FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-11-09 20:44   MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam na mojej relacji z nowo rozpakowanego modelu, postanowiłem przeprowadzić relacji z budowy właśnie tego modelu by spróbować sił z tym maleństwem. Nie wiem czy wyjdzie gdyż jak oglądam ten model w 2d to... no właśnie. Na początek dwa zdjęcia z budowy szkieletu.




Post zmieniony (11-10-14 23:21)

 
11-11-09 20:57  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

No nareszcie. Siadam i oglądam bo juz mam dosyc pustego gadania, teraz będziemy rzeczywiście wiedziec co i jak. Brawo za odwagę :-)

--

człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

Post zmieniony (11-11-09 20:57)

 
11-11-09 21:06  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Na forum w archiwum znalazłem pięknie wykonanego Batorego z wydawnictwa JSC w skali 1:400. Proszę powiedziec czy jest to okrojony i uproszczony model bo nie znam sie dobrze. Na fotkach wygląda pięknie i to w mniejszej skali. Na czym polega trudnośc w MM ? Pozdrowienia dla Braci Modelarskiej.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
12-11-09 12:18  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Odnośnie modelu z MM zobacz ciekawą dyskusję zapoczątkowana przez Rafaela (ostatni wpis 6/11 08:32)

 
12-11-09 14:55  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Analizowałem troszkę ten model w 2D.
Czy u Ciebie w szkielecie też oznaczenia położenia wręg na podłużnicy nie zgrywają się z tymi na wodnicy?

Mam jeszcze małą uwagę odnośnie grubości drutów w szablonach.
Pojawiły się przypuszczenia, że jest to model projektowany dla skali 1/200 a potem pomniejszony do MM-odelarzowej skali 1/300.
Czy mógłby ktoś to potwierdzić (najlepiej autor).
Poniżej rysunek małego pokrętła i proponowana grubość drutu 0,3mm. Tyle, że przy takiej średnicy drucika pokrętło wyglądało by jak oponka (czerwony kolor).
Za to prawie idealnie pasuje do powiększonego szablonu z 1/300 do 1/200.



Pytanie... co z pozostałymi szablonami i podawanymi grubościami niektórych elementów

Miałbym jeszcze ogromną prośbę do autora relacji o bezpośrednie linkowanie zdjęć, z pominięciem fotosikowych reklam.

--
pzdr
Kemot

 
12-11-09 20:17  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace pomalutku idą do przodu, zostały przyklejone dwa pokłady a teraz na pokładzie B czeka mnie uzupełnianie go drobizną czyli zaczynają się mikroskopijne elementy :( .
Co do fotosika postaram się poszukać jakiejś innej strony. Może macie jakieś portale gdzie darmowo idzie wstawiać zdjęcia.

 
12-11-09 20:28  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pobierz sobie program Linker stworzony przez jednego z naszych kolegów i zdjęcia będą wyświetlać się bez reklam. Program jest bardzo prosty w obsłudze a tutaj masz link do niego http://lump.republika.pl/

--
Pozdrawiam!

 
12-11-09 21:53  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Mikroskopijne elementy - znaczy, co???

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-11-09 21:56  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tzn. Wyposażenie pokładu B.

 
14-11-09 13:23  Odp: [RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad pokładem B pomalutku dobiegają końca, jeszcze brakuje kilku elementów i będzie można przejść do następnego czyli pokładu A.
Co do programu LINKER dziś wieczorem przeanalizuje go na razie zdjęcie jeszcze w fotosiku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024