FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-10-09 15:34  [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Witam
Chciałbym przedstawić mój ukończony na dniach model - tytułowy Fokker E V autorstwa Pawła Mistewicza wydany chyba w 1995 roku w Małym Modelarzu. Model przedstawia maszynę Stefana Bastyra, na którym latał on w roku 1919 we Lwowie.
Model sklejał się bardzo przyjemnie, w jedynie kilku miejscach trzeba było co nieco dociąć. Dość ciężko kleiło się zastrzały, ciężko było skleić je tak, żeby do środka wcisnąć jeszcze drut. Zapraszam do oglądania.






Przy okazji tej galerii chciałbym stworzyć grupę lobbystyczną;-) mającą nakłonić Pana Mistewicza do wznowienia tego - jak by nie patrzeć - pięknego i ważnego dla historii polskiego lotnictwa samolotu. Np w takim malowaniu:


---edit 08.08.11---
Kilka nowych, mam nadzieję lepszych zdjęć:







--

Post zmieniony (08-08-11 13:00)

 
29-10-09 15:41  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo fajnie Ci wyszedł ten model, szczególnie osłona. Jakby mi się udało go tak skleić, byłbym zadowolony.

Oczywiście wspieram inicjatywę ponownego wydania tego, jakby nie patrzeć, pięknego samolotu.

Pozdrowienia!

--

 
29-10-09 16:11  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Widać, że dopieszczony.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
29-10-09 17:03  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Wypas, szczególnie osłona silnika i karabiny:) Też go kleiłem i chętnie bym zrobił go jeszcze raz w innym malowaniu:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-10-09 17:12  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Osłona silnika i chłodnice karabinów maszynowych wyglądają super. Co do wznowienia modelu jestem za, tym bardziej że p. Mistewicz dysponuje własnym wydawnictwem więc nie powinien to być duży problem. Malowanie które proponujesz też mi się podoba. Model na pewno znalazłby nabywców.

--
Pozdrawiam!

 
29-10-09 17:29  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
Matiz1911 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Piękny !!! Bardzo podobają mi się zastrzały , robiłem ten model i zdaję sobie sprawę jak trudne jest prawidłowe umocowanie płatowca do kadłuba a u Ciebie wyszło bosko !

--
SRH Gloria-Viktoria 1914

Zrobione : Fokker Dr.1, Chi-he, Messerschmitt Bf-109/F4 trop, Flak 38,Polikarpow I-16, Fokker D.VII
Robiony : P38-G Lightning

 
29-10-09 17:42  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Heee "mój" model w twoim wykonaniu,widać że trafił w dobre ręce:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
29-10-09 18:01  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Paweł doda ten model do listy życzeń, aczkolwiek tyle było już próśb w Lublinie, że nie wiem, czy spamięta ;-)

Samo model piękny! Kiedyś go kleiłem i na pewno skleję jeszcze raz, bo stary stoi gdzieś u kolegi. Gratuluję efektu!

PS. Nowe malowanie - poezja! :DDD

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
29-10-09 18:18  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Dziękuję za komentarze:-)
Fokker będzie chyba dość wdzięcznym tematem do wznowienia, w końcu model jest już gotowy, wystarczyłoby go przerysować komputerowo z drobnymi poprawkami.
Jeszcze przy okazji dorzucę jeden ciekawy temat na model - prototyp Fokker V29. Jest to połączenie kadłuba Fokkera D VII z płatem Fokkera E V.


PS. Rysunek z pierwszego postu i powyższe zdjęcie pochodzą z publikacji Fokker EV/DVIII wyd Kagero z serii Słynne Samoloty.

--
pozdrawiam
Piotr


 
29-10-09 21:43  Odp: [Galeria] Fokker E V czyli kasztanka Stefana;-)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

karabiny i osłona silnika rewelacja,
cały model fajny
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024