FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
07-12-09 13:55  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Rozumiem że nikt jeszcze nie nabył tego CACKA- szkoda, kupowanie w ciemno jakoś mnie nie kręci :(


Cierpliwość jest cnotą - ale ile można czekać :]

Pozdrawiam

 
29-12-09 16:16  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Po ponad siedmiu tygodniach od zamówienia De Ruyter w końcu do mnie dopłynął.
Opóźnienie jednak jest częściowo usprawiedliwione bo dostałem go razem z erratą.
Nie bardzo tylko rozumiem czemu errata została wydrukowana na papierze mimo że wadliwa część jest wydrukowana na kartonie. Kolor też się różni ale na gotowym modelu nie powinno to rzucać się w oczy.
A teraz dość już narzekania bo w ramach przeprosin za opóźnienie wydawca dołączył do De Ruytera drugi model - Beregepanzer Tiger.
Mogę więc dodać tylko to że dziękuję bardzo i czuję się usatysfakcjonowany.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-12-09 17:31  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
Teledzin   

Ceva, jakie masz wrażenia oglądając ten model (De Ruytera) co do projektu, druku itp. ważnych dla modelarza kartonowego szczegółów? Warty jest tej jak dla mnie wygórowanej kwoty? Pozdrawiam Teledzin

 
29-12-09 18:07  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wrażenia , chmm.... Im dłużej się przyglądam temu modelowi tym bardziej mam mieszane odczucia. Dotyczą one przede wszystkim strony graficznej a dokładniej druku. Nie wiem czy dobrze widzę i czy to jest przypadłość tylko mojego egzemplarza, ale praktycznie na każdym arkuszu są inne odcienie tych samych kolorów.
Wydaje mi się że znalazłem również powód do wydania kolejnej erraty. Elementy szkieletu wodnice 2a P i L posiadają taką samą usterkę jak pokład na śródokręciu ( errata jest ) czyli łuk stanowiący obrys wodnicy jest na pewnym odcinku wklęsły a nie wypukły na zewnątrz kadłuba.
Proszę innych posiadaczy tego modelu o zweryfikowanie moich spostrzeżeń.

Sam projekt nie budzi moich zastrzeżeń ( no może szkielet powinien być zaprojektowany do podklejenia tekturą 2 mm ), a nawet mi się podoba bo nie jest przesadnie zdetalizowany, ale nie jest też zbyt ubogi w detale czyli raczej w sam raz. Czytelne rysunki montażowe powinny wyjaśnić poszczególne etapy budowy.
Co do zgodności z oryginałem nie wypowiadam się bo się nie znam.

Czy jest warty swojej ceny? Biorąc pod uwagę kolorystykę to chyba nie do końca...
Zresztą niech się wypowie jeszcze na ten temat ktoś inny.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-12-09 19:42  Odp: [Nowość] Krążownik
Teledzin   

Dziękuję Cewa i przyłączam się do twego apelu, czy ktoś jeszcze wszedł w posiadanie De Ruytera i może o nim coś napisac?

Sklejam, bo lubię...

Post zmieniony (29-12-09 20:16)

 
30-12-09 09:54  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zdjęcie wspomnianych przeze mnie podłużnic

i kolorystyka arkuszy. Numerami oznaczyłem odpowiednie kolory.


--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-01-10 11:49  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Ceva mam wielką prośbę, możesz zrobić kilka fotek arkuszy z częściami i rysunkami?
Jestem strasznie ciekaw jak wygląda wycinanka wewnątrz.

Pozdrawiam

 
02-01-10 13:19  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Słoneczko, jestem strasznie leniwy, ale jak zdjęcia z tego wątku będą niewystarczające to zrobię swoje ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-01-10 23:23  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Ceva- straszne dzięki za informacje.
Nie musisz robić fotek, te zdjęcia w zupełności wystarczą.

Pozdrawiam

 
28-05-10 10:20  Odp: [Nowość] Krążownik "De Ruyter"
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Mam pytanko odnośnie tego błędu na podłużnicach i pokładzie, są może jakieś dodruki poprawionych części? I gdzie można je dostać?
Jakoś sprawa ucichła, a model kosztuje....

Jeśli ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam - SŁONECZKO ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024