FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
03-01-10 12:25  Odp: [G] Włoski pancernik Conte di Cavour - GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ceva,
Model jest zarąbisty. Podziwiam ludzi, którzy nie malują wszystkiego a uzyskują taki efekt - co dotyczy zwłaszcza retuszu, nie odcinającego się na zdjęciach od reszty.
Niektóre zdjęcia wyglądają jak grafiki komputerowe - czyli bliskość do ideału :-)

Prośba - w kilku żołnierskich słowach, o opisanie sposobu fotografowania. Tzn jak zrobić, żeby nie było tych odblasków, głębokich cieni i trochę o sprzęcie oraz ustawieniach i stosowanych parametrach.
Widzę w tle biały karton ale to chyba nie cały klucz do sukcesu. Jakieś dodatkowe źródło światła? Ekrany, parasolki itp?

--

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.


Post zmieniony (03-01-10 12:33)

 
03-01-10 12:52  Odp: [G] Włoski pancernik Conte di Cavour - GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Tomex, przepraszam że jeszcze nie odpowiedziałem na Twojego mejla. Już nadrabiam.

Zdjęcia robię na dworze przy bezsłonecznej, pochmurnej pogodzie.
Tłem są arkusze białego brystolu. Żadnego dodatkowego doświetlenia, itp.
Używam aparatu Panasonic DCM FZ 8
Przed zdjęciami ustawiam ręcznie balans bieli do panujących warunków oświetlenia biorąc za odniesienie biel kartonu użytego jako tło.
Zdjęcia robię w trybie A czyli mam możliwość regulacji przesłony którą ustawiam w okolicach 6,0 ( regulacja głębi ostrości ) i koryguję ręcznie jasność. Do tego oczywiście statyw i używanie samowyzwalacza.
Potem ew korekty w programie do przeglądania i obróbki zdjęć Fastone.

Nie jestem patentowanym fotografem i być może moje zdjęcia to w dużej mierze dzieło przypadku, aczkolwiek nawet dość powtarzalnego.

Mam nadzieję że coś pomogłem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-01-10 13:21  Odp: [G] Włoski pancernik Conte di Cavour - GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dźwięki!
Nie śpieszyło się, spox :-)
Ja jako również nie patentowany fotograf po prostu zbieram doświadczenia innych, a najprościej zbierać takie, których efekt widać gołym okiem i warte są naśladowania.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-01-10 13:43  Odp: [G] Włoski pancernik Conte di Cavour - GPM
Teledzin   

Ceva, to piękna, wręcz mistrzowska kartonowa robota... Pozdrawiam

 
04-01-10 08:22  Odp: [G] Włoski pancernik Conte di Cavour - GPM
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Przeczytałem z uwagą o fotografowaniu bo zdjęcia wyśmienite (ale przede wszystkim model !) - wszystkie skopiowałem.
Robię podobnie - tryb A - ale co najmniej 8. Tu oczywiście nie ma reguły - robię kilka zdjęć próbnych aby złapać ustawienie optymalne - sprawdzam na komputerze i dopiero wtedy zaczynam sesję.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
04-01-10 13:32  Odp: [G] Włoski pancernik Conte di Cavour - GPM
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 14:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024