FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-11-09 06:10  [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie jest to oczywiście kolejna wersja czołgu PANZER IV, tylko budowany na jego podwoziu niemiecki niszczyciel czołgów z II wojny światowej. Podobnie jak jego bliskiego „krewniaka” JAGDPANZER IV (Modelik 11/06), model opracował Waldemar Rychard. Zasadnicza wersja modelu posiada kompletne wyposażenie przedziału silnikowego, całkowite wyposażenie przedziału bojowego i kierowania, armatę ruchomą w dwóch płaszczyznach, otwierane włazy przedziału bojowego, otwierane pokrywy dostępu do przedziału silnikowego i przekładni bocznych, zdejmowany strop nadbudowy, osprzęt dodatkowy montowany na zewnątrz, możliwość wyboru wersji wykonania gąsienicy (z taśmy lub pojedynczych ogniw), możliwość wykonania zdejmowanych ekranów przeciwkumulacyjnych. Modelarze mniej cierpliwi mogą wykonać pojazd w wersji uproszczonej pomijając elementy wyposażenia wnętrza i otwierane włazy i pokrywy. Ciekawy, trójkolorowy kamuflaż. Model zawiera 13 arkuszy A3 z częściami do wycinania. Cena detaliczna 45,00 zł. Do modelu dostępny jest zestaw wręg/kół wycinanych laserowo w cenie detalicznej 15,00 zł.
Zapraszam do odwiedzenia sklepu internetowego Wydawnictwa Modelik: www.modelik.pl

UWAGA: jak wiecie od kilku miesięcy sklep internetowy Modelika jest zupełnie nowy. Ten nowy program sklepowy ma wiele zalet (przede wszystkim bogata galeria umożliwiająca prezentację wielu zdjęć, skanów stron, rysunków i foto modeli). Niestety serwis firmy w której wykupiłem program i serwer jest wprost beznadziejny! Opłaconą aktualizację do nowej wersji programu sklepowego robią mi już 4 tydzień i dalej nie wszystko działa jak należy! Nowości chciałem wstawić do sklepu już wczoraj, ale okazało się, że nie da się wprowadzać zdjęć do galerii! Nowe modele są prawie gotowe (w poniedziałek-wtorek wydrukujemy jeszcze tylko okładki - „środki” już w 100% są wydrukowane). Ze względu na okres przedświąteczny postanowiłem wprowadzić nowości do oferty sklepu internetowego z „pustą galerią” którą uzupełnię jak tylko będzie to możliwe. Zamówienia (wysyłka) będą realizowane od piątku 4 grudnia. Autorzy są znani, więc większość z Was wie czego się spodziewać. Wahający się mogą poczekać aż serwis naprawi błąd w programie sklepowym i będę mógł wprowadzić do galerii w sklepie zdjęcia (skany) arkuszy i rysunków montażowych, które czekają przygotowane. Niecierpliwym na życzenie mogę to ewentualnie przesłać w załączniku na prywatnego maila.

Przy okazji: będę wdzięczny za informowanie mnie o każdym napotkanym błędzie w funkcjonowaniu sklepu internetowego www.modelik.pl. , np. nie powiększającej się grafiki.



--
JOL

 
29-11-09 21:46  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Coś pięknego! Jeśli opracowanie jest na poziomie Jagdpanzera IV to....brak mi słów :)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-11-09 11:43  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W "galerii" przy modelu na www.modelik.pl można już obejrzeć przykładowe arkusze z częściami i rysunkami montażowymi oraz 3 zdkjęcia surówki tego modelu. Zapraszam.

--
JOL

 
30-11-09 14:50  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hmm...mnie zastanawia dlaczego autor tak podszedł do tematu...przecież to nie jest takie trudne:

- podcięcie wanny z tyłu
- koło napinające nie te
- rolki podtrzymujące z bandażem (!)
- błędne zawieszenie rolek
- w dalszym ciągu wczesne odbijacze (pojazd z 44-45 r)
- wczesny spód pojazdu
- zawieszenie w dalszym ciągu uproszczone do granic możliwości
- Flammenvernichters za krótkie...i to o dość sporo

I można tak dalej z błędami...które gdyby chcieć, można by poprawić :(

Pzdr....

