FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-06-09 11:50  [R/G] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witam wszystkich Kolegów w mojej kolejnej relacji z budowy modelu.
Tym razem wyciągnąłem tytułową wycinankę.


W zalewie stodziewiątek ta wydała mi się atrakcyjna,głównie ze względu na nieczęsto widziane,ale jakże fajne malowanie! Ponadto wycinanka reprezentuje "niezły wypas" jak dla tej skali - ma mianowicie wnętrze kabiny i wnęki podwozia! 8-0 ! ;-)
Aby rozpoczęciu "relacji" stało się zadość wstawiam fotkę pierwszej wykonanej części:

Jak widać to fotel pilota.
Obecnie jestem na etapie segmantów kadłuba i tu pojawia się pierwsza niemiła niespodzianka ( i jak na razie jedyna...). Karton na którym wydrukowana jest wycinanka kest dość łamliwy i lubi kształtować się z załamaniami...
Ale to nie problem.
A teraz "niemądre" pytanie: czy są zainteresowani relacją?

--

Post zmieniony (07-06-11 12:10)

 
22-06-09 12:00  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zainteresowani?
Paru chyba się znajdzie w tym ja :-)
Chętnie zobaczę jak ten model prezentuje się po sklejeniu. Mnie nie było dane tego doświadczyć gdyż mój meser zaliczył kosz. Jednym z powodów był karton ( łamliwy i mechacący ), a drugim brak cierpliwości w dopasowywaniu części do siebie.

Powodzenia.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-06-09 12:17  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, jak bedziesz potrzebowal drugiego, to chetnie zasponsoruje :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-06-09 12:18  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uff, dzięki!
Jest chociaż jeden zainteresowany... ;-)
Dzięki Ceva, bedę miał w Tobie fachowego widza! ;P

Dzięki Rafał!
Nigdy nic nie wiadomo!
Przy okazji:pozdrowienia dla Żony!!

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (22-06-09 12:20)

 
22-06-09 15:10  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Kolejna pięćdziesiąteczka, to i ja sobie chętnie poobglądam, i niefachowo pooceniam

--
KMH Sokół Radom

 
22-06-09 15:21  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Komentowanie na różnym poziomie zaawansowania zawsze mile widziane ;-) !!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-06-09 09:43  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No dobrze, dziś jakiś konkret... ;-)
Kabinowy segment kadłuba. Wnętrze kabiny jest dość skromne,ale przez maleńką kabinkę(limuzynkę) i tak niewiele będzie widać ;-)

Jak widać "szału" nie ma...
Krawędzie kokpitu poprawię jak będzie gotowy cały kadłub,wklejony fotel i drążek sterowy ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-06-09 12:20  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Zapowiada się ciekawa relacja. Tą 109-kę mam w planach więc bacznie będę obserwował. Jak na razie wygląda, że wszystko pasuje. Czekając na ciąg dalszy pozdrawiam.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
23-06-09 14:33  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Rzeczywiście fajny modelik powinien wyjść, o ile nie przeszkodzą trudności o których pisał nam Ceva. No ale myślę, że po paru już bardzo ładnie zespolonych pięćdziesiątkach nic Ci nie przeszkodzi w uzyskaniu celu.
A tak swoją drogą to już ładną kolekcję tych maleństw posiadasz :)

--

 
23-06-09 22:41  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!!

Widzę ze nie tylko ja lubię 50 :)Z tym ze po przeglądnięciu galerii MARIUSZA muszę stwierdzić że jak dla mnie to jesteś mistrzem w tej skali:)Ale relacje będę śledzić może się czegoś nauczę, a mam w planach P-38 w tej skali z Kartonowego Hobby.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
24-06-09 10:30  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziś odcinek dający przedsmak, jak ciekawe i barwne jest malowanie tej maszyny ;-)
Kolejny segment kadłuba:

A niżej dwa gotowe segmenty razem:

Prawda , że fajnie ;-) ?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-06-09 12:45  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Pewnie ze fajne :D Też teraz grzebię sobie przy pięćdziesiątkach. Mimo, że mesiów wszędzie ostatnio pełno to takie malowanie w 100% usprawiedliwia wybór "ciekawego" modelu :)
powodzenia

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-06-09 19:28  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Pomimo , że to 109 to ciekawa ze względu na niesztampowe malowanie. Też ją kupiłem z myślą o przeskalowaniu do 1:33, ale zrezygnowałem.

--


 
24-06-09 20:11  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Swietna robota Mariusz............malowanie bardzo orginalne,bardzo mi sie podoba,...............ogladam dalej.Przyjemnej budowy Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
28-06-09 20:03  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny segment "silnikowy" powstał bezproblemowo.Trzeba było tylko wkleić rynienki wylotowe z km-ów.

