FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
06-12-10 12:43  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA oponki to poezja :-)

Nie mogę się doczekać efektu końcowego.

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
06-12-10 17:13  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pierwsza opona to rzeczywiście majstersztyk. Szkoda Darku, że nie zdecydowałeś się na zrobienie wszystkich z kartonu, wtedy dla mnie byłaby rewelacja.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-12-10 21:24  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dziękuje za miłe słowa, jednocześnie wiem że części z Was te odlewy się nie podobają ale ja nie nalezę do ekstremistów, którzy muszą mieć 100% kartonu w kartonie. Jedno koło zajęło mi połtora miesiąca (w tym dwie nieudane próby) żmudnej pracy okupionej bólem pleców i nie chciał bym tego szybko powtarzać :] Zrobiłem sobie jedno, wiem że umiem i jestem zbyt leniwy żeby udowodnić że potrafię zrobić jeszcze 6 :)

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 
06-12-10 22:35  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie chodzi o to, że się nie podobają, bo odlać koła z żywicy też trzeba umieć:-) Te, które wykonałeś również są świetne, tyle, że nie kartonowe. Po prostu większe wrażenie robi na mnie koło z kartonu (oczywiście nie jest to standard, ale nie o to przecież chodzi) - a te jak już napisałem, wykonałeś rewelacyjnie!

Powodzenia dalej!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-04-11 10:47  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chciałbym odgrzać ten temat bo fajnie szło.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-04-11 14:36  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, temat dawno nie odświeżany więc wypadało by coś pokazać. Wszystko powoli ale szło sobie do przodu. Zacząłem składać elementy szoferki. Po przedniej ścianie wziąłem się za drzwi. Porobiłem wszystkie stalowe profile, nawierciłem otworki, w które powklejałem kulki 0,3mm mające imitować półokrągłe łebki śrub:



I wszystko było fanie póki ktoś (nie będę wytykał palcem) nie polecił mi farby podkładowej w sprayu, która to dla papieru mała być tym co chaos black dla plastiku (ci co kleją to wiedzą). W sumie to moja wina bo zaufałem i bez zrobienia testów prysnąłem sobie wszystko. Okazało się że jedyną wspólna cechą farb jest to, że obie są w sprayu. Podkład, który miał równomiernie położyć się cienką warstwą na całej powierzchni i odsłonić niedoróbki zrobił mi na całej powierzchni koszmarne ziarno niewiele mniejsze od tych srebrnych kuleczek, pojawiły się jakieś mikro farfocle i wszystko szlak trafił:



Było to kolejne potknięcie przy tym modelu, dodatkowo gdzieś w głowie ciągle kołatała mi konieczność przerobienia ramy tak aby przypominała oryginał, a która już jest gotowa i nie wytrzymałem psychicznie. Spakowałem wszystko do pudła i schowałem do szafy. Leży to tak już z dwa miesiące i pewnie wraz z nadejściem wiosny zacznę lepić te drzwi od nowa ale pewnie daruje sobie ruchome zawiasy, jeśli nie da się ich odciąć, wyczyścić i przenieść na nowe drzwi.

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 
01-04-11 14:52  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Darku- piszesz o tej osławionej szarej Śnieżce w sprayu?

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
01-04-11 15:44  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tak :/

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 
01-04-11 16:09  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cytat: "pewnie wraz z nadejściem wiosny zacznę lepić te drzwi od nowa"

Nie lubię lepić cokolwiek wiele razy bo poprzednie się nie udało ale to chyba nie tylko ja tak mam. Nie da się tego jakoś wyczyścić i trysnąć drugi raz?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-04-11 20:22  Odp: [R] Opel Blitz Holtzgas - Modelik
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Raczej nie da się tej farby usunąć. Papier nie był zbyt mocno impregnowany i prawdopodobnie rozmięknie. Jedyne co spróbuje uratować, to zawiasy ale i tu mam spore wątpliwości.

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024