FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
04-11-09 18:16  Odp: [R] Prawie jak TKt48 (1:87)
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Czyli zapewne miało to imitować tłoczone drzwi, w zasadzie wszystkie były tłoczone, moja drobna rada spróbuj to odkleić. Tak będzie lepiej wyglądało http://www.pojkom.pl/kolej/tkt48/tkt48_bm.jpg

--

 
04-11-09 18:41  Odp: [R] Prawie jak TKt48 (1:87)
SuchaR 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

    Rada niezła. Chciałem tak zrobić (bardziej mi się podoba tak jak pokazałeś), ale nie udało się zaoszczędzić tyle czarnego koloru z wycinanki, żeby mieć z czego wyciąć nowe drzwiczki. A teraz jest już za późno, bo drzwiczki są już zaryglowane. :D Zresztą coś te rysunki muszą przedstawiać. Zostaje jak jest. Na zdjęciu tego zbyt dobrze nie widać, ale to nie jest kółko, tylko kopułka.

--
Kartonowe H0

 
04-11-09 21:04  Odp: [R] Prawie jak TKt48 (1:87)
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pewnie, jeżeli mogło by to spowodować uszkodzenie modelu to nie dotykaj tego :) A skoro jest kopułka to nie mam już żadnych zastrzeżeń i czekam na dalszy ciąg.

--

 
05-11-09 08:11  Odp: [R] Prawie jak TKt48 (1:87)
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

SuchaR, jak będziesz kiedyś robił jeszcze taką kopułkę, to zaimpregnuj jej krawędź (BCG, czy CA) i przeszlifuj tak, aby zniwelować grubość papieru na obrzeżu. Będzie ładnie.

--


 
08-11-09 18:48  Odp: [R] Prawie jak TKt48 (1:87)
SuchaR 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

    Miało nie być więcej zdjęć przed skończeniem kotła, ale mam doła i muszę odreagować. :D

    Napatrzyłem się na te rysunki, które podlinkowałem kilka postów wstecz, i prawdopodobnie strzeliłem gafę (wytykają ją strzałki). I to pracochłonną, bo pierwsza próba poklejenia tego pręta nie powiodła się i musiałem dłubać od nowa każdy malutki element, nawijać go na malutki, miękki drucik i sklejać Kropelką. A w wycinance oczywiście tego nie ma, choć zapewne projektant potraktował to jako uproszczenie. Słowem - przefajnowałem.
    Niby mała rzecz, ale się wkurzyłem. Początkowo chciałem drucik przeciąć i szybko o nim zapomnieć, ale później pomyślałem, że skoro cały projekt modelu jest wzorowany na tych rysunkach, to niech zostanie. Poprawiłem tylko część zaznaczoną kółkiem. Nie wiem co to, ale raczej powinny być takie dwa (w wycinance - jeden). Z rysunku to nie wynika (na rzucie bocznym widać siłą rzeczy jeden, a na widoku z przodu zasłania komin), więc pewnikiem jest to przeoczenie projektanta. Też mała rzecz, ale później będzie mocno eksponowana.
    Dwa słowa o papierze, na którym wydrukowany jest model. Pisałem już, że jest dość gruby i sztywny. Początkowo przeszkadzało mi to, ale później wykazał on sporą zaletę: nie przesiąka przez niego Kropelka, co potrafi ładnie spaprać model, gdy arkusze nie zostały polakierowane przed wycięciem (a nie zostały). Drugą zaletą jest to, że bardzo ładnie się rozwarstwia. Wszystkie drobne elementy do zwinięcia można w ten sposób bezproblemowo pocienić. A wadą jest to, że kolory bardzo łatwo się ścierają, zarówno od miętolenia części w rękach, jak i od usuwania nadmiaru kleju typu BCG. Jeżeli więc ktoś będzie zaczynał ten model, proponuję polakierować arkusze.
    Mario, tak właśnie to zrobiłem. ;D

--
Kartonowe H0

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024