FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-11-09 02:11  [galeria] HMS Ark Royal, MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

witam !
Jestem tutaj raczej obserwatorem forum lecz chcę Wam zaprezentowacćokręt, którym wróciłem do modelarstwa po nastu latch. Sam kadłub powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych i sobie czekał.
Ostatnio postanowiłem przerwać ten stan i skleić go do końca.
Model jest z wycinanki MM przekserowany do skali 1:600 z napawdę niewielkimi dodatkami i przeróbkami.
pozdrawiam


 
23-11-09 04:24  Odp: (galeria) HMS Ark Royal, MM skala 1:600
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładniutki :)))))

--

 
23-11-09 10:07  Odp: (galeria) HMS Ark Royal, MM skala 1:600
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

no no, ładny model, te samolociki to prawdziwy masochizm hehe =)))

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
23-11-09 13:47  Odp: (galeria) HMS Ark Royal, MM skala 1:600
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

A ja mam pytanie. Może głupie się wyda, bo nie znam się na okrętach. Dlaczego pas startowy opada? I te samoloty to przyklejałeś do pokładu żeby nie pospadały? Ale efekt jets jak najbardziej pozytywny ;-)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
23-11-09 15:29  Odp: [galeria] HMS Ark Royal, MM skala 1:600
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Do dokkera: pozdrowienia od autora modelu :-))) Żałuje, że nikt jakoś przez lata nie potrafił znaleźć dokładniejszych niż ja planów (a te, które miałem, były denne) i zrobić na ich podstawie nowe opracowanie.
Do Matrixa odnośnie opadającego pokładu na rufie: ten typ tak ma, po prostu...



Post zmieniony (23-11-09 16:59)

 
24-11-09 08:29  Odp: [galeria] HMS Ark Royal, MM skala 1:600
Tomek 

 - 2

Opadający na rufie pokład startowy miał na celu zmianę opływu powietrza wokół rufowej części pokładu startowego i poprawienie charakterystyk podejścia do lądowania samolotów. Pozdrawiam!

--

 
24-11-09 09:21  Odp: [galeria] HMS Ark Royal, MM skala 1:600
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Podziwiam Cię za tą skalę :)
Bardzo ładny model.

--

 
25-11-09 10:09  Odp: [galeria] HMS Ark Royal, MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dzięki wszystkim za ciepłe przyjecie Rojalka na forum.

Co do sklejania, to niewiele różni się od sklejenia w "normalnej" skali i od tego co tu niektórzy wyczyniają z elementami :-)
Dziasiejsza jakość opracowań sprawia że każdy model robi się powoli "mikromodelem" :-)
Generalnie nic tu nie było "masochizmem" :-) no może poza malowaniem oznaczeń na samolotach, no przydałaby się inna precyzja ręki :-)

Spad pokładu to jak wcześniej pisał Tomek efekt poszukiwań brytyjczyjków co do jak najbardziej "przyjaznego" pokładu do lądowania i zmniejszania turbulencji.

Jeszcze raz gratulacje dla Autora modelu :-) Wydaje mi się że nawet dzisiaj cięzko byłoby zgromadzić materiały na lepszy model .

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024