FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-11-09 21:16  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
Wodarek   

Dla nadania faktury maznąłem pędzlem umaczanym w gipsie. Ściany pod wieżą oklejone kartonem. Można wiedzieć co będziesz budował?

 
16-11-09 01:21  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
czesław45 

 

W razie czego , tu masz sklep z tego rodzaju asortymentem , uważam jednak , że łatwiej i wdzięczniej , a przede wszystkim precyzyjnie się pracuje z tym materiałem . Architekci też tego używają , jak makietki robią :

www.symbol.net.pl

Poza tym pcv jest dość sztywne i czy potrzebne wtedy będzie Ci taka grubość

--

Vliestroom
Calypso Jacques'a Cousteau
Smit Nederland
Atlas 5t
AZIZ



Post zmieniony (16-11-09 01:22)

 
16-11-09 11:15  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Kiedyś do tego celu wykorzystałem płyty gipsowo-kartonowe obdarte z okładziny

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
16-11-09 15:13  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
Wodarek   

Z może spróbujesz płyty piankowej? Przynajmniej odejdzie Ci oklejanie styropianu tekturą, bo rozumiem że do tego chciałeś użyć kleju na gorąco.

 
17-11-09 01:07  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
Hator   

Wodarek,
Nie czytałeś uważnie ;-) Zastanawiałem się nad wyborem właśnie między pianką a styropianem, a oklejać i tak muszę tyle, że nie tekturą, a dobranym papierem. Co do Twego pytania, to na chwilę obecną sprawa dopiero się zaczęła rozwijać. Być może założę tutaj wątek o tej budowie. Piszę być może, bo niestety nie mam zbyt wiele wolnego czasu na tą makietę, czy może nawet dioramę.
Wybacz, że pozostawię Ciebie jeszcze bez odpowiedzi. Mogę teraz jedynie zdradzić, że będzie to współczesny obiekt cywilny.

Czesław45,
Spienione PCV może i jest sztywne, ale jeżeli ściana ma realnie 50cm grubości to w skali 1:25 wychodzi 2cm. Tak, czy siak trzeba wycinać ten sam fragment ściany 2x, a płyta piankowa do tego lepiej się nadaje. Ma już potrzebną grubość. Zostaje oklejenie kartonem o odpowiedniej fakturze i kolorze. Zawsze tak robiłem. Tyle, że nie wychodziłem ze skalą poza "pięćdziesiątkę" Nie było mi to potrzebne. Na jedno by wyszło kupienie tego sPCV, czy użycie tektury o grubości 0,5cm. Tyle, że w takiej tekturze ciężko się wycina otwory, a i trzeba to robić bardzo ostrożnie, bo ostrze potrafi pojechać nie tak jak się planowało. Klejenie ściany jak prefabrykatu do domku w systemie kanadyjskim raczej mi się nie uśmiecha. A wnętrze też będę robić. Właściwości frezerskie nie są mi akurat potrzebne, przy takiej skali.

Rajkubie,
Piękne te Twoje "Dwie wieże: :-)
Skorzystanie z Twojej metody byłoby całkiem ciekawe, gdyby nie końcowy tonaż i gabaryty mego założenia. Są znacznie większe. :-)))

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Kto wie, może wkrótce się pojawię w nowym wątku ze zdjęciami z "placu budowy". Zawsze to inaczej, jak ktoś coś zauważy, co można by było zrobić lepiej. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024