FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-12-09 08:21  Odp: [nowość: MODELIK 19/09] Radziecki krążownik „CZKAŁOW”
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Sam temat to kolejny przykład niszowy, gdzie przepiękne, fantastyczne okręty nie trzeba uparcie szukać we flotach japońskich i niemieckich. W sylwetce okrętu, szczególnie wieży dowodzenia widzę inspirację włoskich konstrukcji, np. Giuseppe Garibaldi. Teraz to zostały chyba tylko Swierdłowy, gdyby Modelik poszedł za ciosem to byłoby być może przełamanie arktycznych lodów: flota rosyjska jest tak samo godna zainteresowania jak niemiecka czy japońska. Nie wiem tylko, czy model kartonowy Czkałowa to nie jest swoista "rosyjska ruletka" z uwagi na brak surówki: jeśli nie była ona sklejana to mamy jeden na pięć strzałów. Na stronie przykładowe arkusze modelu nie wyglądają zbyt dobrze: nie podobają mi się oklejki burt, oklejki dna z grubymi czarnymi konturami, ciemnopomarańczowy pokład. Być może to specyfika prezentacji elektronicznej, różniącej się od druku. No cóż, jak mówią morskaje wołki, pażywiom, uwidim ;)

Aha...z uwagi na temat wątpię, czy ktokolwiek "podskoczy" i zakwestionuje merytorykę ergo zgodność modelu z oryginałem, czyżby to było kluczowym czynnikiem dla wydania tego modelu?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
01-12-09 09:28  Odp: [nowość: MODELIK 19/09] Radziecki krążownik „CZKAŁOW”
deglock   

Drodzy Panowie
Model nie jest jakoś bardzo niszowy, gdyż są co najmniej 2 duże monografie okrętów tego typu, a i zdjęcia nie są rzadkością. Są okręty japońskie jeszcze mniej znane, a jednak ciekawe. Gdyby ktoś sobie życzył to chętnie mogę wysłać zdjęcia surówki proszę informację na priv: deglock@wp.pl. Nie wystawiam tych zdjęć na forum gdyż są to zdjęcia mojej surówki roboczej, ale jak ktoś jest bardzo ciekawy to służę uprzejmie.
MG

 
01-12-09 14:29  Odp: [nowość: MODELIK 19/09] Radziecki krążownik „CZKAŁOW”
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Model kupię - ( Święta idą jak wiadomo) i z miłą chęcią sprawdzę się w jego budowie - może mnie rodzina nie eksmituje z domu :) , że konstrukcje mało znane to i dobrze , - może następny "Ordżonikidze" z "Swiedrłowów" ?

Aha i jeszcze jedno :
Konstruktywną krytykę szanuję , uznaję i z chęcią się do niej dostosuję , za to chamstwa i prostactwa nie trawię .

Leetomek i Krzys - dziękuję .

Czesław45 - skoro moja sygnaturka jest powodem twojej kpiny no może za to ja Cię zacznę nazywać Czesio z Władców Much ? Zadowolony ?
Aha - cały twój wpis i twą opinię o mnie mam tam gdzie to kochane dzieci miały pocałować misia ... Z dziećmi neostrady nie dyskutuję ...

Był to mój ostatni wpis na forum a Administrator niech najlepiej usunie mój profil .

Koniec offtopicu - niech się inni wypowiedzą o modelu .

Sayonara

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (09-12-09 10:01)

 
01-12-09 19:51  Odp: [nowość: MODELIK 19/09] Radziecki krążownik „CZKAŁOW”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kolory arkuszy prezentowanych w sklepie internetowym różnią się od wydrukowanych, bo dla lepszej ostrości nie pochodzą ze skanów gotowych arkuszy tylko z roboczego pliku Corelowskiego wyeksportowanego do jotpega. Model nie był drukowany z CMYK-a tylko z dobranych gotowych farb. Kolor pokładu np. jest dużo bledszy, a poszycia dna ciemniejsze. Również ewentualne skanowane arkusze przedstawiane na monitorze w kolorach RGB (np. Panzer IV-70) różnią się dosyć mocno od opryginałów, dlatego kolory prezentowane w internecie trzeba zawsze traktować z rezerwą.

