FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-12-09 13:35  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ciekawie to robisz. Zawsze mnie interesowało w jakim programie 3D jest robiony taki projekt jak Twój. Czy możesz zdradzić "tajemnicę". Pozdrawiam i życzę powodzenia. Będę stałym gościem w tym temacie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-12-09 13:19  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Minął weekend i pora na kolejny odcinek.
Zastanawiałem się jak i kiedy zamontować uchwyty / klamry mocujące pływaki. Wymyśliłem, że powinny być przyklejone od spodu fragmentów szkieletu jeszcze przed ich przyklejeniem do reszty. Jeśli zrobi się to dokładnie to poszycie kadłuba powinno pasować. Wklejanie ich później może być trochę kłopotliwe - chodzi o wysokość, na jaką mają one wystawać powyżej poszycia. Kompletny szkielet wyszedł tak:



Gotowy szkielet okleiłem poszyciem i dostałem coś takiego:



W kolejnym kroku gotowy kadłub pójdzie najprawdopodobniej pod but, ponieważ okazało się, że szkielet nie pasuje do poszycia (lub odwrotnie). Jak się dzisiaj okazało, moja świetna drukarka w pracy przy wydruku na A3 (jak mam wydrukowane części) przekłamuje i rozciąga aż 2mm na dłuższym boku kartki A3. Na krótszym boku jest ok. Przy wydrukach na A4 (jak do tej pory drukowałem) wszystko jest OK. Prawie dwa dni w plecy :(. No cóż, takie niespodzianki też się zdarzają.

@PiterATS: Rozumiem twoje odruchy. Mam podobne, ale na widok kolejnego PzKpfw. Ale dzięki.
@Ostoja: Pracuję na Rhino 4.0.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
15-12-09 13:55  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Michale, jak się z pewnością domyślasz, micha mi się śmieje od ucha do ucha.
Cieszę się że doczekałem się realizacji tego modelu w twoim wykonaniu. to będzie na pewno coś i nie sądzę by nie znalazło się wydawnictwo chętne do wydania tego projektu.
Byle tylko go nie skopali w drukarni :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
15-12-09 20:42  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Michal, dzięki za informację.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-12-09 09:39  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

fajny temat, chętnie pokibicuję
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
18-12-09 12:42  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Kadłub gotowy, więc czas na drobiazgi na nim, czyli włazy, pokrywy, zawiasy, nity itd. Generalnie proste elementy, choć trochę czasochłonne (szczególnie zawiasy):


A tak to wygląda w szczegółach:



Oczywiści kolejne drobne braki wyszły, ale tym razem to drobiazgi jak 13 zamiast 11 elementów, brak oznaczenia miejsca doklejenia części i za małe pokrywy. Reszta wydaje się że pasuje dokładnie.
Teraz chyba zajmę się podwoziem a resztę drobiazgów dokleję jak Ka-Mi będzie stał na kołach.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
06-01-10 00:34  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Po krótkiej przerwie pora na kontynuować prace nad modelem. Zabrałem się za koła nośne i napinające. Mają tę samą konstrukcje a różnią się jedynie wielkością więc sklejam je wszystkie razem. Mam prawie gotowe połówki kół nośnych i trochę więcej przy połówkach do kół napinających. Trochę postanowiłem poszaleć i dorobiłem imitacje śrub i ich zabezpieczeń na kołach napinających. Zajęło mi to ok 2 godzin więc te same drobiazgi dorobię do kół nośnych.



Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
07-01-10 00:39  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mały update. Skończyłem koła napinające. Według projektu miały one wyglądać tak:


a wyszło tak:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
18-01-10 11:07  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po dłuższej przerwie, jednak nie na modelem. Pewne drobiazgi troszkę spowolniły relację.
Ale po kolei. Do kół napinających dorobiłem wahacze:


Skończyłem też zawieszenie kół nośnych, cztery wahacze:


A to jest przyczyna spowolnienia - zabezpieczenia śrub na kołach nośnych. W sumie jest to 320 drucików w kształcie ósemki i 640 krążków. Druciki mam już zrobione i doklejone, kończę doklejanie tych krążków i są szanse, że dziś uporam się z kołami nośnymi.


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
24-01-10 22:10  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

W końcu uporałem się z kołami. Po zabawie z drucikami i nitami powstały koła nośne:


Koła podtrzymujące:


Koła napędowe:


I koła wszystkie razem:


Na koniec mój Ka-Mi:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024