Pzdr

--



Post zmieniony (11-12-09 13:20)

 
10-12-09 23:14  Odp: [pytanie] Tiger I od Hala - czyli jak wyretuszować kółka :)
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Luz :)
Jak będę miał konkretny problem to zapukam :)

--

 
10-12-09 23:17  Odp: [pytanie] Tiger I od Hala - czyli jak wyretuszować kółka :)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Oki, powodzenia w budowie :-)

Pzdr

--

 
11-12-09 12:15  Odp: [pytanie] Tiger I od Hala - czyli jak wyretuszować kółka :)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przemku - czy ten znajomy to przypadkiem nie Pzkpfw?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-12-09 13:03  Odp: [pytanie] Tiger I od Hala - czyli jak wyretuszować kółka :)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Demon - nie :) W sumie to nie działa na żadnym z forów. Nazywa się Rob Veenendaal.

Sprzedaje on cześć zdjęć na DVD -> Tiger I i II

Pzdr

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024