--

 
26-12-09 12:37  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jeszcze jedna uwaga, która rzuca się w dość w oczy - gąsienica.

Dla wszystkich którzy będą kiedyś budować ten model i będą chcieli uzyskać jak najlepszy efekt. Oto jak powinno wyglądać prawidłowe, późne ogniwo używane w Jagdpanzerach i Panzerach IV pod koniec wojny:



Dla porównania ogniwo wcześniejszego typu, które jest w wycinance:



Pzdr

--

 
26-12-09 13:42  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trochę mnie razi, że nazywacie działo pancerne czołgiem. Wikipedia mówi na ten termat:

"Przyczyną ich popularności (dział pancernych) była uproszczona w porównaniu z czołgami konstrukcja (działo umieszczano w kadłubie zamiast w wieży). Takie rozwiązanie pozwalało zmniejszyć cenę pojedynczego pojazdu, zwiększyć wytrzymałość pancerza poprzez jego mocniejsze pochylenie i zastosowanie grubszych płyt dzięki oszczędnościom na ciężarze oraz montować działa większego kalibru (działa w kadłubie mogą mieć większą siłę odrzutu niż te w wieży). Zlikwidowanie wieży czyniło też pojazd niższym i tym samym trudniejszym do trafienia oraz łatwiejszym do ukrycia.

Najbardziej znane niemieckie działa pancerne:

Sturmgeschütz III/IV
Hetzer
Elefant (Ferdinand)
Jagdpanzer
Jagdpanther
Jagdtiger

Najbardziej znane radzieckie działa pancerne:

SU-85
SU-100
SU-122
SU-152
ISU-122
ISU-152

--

STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Post zmieniony (26-12-09 13:46)

 
26-12-09 13:55  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Trochę mylisz pojęcia...bo:

StuG III / IV to działa szturmowe, a Elephant, Jagdpazer, Jagdpanther,Hetzer i Jagdtiger to niszczyciele czołgów.


Sturmgeschutz (działa szturmowe) służyły do wsparcia piechoty, niszczenia umocnień i okopanych pozycji. Brummbar czy Sturmtiger też należały do tego typu pojazdów. Fakt że późniejsze wersje StuG-a III i StuG IV używano także do niszczenia czołgów ze względu na zastosowanie tam długo lufowego działa StuK 40. Ale w zamierzeniu miały służyć jak działa szturmowe.

Co do Jagdpazerów to ewidentnie były one przeznaczone do niszczenia wrogich czołgów. Stąd zastosowanie w nich dział o dużym kalibru i długich lufach.

Pzdr

--

 
26-12-09 15:07  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"Elephant, Jagdpazer, Jagdpanther,Hetzer i Jagdtiger to niszczyciele czołgów"

To nie zmienia postaci rzeczy, że to były działa pancerne. Działo pancerne nie miało wieży i mogło poruszać lufą tylko góra-dół, czołg oprócz góra-dół mógł obracać wieżą o 360 stopni. Poczytaj o tym tutaj.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-12-09 16:01  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Z wikipedii nie czerpie takich informacji :-)

Ale skoro wrzucasz wszystko do jednego worka, to faktycznie są to działa pancerne.

I miały one też możliwość poruszania działa na boki o kilka stopni.

Pzdr

--

 
26-12-09 19:13  Odp: [nowość: MODELIK 18/09] PANZER IV-70 (A)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jakoś nie mogę znaleźć miejsca gdzie nazwano jagdpanzera czołgiem , a JOL napisał wręcz "Nie jest to oczywiście kolejna wersja czołgu PANZER IV, tylko budowany na jego podwoziu niemiecki niszczyciel czołgów .."
Czekałem na ten model bardzo długo i o ile błędy wymienione przez Przemka można zniwelować budując wcześniejszą wersję pojazdu to pozostaje sprawa gąsienic i jarzma , które niestety jest tym samym opracowaniem z jagdpanzera IV.
Patrzyłem już nawet na stary gpm-owski model , czy nie dało by się zrobić jakiegoś przeszczepu ,ale nie znajduję ostatecznego rozwiązania .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024