FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-11-09 13:06  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:46)

 
16-11-09 14:24  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
Hudziq   

Hmmm. Też bym rad ujrzeć był gąsienice (-; ... Czy będą typowej konstrukcji dla tegoż Autora, czy może po raz pierwszy u Niego ujrzymy żeberka z kartonu?... (bo w relacji swojego małego arcydziełka wykpił się grubiańsko (-: laserówkami).

--
Nie wierze w cuda i w reklamy!

 
16-11-09 17:37  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak ktoś chce wypasione gaski z kartonu do PzIII i IV oraz pochodnych to służę. Bodajże w 8 wersjach, różna szerokość, różny wzór wafla - do wyboru do koloru. Coś koło 6000-7000 części. Akurat dla ambitnych, chcących "żeberka z kartonu".

Zdaje mi się, że że model jest kierowany do szerokiej rzeszy odbiorców nieco mniej zakręconych maksymalną detalizacją.

Ale jak ktoś chce się pobawić i zrobić ambitnieszy model to służę pomocą. Na początek gaski dla chętnych. Tylko prosze o konstruktywną pracę. Chciałbym zobaczyć wynik, a nie "chciejstwa" i narzekanie.

Hudziq, mirosław, chcecie gąski? Służę od ręki. Tylko wynik również chciałbym zobaczyć. Najlepiej takiej samej jakości jak Wasze oczekiwania.

Patent na ryfle w standardzie, bez malowania też się znajdzie - jak zobaczę zaczętą relację i efekty.

mirosław - nie da się przerobić łatwo jednej wersji w drugą? Jaja sobie robisz? Jak jesteś na tyle zaawansowany, żeby takie rzeczy robić, to powinien być dla Ciebie pryszcz.

Co do malowania. Aerograf nie jest do niczego potrzebny. Kiedyś ktoś wymyślił pędzle - też się nadają do malowania, szczególnie do takich malowań jakie Cię interesują - "pędzlowe malowanie, takie późniejsze bez płynnych przejśc kolorów".
Jak do tej pory mi wystarczają.

Panowie - DO PRACY :))) Pokazcie co potraficie. Oglądać to będzie dla mnie wielką przyjemnością. Od razu też deklaruję pomoc - dokumentacją w miarę posiadania (oczywiście jak juz będziecie mieli wybrany konkretny pojazd, na który będziecie chcieli dokonac konwersji), radą w zakresie wykonania poszczególnych elementów, podzespołów.

Ps. mirosław - jeśli nie rozróżniasz pojęć "modelowanie systemów" i "tworzenie modelu kartonowego pojazdu" to już Twój problem - nie dokładaj "tfurczych" teorii do hobby. Teoria modelowania systemów to nie to forum. EOT

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-11-09 19:34  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
Seweryn 

 

Qń dobrze prawisz, nie zgodzę sie tylko w sprawie aerografu, ale to już kwestia indywidualnego podejścia.

--
Seweryn

 
16-11-09 19:50  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
mario1970   

Tu zgodzę się z Alfem . Cały post poza fragmentem o aerografie jest OK. Chcesz dobrze malować malujesz aerografem. Żadne malowanie pędzlem tego nie zastąpi AMEN

--



 
16-11-09 21:27  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja tam wole aero :-) Kiedyś malowałem pędzlem...ale aero jest po prostu wygodniej :-) I efekt po stokroć lepszy.

Co do gąsek...jak pisze Mariusz...chcieć to móc. Gąski typu P III / IV należa do jednych z najtrudniejszych.



Samo zaprojektowanie tych maleństw żeby kleiło się w miarę wygodnie było dla mnie wyzwaniem, co dopiero skleić komplet prawie 200 ;-)

Podonie jak Mariusz....polecam się z udostępnieniem tego typu gąsek. Taki zamiennik dla śmiałków ;-)

Pzdr !

--



Post zmieniony (16-11-09 21:37)

 
16-11-09 21:33  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wiadomym jest, że aerograf daje większe możliwości, pozwala na łatwiejsze i równiejsze pomalowanie powierzchni lub jest wręcz niezastąpiony przy rozmytych kamuflażach.

Jednak nie jest niezbędny. Jakoś sobie radzę bez niego, bo mam takie a nie inne warunki do klejenia i muszę się z nimi pogodzić. Nie zawsze musi być kawior - jak nie dam rady zrobić kamuflażu rozmytego - to wybieram z ostrymi przejściami.

Nie jest łatwo, ale zamiast narzekać próbuję sobie radzić tak, jak mogę. Zawsze wolałem szukać rozwiązania, niż narzekać. Jak nie mam gdzie malować, to systematycznie poprawiam swój warsztat "w pędzlu".

Nie mam nic przeciwko malowaniu aerografem :))) Alej jak się nie ma co się lubi... ;) Zawsze można sobie przetłumaczyć, że aerograf to tylko i wyłącznie początek malowania. Prawdziwa zabawa zaczyna się po natryskowym nałożeniu właściwego kamuflażu podstawowego :)) A tam bez pędzla jak bez ręki.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-11-09 21:45  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:46)

 
19-11-09 19:52  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model jest już dostępny.
Do modelu są dostępne także akcesoria:
Gąsienice - 37 zł
Wręgi/koła/detale - 25 zł

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
20-11-09 01:05  Odp: [z] WAK 11/09 - StuG 40 Ausf. F
czesław45 

 

Misiu kolorowy Mirosławie . Sklej poprawnie walec i prostopadłościan , a potem mądrkuj , wybrzydzaj i prowadż śledztwo nad wycinanką , której w rękach nie miałeś . Pokaż swój warsztat a potem rozkładaj na czynniki pierwsze czyjąś pracę teoretyku modelarstwa .

--
Vliestroom
Calypso Jacques'a Cousteau
Smit Nederland
Atlas 5t
AZIZ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024