FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
14-11-09 15:32  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam

Przyszedł w końcu ten moment, w którym należałoby podsumować relację :). "Foczkę" skończyłem kilka dni temu i czekałem tylko na lepszą pogodę i więcej światła żeby zrobić zdjęcia bez lampy błyskowej przez co kolory i kontrasty lepiej odpowiadają rzeczywistości. Podsumowując (żeby się nie powtarzać) model spasowany jest bardzo dobrze, ale w przypadku tego wydawnictwa to nie nowina. Łyżką dziegciu w moim odczuciu są tu rysunki montażowe, w niektórych momentach odcienie szarości są tak dobrane, że trudno jest jednoznacznie określić jak ukształtować czy przykleić daną część albo gdzie jeden element się kończy a drugi zaczyna. Troszkę kłopotu sprawiła mi niby banalnie prosta - a jednak - przednia część osłony kabiny. Element nr 10 z przodu kadłuba trzebaby chyba przykleić tak, żeby nieco odstawał w górnej części, po to by przód owiewki oparł się o nią. No ale z rysunków to nie wynika, raczej takie sprawy wychodzą w trakcie montażu. Z powyższych względów model mnie trochę zmęczył ;) i cieszę się, że go już skończyłem (reflektora w skrzydle już chyba nie dorabiam). Można było na pewno to i owo zrobić lepiej ale jest jak jest. Podsumowując pomimo mojego marudzenia to jest jednak fajnie opracowany model i warto było się nad nim trochę pomęczyć.






--



Post zmieniony (14-11-09 15:34)

 
14-11-09 18:05  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
ryszard 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetnie sklejony model, gratulacje!
PS nie zapomniałeś o rurce pitota na prawej końcówce skrzydła?

--
Trening czyni mistrza

 
14-11-09 18:24  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Następny piękny model do podziwiania. Dobrze widziałem ,że jednak wyrzutniki łusek od działek są wycięte ?

--

SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning


Post zmieniony (14-11-09 18:24)

 
14-11-09 19:20  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No pięknie wyszedł, wysoko postawiona poprzeczka. Zdjęcia Twojego Focke-Wulfa motywują mnie jeszcze bardziej do pracy nad moim:) Gratuluję:)
Fajnie wygląda w tym malowaniu;)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-11-09 21:24  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Gratuluję pięknego i czysto sklejonego modelu;-)
Mam tylko jedną uwagę. Karabiny nad silnikiem wystają zdecydowanie za mocno spod owiewki. Warto by było to poprawić.

--
pozdrawiam
Piotr


 
14-11-09 21:36  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, ładne cacko... Tylko te kadłubowe km-y coś dziwnie wyjechały do przodu (patrz instrukcja).
Co do męczących modeli - wg mnie, to wydawnictwo jest wyjątkowo komfortowe w tej materii - wystarczy ładnie wyciąć, wyretuszować i postępować wg instrukcji. Wycieczki poza Stegnę skutkują o wiele większą frustracją.

 
14-11-09 21:51  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Rzeczywiście, dziękuję za zwrócenie uwagi. Rurkę pitota trzeba będzie jeszcze dorobić. Faktycznie ;-) z tymi "kaemami" nad silnikiem to trochę się zagapiłem z tego pośpiechu. Na szczęście wszystkie poprawki da się wykonać bardzo szybko i bez uszczerbku na modelu. Hehe, a to dobre, tak mi zależało żeby go już skończyć, że zamiast oblewanka będzie małe poprawianko. No ale tu nie da się upchnąć takich niedoróbek i to właśnie mi się podoba :-) .
PS: Powodem mojego pośpiechu było... no właśnie. Odczułem spory apetyt na kolejny model i myślami byłem już zupełnie gdzie indziej ale o tym zapewne dopiero za kilka miesięcy i w odpowiedniej galerii.

 
14-11-09 21:53  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
kari   

... model ok, o km-ach już napisano, za to ogumienie potraktowałbym jakimś matem; (albo lakierem , albo farbą).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
14-11-09 22:53  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Oto errata :

Rurkę pitota też wykonałem. Tym razem definitywnie nic więcej już nie dorobię ;-) musi być tak jak jest. Foczka właśnie powędrowała oficjalnie na półkę. Idę do lodówki wiadomo po co, a po charakterystycznym "pssst" po otwarciu kapsla nie wolno mi już dotykać się do modelu (chyba że w celu odkurzenia). Te zasady są nienaruszalne jak nie wiem co.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję :-)

 
17-11-09 22:05  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Śliczna foczka :D Wg. mnie to najładniejszy niemiecki samolot z II Wojny Światowej. Gratuluję efektu i dzięki za bardzo ciekawą relację!
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024