--
JOL

 
01-12-09 21:06  Odp: [nowość: MODELIK 19/09] Radziecki krążownik „CZKAŁOW”
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Ukazanie sie modelu krazownika "Czkalow" bardzo mnie zainteresowalo,bo to nareszcie cos powojennego,moze jak dluzej poczekamy to dostaniemy okrety np. z okresu wojny falklandzkiej.Z autorem ,tez nie bardzo moge cos zaczac,jezeli jego poprzedni okret ktory sie ukazal nie byl za rewelacyjny !?................moze uniknal tych bledow teraz ?Widac ze aby sie cos wiecej dowiedziec ,trzeba dluzej poczekac.Jesli mam za model wydac ponad 100 zl (wregi,lufy itd.),to moge oczekiwac jakosci na tym poziomie .....czy jak to jest !?No ale dyskusje na ten temat juz byly.Pozdrawiam Krzysztof.

--

W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

Post zmieniony (02-12-09 18:06)

 
01-12-09 21:25  Odp: [nowość: MODELIK 19/09] Radziecki krążownik „CZKAŁOW”
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dzięki uprzejmości Autora miałem możliwośc obejrzeć surówkę modelu. Z tego co mogę dojrzeć na zdjęciach burty są zaprojektowane na zakładkę na oklejki dna. Oklejki dna ogólnie chyba pasują. Widać jakiś problem na rufie na oklejkach burt na ich dolnej krawędzi: jakieś przełamanie. Surówka posiada sklejone nadbudówki zasadnicze, artylerię głównego kalibru. Ogólnie uderza brak staranności przy wykonaniu surówki, szczególnie widać szpary na łączeniu oklejek dna na rufie. Na przedostatniej oklejce dna widać pasek-wstawkę, jakby wypełniajacą kilkumilimetrową szparę wynikłą być może z błędu dopasowania oklejek dna na długości Odnoszę wrażenie, ze surówka była sklejana w pośpiechu. Oklejki burt są nie do końca doklejone do oklejek dna, pofalowane. Na surówce widać liczne ślady kleju, jest po prostu brudna. Ale jeśli taki sposób weryfikacji projektu daje pewność Autorowi, że na prawdę wszystko pasuje "na sicher" to zapisuję to w księdze, vulgo przyjmuję do wiadomości. Teraz tylko weryfikacja modelarzy pokaże jak to jest z tą spasowalnością.

Co do materiałów to rzeczywiście w monografii Morina "Liegkije kriejsiera tipa Czapajew i tipa Swierdłow", Sankt-Pietiersburg 1997 są dla typu Czapajew plany. Jednak są to plany albo raczej "planiki" typu projektu technicznego opisywanego jako 68/68K, do którego należały: Czapajew, Walierij Czkałow (ergo nasz tytułowy: Czkałow), Żelezniakow, Frunze, Kujbyszew. Wszystkie 5 bliźniaczych jednostek miały podpisane protokoły odbiorcze w 1950 roku. Jakie były różnice pomiędzy poszczególnymi jednostkami w dniu przekazania ich do służby nie wiem. W każdym bądź razie w tej monografii nie ma planów nakierowanych tylko na Czkałowa, ale na sam typ 68/68K. Jeśli były konkretne plany Czkałowa w piśmie Modielist-Konstruktor to okey.

Jeszcze planiki projektu 68/68K coby można było sobie ewentualnie porównać z rysunkami zamieszczonymi na stronie Modelika:





--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (01-12-09 23:06)

 
02-12-09 11:30  Odp: [nowość: MODELIK 19/09] Radziecki krążownik „CZKAŁOW”
ROBO 

 - 10

jego budowę rozpoczęto w 1939 roku



W sylwetce okrętu, szczególnie wieży dowodzenia widzę inspirację włoskich konstrukcji,


- jak wiadomo,to przed wojna spora była wspołpraca pomiedzy biurami konstrukcyjnymi Włoch i Rosji a jak dobrze pamietam ,to Włosi startowali z konstrukcjami drednotow dla Carskiej Rosji ...:)
wiec widocznie z konstrukcji włoskich czerpano pełnymi garsciami ..


Dzięki uprzejmości Autora miałem możliwośc obejrzeć surówkę modelu.


Sven,a jest mozliwosc prezentacji tej surowki tutaj ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
02-12-09 11:33  Odp: [nowość: MODELIK 19/09] Radziecki krążownik „CZKAŁOW”
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

O tym może zadecydować wyłącznie jej Autor.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024