Skleiłem także krańcowe segmenty kadłuba,więc można powiedzieć,że pól samolotu już gotowe ;-) .
Jednak na poniższych fotkach owe segmenty jeszcze przed szlifowaniem i łączeniem w całość... Proszę więc wybaczyć widoczne niedociągnięcia...;-(


Jak dobrze wyschną,będzie szlifowanko i sklejenie w całość. To już niebawem :)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-06-09 10:21  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie czasami skleić takie małe co nieco.
Pozdrowionka!

 
29-06-09 17:10  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Faktycznie. Malowanie oryginalne. Przypomina mi karetkę Pogotowia Ratunkowego.

MARIUSZ ! Nie przynoś roboty na forum. Ty zostaw robotę w robocie. ;-)

p.s.
Sie rozumie, że wnęki podwozia będą ...?

--
serwusik

 
29-06-09 18:30  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...wnęki podwozia się rozumie,że będą...;-)

Karetki pogotowia - dawno z tym skończyłem, mam za słabe nerwy... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-07-09 21:54  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kadłub w całości:

No cóż...Nie jestem do końca zadowolony z efektu.
Jestem pewien,że wielu z Was,oglądających tą relację zastanawia fakt,dlaczego nic nie wspominam o wręgach. A więc już mówię: o dziwo wręgi pasowały bez problemów. Malutki problem był z wręgą F w ostatnim,tylnym segmencie kadłuba-była minimalnie za duża.Ponadto płaszczyzna styku z wcześniejszym segmentem wymagała porządnego zeszlifowania...na płasko(brzegi poszycia ostatniego segmentu łukowato wystawaly do przodu. No i niestety ilość tych "zabiegów" po ostatecznym połączeniu segmentów dal duże nierówności-schodki.O zgrozo niejednolite na obwodzie...
Ale trudno,kombinuję dalej.
Dokleiłem też jak już widać stateczniki i charakterystyczne zastrzały:

Czekam na ewentualne pytania!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-07-09 22:13  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Machnąłem już kilka 50-tek i wręgi pasowały tylko w jednej ;-)
Pytań nie mam, tak sobie zaglądam i podpatruję. Fajny mesio...
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
13-08-09 21:26  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Powolutku dłubię sobie przy modeliku dalej.Zrobiłem wydech i chłodnice oleju,że o malych "kopułkach" nie wspomnę...
No i po przyklejeniu chłodnicy po jej bokach pozostały grube,czarne krechy ( w zamyśle autora prawdopodobnie mające wytyczać linię przyklejenia chłodnicy)...

Sama chlodnica jest na tyle "płytka",że nie jest możliwe przyklejenie jej po zaznaczonych krechach - po prostu nie wejdzie tak "głęboko" w kadlub...
Zatem postanowiłem zamaskować owe krechy paseczkiem kartonu z zapasu koloru - jednak z innego modelu,bo w tym nie ma czegoś takiego...Jak widać na poniższym zdjęciu wyszło tak sobie...;-/

Na zakończenie dodam,że maskujący paseczek ma 1 mm szerokości ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-08-09 13:03  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo wolno kleję dalej ( no,w końcu są wakacje ;-) ) , no i skleiłem kółko ogonowe:

Nie za bardzo jestem zadowolony...Jakieś takie wymęczone, w dodatku jak wciskałem drut,to mi pękło na pół...
Teraz pastwię się nad osłoną kabiny:

Też mam mieszane uczucia... Wiatrochron jakiś taki...Wydaje się za wysoki,pomimo podcięcia kadłuba,jakoś nie chce się dobrze uleżeć na styku z kadłubem... Same wątpliwości...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-08-09 22:14  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Jeśli mogę coś zasugerować i nie jest jeszcze za późno,
to nie przklejaj tych wypukłości jeśli model je przewiduje.

Szwajcarskie Messerschmitty dostarczone były bez uzbrojenia. Tutaj dobrze to widać.

http://www.airliners.net/photo/Switzerland---Air/Messerschmitt-Bf-109E-3a/1418139/L/&sid=e115a7d87593844bfba8ed1a80743d11

Ciekawa strona o szwajcarskich Messerschmittach.

http://www.messerschmitt109.com/suisse/index2.htm

To może się przyda.

http://www.master194.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=40658&p=452635

Obserwuje postępy i wspominam stare dobre czasy. Powodzenia w dalszej budowie.

 
01-09-09 09:44  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wiesz...Chyba już za późno...Te garbiki juz doklejone, zresztą miejsca ich przyklejenia były dość zdecydowanie zaznaczone,więc trzeba by je jakoś zasłonić...
Tak,czy owak pięknie dziękuję za troskę i wnikliwość w obserwacji mojej relacji!
Za linki ( świetne! ) też dziękuję!

Kabinka już gotowa ( a z nią i cały kadłub). Wyszła tak sobie, nie do końca jestem zadowolony-jest troszkę krzywa...;-(

Teraz zaberam się za skrzydełka.

