FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-11-09 22:24  [technika] styropian a klejenie na ciepło
Hator   

Witam.
Ja z takim, może niezbyt mądrym pytaniem, czy styropian nie wejdzie w zbyt silną reakcję z klejem nanoszonym na ciepło z pistoletu? Nigdy tego nie sprawdzałem. Pistoletu nie posiadam. Pytam, bo potrzebuję pomysłu na większe powierzchnie. Tak bardziej konkretnie to chcę użyć styropianu do sklejenia ścian budynku. Potem wszystko okleić odpowiednim kartonem i dopieścić. Alternatywą jest pianka w arkuszach, ale kosztowo gorzej to wygląda, ze względu na wielkość modelu.

Pozdrawiam

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
13-11-09 23:03  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

styropian jest wrażliwy na ciepło więc na styku się stop i klej nie będzie trzymał
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
13-11-09 23:16  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

jak duża powierzchnia to może płyty paździeżowe np 4 lub 6 mm kosztują grosze a są sztywne i niezbyt ciężkie
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
15-11-09 01:14  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Styropian wypróbowałem - z efektem negatywnym. Nie polecam.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
15-11-09 11:11  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
czesław45 

 

Styropian dobry jest do ocieplania budynków . Do większych konstrukcji nadaje się doskonale spienione PCV . Materiał ten dostępny jest w różnych grubościach i różnych wielkościach arkuszy . Świetnie się obrabia , szlifuje , szpachluje itp . Można go kleić klejami cyjanoakrylowymi , epoksydowymi itp . Można go malować praktycznie, każdym rodzajem farbek .

--
Vliestroom
Calypso Jacques'a Cousteau
Smit Nederland
Atlas 5t
AZIZ

 
15-11-09 12:41  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale nie SuperGlue. Rozpuszcza styropian , wypróbowałem. UHU Por jest dobry.

--
MiSza

 
15-11-09 12:52  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Panowie kleiłem styropian klejem w sztyfcie na ciepło z pistolety i nie robił żadnych problemów. Jednak jeżeli chodzi o duże powierzchnie to używałem kleju Uniwersalnego kleju polimerowego - szybkowiążącego.Jak był za gęsty to rozrzedzało się go denaturatem i wsio w pariadkie. Oczywiście denatura wali niemiłosiernie ale klej jest sprawdzony i to działa, wbrew nazwie klej nie wiąże szybko jest mnóstwo czasu na korekty itp.

 
15-11-09 19:13  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
Hator   

Pol,
Płyta paździerzowa odpada. Nie mam warunków do jej obróbki.
czesław45 ,
Pianka dostępna jest w 3 grubościach 3, 5 i 10mm. Problemem jest cena za arkusz A1, która oscyluje w granicach 26zł za piankę grubości 10mm. Zważywszy na fakt, iż ściany zewn. mają mieć 20mm grubości zrobi się z tego niemała sumka. Pianka, o której piszę wygląda ona tak, że arkusz obustronnie pokryty jest białym papierem kredowym. Spienionego PCV nie stosowałem jeszcze. Będę musiał się wybrać na zakupy nieco dalej, bo u mnie to tylko zielone kostki w kwiaciarniach :DDD
MiSza,
Wiem od baardzo dawna, że kleje nitro rozpuszczają styropian. :-)
Jarod,
Polimer to bardzo dobry klej. Też nie jest bezzapachowy, ale mniej wali po głowie, jak "jagodzianka." Wiem z praktyki. :-) A odnośnie pistoletu to miałem wątpliwości, czy styropian faktycznie zareaguje, skoro ten klej w nabojach nie ma raczej w swoim składzie niczego mocno toksycznego.

Dziękuję wszystkim za rady i sugestie!!!

EDIT:
Zostaję chyba jednak przy swojej piance, bo jest znacznie tańsza niż spienione PCV (3mm 40zł/m2), a obrabia się też równie łatwo i jest lżejsza :-)

--

Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane



Post zmieniony (15-11-09 19:33)

 
15-11-09 20:11  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
Wodarek   

Od wielu lat kleję styropian wszelkimi wikolowatymi z dobrym skutkiem. Jeżeli chcesz szybkiego połączenia to Patex, każdy szybko łapie.

To wszystko jest ze styropianu klejone wikolem.

 
15-11-09 20:47  Odp: [technika] styropian a klejenie na ciepło
Hator   

Piękny zamek :-) Rozumiem, że styropian zaszpachlowałeś żeby uzyskać takie ściany.
Odnośnie wikolu, to preferuję jego ulepszoną wersję introligatorską. Ma mniej wody i lepsze właściwości lepiące.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024