FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
31-10-09 13:34  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Comodus, maksymalny rozmiar avataru to 90x120 pixeli. Zmień prosze. Strasznie się forum rozjeżdża.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
31-10-09 14:43  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Przejrzałem dzisiaj kilka Wrocławskich empików , ale nie było , tylko messery :-(

 
31-10-09 16:06  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
lukiper   

Model w dużych ilościach dostępny we Wrocławskiej Renomie w salonie Empik (stan z wczoraj wieczór)

 
31-10-09 16:17  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
Thunder909 

 

hmm, 1000 km dalej w Kamp-Lintfort (westfalia) juz byl dostepny ;-))

 
31-10-09 17:20  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Dzięki Lukiper , tam akurat nie byłem przez te korki, zajrzę w poniedziałek.

 
31-10-09 19:39  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
Raffi   

Kupiłem. Autor opracowania pisze w instrukcji o mozliwości wykonania niektórych elementów w postaci uproszczonej, podaje nawet jak i jakich materiałów użyć...
Czytajmy instrukcje, zresztą Mały Modelarz nie musi wykonywać modelu w postaci, jak to teraz młodzi mówią: "full wypas".
Pozdrawiam

--
AK

 
31-10-09 20:31  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

czy może ktoś wstawić jakieś skany???

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
03-11-09 11:40  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Skanow nie posiadam niestety ale kilka swoich uwag o modelu wtrace.

Po pierwsze - okladka - nie wiem kto sie chcial "popisac", ale okladka odstrasza od modelu. Po pierwsze widac niska jakosc, Batory wyglada jak by byl powiekszony z niskiej jakosci zdjecia, wstawiony w falujace morze, i do tego bardzo nie ladnie poprawiono jego kontury - za okladke bardzo duzy minus.

Po drugie zawartosc. Rysunki moim zdaniem sa podstawa przy tym modelu. Choc niektore maja dziwnie niska jakosc (np. rysunek 4 - pikseloza go zabija wrecz, podobnie rysunek 15 - niektorych lini prawie nie widac). O "numeracji" juz sie wypowiadano, jedyny plus tego to to ze praktycznie wszystkie czesci nalezace do jednego podzespolu sa obok siebie - nie trzeba ich szukac po arkuszach, co przy tej drobnicy ma niebagatelne znaczenie. Zaintrygowaly mnie nachodzace na siebie szkice i napisy na arkuszu z poreczami, gdyby same na siebie nachodzily to jeszcze ok, ale czemu wlaza na porecze? ;)

Padl zarzut odnosnie koloru pokladu - slomkowy - moim zdaniem jest ok, wyplowialy w sloncu poklad - drewno przeciez tez pod wplywem swiatla slonecznego traci barwe - poza tym przy dominujacym wszedzie bialym kolorze nie bedzie poklad tak mocno bil po oczach. Choc te "kilometrowe" deski psuja troche efekt...

Co do zdjec ktore zaprezentowal Ceva - tak to jest zagwozdka, w wiekszosci wypadkow wyglada, ze te male czarne rysuneczki pod czesciami, sa przekrojem danego elementu - ale sa tez wyjatki - np. czesci op na arkuszu z kominami - wyglada to tak jak by nalezalo wykonac taki szablon z drutu o takim przekroju jak na samym dole i o takiej dlugosci jak prostokacik wyzej, widac to na rysunku 12 - ale tez, na sto procent, pewnym nie mozna byc. Idac tym tokiem rozumowania mozna wpasc w bledne kolo w wypadku czesci en na arkuszu z masztami. Gdyby nie te malowyrazne rysuneczki obok, to zagadka bylaby nierozwiazywalna - co smieszniejsze obok jest chyba jeden z nielicznych przypadkow, kiedy autor podaje, ze dana czesc nalezy podkleic w sposob jawny na arkuszu (nie licze tutaj czesci tworzacych wzmocnienia scianek nadbudowek). Skoro juz jestem przy masztach - konia z rzedem temu kto wytnie i uksztaltuje zgodnie z rysunkiem czesci rd2, nie wspominajac o drobnicy takiej jak elementy op...

Pokazany juz fragment arkusza z windami, zurawikami i wentylatorami to juz zupelnie rzezba pod mikroskopem. Nie dosc, ze elementy te sa tak zdetalizowane, ze w skali 1:200 bylby trudne do wykonania, to tutaj zdecydowana wiekszosc ma rozmiar mniej wiecej taki jaka jest srednica zwyklej szpilki. Oczywiscie pojawiaja sie znowu magiczne rysuneczki, ale jak Ceva zauwazyl, i pisalem wyzej - wyglada to na przekroj tych elementow (choc w wypadku zurawikow mam zagwozdke - czesc numer 3 - karton na ktorym wydrukowany jest model ma mniej wiecej taka grubosc - wiec jak to do diaska rozumiec?). W ogole wyglada na to ze caly ten arkusz trzeba bedzie zaimpregnowac BCG, albo nawet SG, by ta drobnica byla jako tako mozliwa do wydzieciolenia...

Ogolnie - model jest dla poczatkujacego zbyt zdetalizowany, zaawansowany modelarz moze podolac z wydzierganiem tych drobniutkich elementow, Ci co posiadaja oddzial krasnoludkow moga smialo zaczynac relacje :) Przegladajac calosc, niestety ma sie nieodparte wrazenie, ze pierwotnie projekt mial byc przygotowany w skali 1:200, lecz jego objetosc wymusila na autorze przeskalowanie go do 1:300 (mozliwe ze wydawca nie chcial robic numeru poczwornego, albo nawet o jeszcze wiekszej rozpietosci numerow :) (ciekawie by wygladalo 4-5-6-7-8-9/2008 :P niezle by nadrobili jednym modelem ;p)). Dla mnie najwiekszym zgrzytem sa te rysunki, w wiekszosci przypadkow za male, by co kolwiek wiecej na nich wylapac i rozszyfrowac, przydalo by sie gdyby Autor udostepnil je w formie jpg albo pdf'ow wysokiej rozdzielczosci - bardzo ulatwilo by to rozszyfrowywanie calosci...

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
03-11-09 12:41  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dopiero dziś Batory dopłynął ko kiosku. No i kupiłem. Dno się zrobi z barwionego kartonu, podział desek zaznaczy się ołówkiem. Na żurawiki też mam patent. Przynajmniej odpada dobór koloru retuszu dla białych części. A najlepsze jest to, że jak pisze autor:
"Budowa modelu nie powinna sprawić żadnych problemów, zwłaszcza młodszym modelarzom".
Więc młodzi modelarze, nożyki w dłoń i do dzieła. Bo ja na razie nie mam czasu.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
03-11-09 16:00  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
paakub 

 

.....m/s BATORY wczoraj zawinal do Las Vegas, Nevada.

Na pewno bede go robil w powiekszonej skali 1/200, albo nawet w 1/150.

Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024