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (01-09-09 09:47)

 
13-09-09 21:54  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Powstał centropłat:

Widać ( niestety) zapaćkanie elementu klejem ( dobrze,że od środka... ;-) )-to efekt oswajania się z klejem polimerowym...
Widać także kilka kawałków tekturki wklejonej w miejscu wejścia w centropłat drutów goleni podwozia.
Teraz same skrzydełka...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-10-09 09:31  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"...nie,to jeszcze nie koniec..." jak śpiewał poeta.
Skleiłem "wypasione" skrzydełka ( z wnękami na podwozie ;-) ):


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-10-09 10:52  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Mariusz, skoro wykonujesz wnęki podwozia, to wydaje mi się, że te czarne pola w centropałcie również powinny być wycięte (to są częsci wnęk, prawda?). Również mam to opracowanie i chyba szkielet skrzydeł nie był do montażu wnęk. Przerabiałeś szkielet?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
08-10-09 11:17  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

nieee...
Nie będe już konbinował z fragmentami wnęk podwozia w centropłacie- myślę,że po wklejeniu goleni podwozia w tym miejscu czarne pole i tak w większości zostanie przez nią zasłonięte.
A poza tym to standard...
Acha! Szkieletu skrzydeł nie przerabiałem, był ok. Dżwigar jest odsunięty ku tyłowi,tak,że nie było kolizji z wnęką podwozia.

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (08-10-09 16:50)

 
20-10-09 15:54  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Posklejałem wszystkie dotychczas wykonane elementy w obiecującą całość ;-) :


Oprofilowanie przejścia kadłub-skrzydło dzielone, no i w tym miejscu wyszło jakieś takie...przełamianie...;-( Ale inaczej się nie dało...
Ja jestem z efektu zadowolony średnio.
Ale jadę dalej - teraz podwozie. (kółeczka już mam :D )

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-11-09 12:44  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jest i podwozie:



Teraz chłodnice podskrzydłowe...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-11-09 15:06  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Oj to oprofilowanie strasznie ci zepsuło ten samolocik:( Ale myśle ze efekt końcowy to zrekompensuje:0Klej dalej bo lubię tą skale a Ty chyba najlepiej w niej sobie radzisz.

Powodzenia i czekam na galerie końcowa:)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
10-12-09 21:03  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przedświąteczny update:
Zrobiłem śmigło - tu jeszcze "na gorąco",bez końcowego malowania półmatem ( cały model).


Zrobiłem też chłodnice podskrzydłowe (same chłodnice ok, ale na skrzydle zaznaczone jest miejsce na nie - razem nie za bardzo pasują do siebie... ;-( ).


No i jeszcze antenka ( takie tam,małe ziemniaczki...;-) ):


Następne to już chyba fotki gotowego modelu... (?).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-12-09 21:25  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No ja mysle :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-12-09 21:33  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mały update - na Święta ;-) !
Jak widać poniżej modelik czeka już tylko na końcowe malowanie aerografem bezbarwnym półmatem. Pomalowałem tylko na nowo kołpak śmigła - poprzedni kolor wydał mi się zupełnie niepasujący do zieleni użytej w kamuflażu.W nowym kolorze zmieszałem wcześniej zastosowany olive drab z żółtym-myślę,że teraz jest lepiej ;-).

Następne fotki - galeria. Jak zwykle dla mnie "w terenie", ale trzeba będzie poczekać na odpowiednią pogodę!
Tymczasem - najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne dla wszystkich kibiców relacji!

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (23-12-09 11:46)

 
23-12-09 13:11  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Kawał dobrej roboty ;) Modelik bardzo ciekawie się prezentuje w tych barwach. A następny model w tej (mojej ulubionej) skali to bedzie ....? Masz jakieś plany? :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
23-12-09 15:26  Odp: [relacja] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki!
Następny model w tej skali już zaczął powstawać ; pierwsze cięcia nożyczkami wykonane - ale o tym potem.Nowa relacja w następnym roku - to już blisko ;-) !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-05-10 12:26  Odp: [relacja/galeria] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,moi drodzy - potrzeba było prawie pół roku, by nadeszła odpowiednia pogoda na sesję w plenerze...
Zgroza!
No,to jedziemy:






No , teraz to dopiero jest galeria.
Mam nadzieję,że będzie się podobać!

--

Post zmieniony (24-05-10 12:42)

 
24-05-10 13:42  Odp: [relacja/galeria] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No i pięknego "szwajcara" zaprezentowałeś. Jeszcze nie widziałem messera w takim malowaniu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-05-10 15:22  Odp: [relacja/galeria] Messerschmitt Me-109E,Modele Kartonowego Fana,nr 9/2003,skala 1:50.
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Piękny model. Sesja zdjęciowa bardzo udana. Najbardziej przemawiającym do wyobraźni zdjęciem jest to ostatnie. Oczami wyobraźni patrząc na to zdjęcie można przenieść się w czasy II wś. Bardzo mi się podoba.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024