FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-10-09 19:23  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ja się cieszę na Batorego w każdej skali - to piękny statek i wielu Polaków go wspomina z rozrzewnieniem.

Jeżeli tak zdetalizowany jak ostatnie okręty to po przeskalowaniu do 1:200 nic nie straci.

 
28-10-09 19:36  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
kuno01 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A w kolejnym numerze Śmigłowiec Westland "Sea King" Mk 41

 
28-10-09 20:12  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Nazwisko autora chyba świadczy o dobrym opracowaniu.

 
28-10-09 20:35  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

jnuhvgjhuyhgmktgbghbjgvjhnuhcfhuyhguyhhvghnhbkmygj uhhyjjnnjnjjijhbnjhbbgmkuyhhbnjn njnuuhuhhuhjijjjjnuihuyhhuuhhuhuuuuuhjh90uu lp7uukikiuii8inihiujuyokploojipkpkolplppp;ouiiooi90oo000im-o0opokopkopkopoiokokopo-kii07y6t7y87k 6bt86t0t787u8u898888kutyhjuk8ioo0pp=]po8PAWELCIOL napisał:

> Człowieku wyluzuj ... Niektórzy mówią , że racja jest jak d..a
> - każdy ma swoją . ...
>
> --
Ekskjuzmi - ale to chyba mój synek był :D

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.


Post zmieniony (29-10-09 10:54)

 
28-10-09 21:23  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

a bismarck z MM to nie miał zbyt dobrych opinii :(

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
28-10-09 21:58  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
Teledzin   

Nie ma co debatowac nie mogąc obejrzec jak ten model jest wydany i co właściwie sobą przedstawia. Poczekajmy jeszcze parę dni - jak go obejrzymy lub kupimy to każdy będzie mógł się wypowiedziec o faktach, a nie o plotkach lub poprzednich modelach popełnionych przez autora. Pozdrawiam

--
Sklejam, bo lubię...

 
29-10-09 11:28  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
Wacek   

Zobaczyłem i kupilem. Nie mam teraz czasu na dokladniejsze oglądanie, ale na pierwszy rzut oka model na poziomie Hooda czy Hiei. Drobnica taka tu i ówdzie, że po powiększeniu do 1:200 chyba nie straci na atrakcyjności.
To tak na szybko i gorąco.

--

 
29-10-09 12:04  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Kupiłem, nie mogłem sobie odpuścić tak atrakcyjnego i rzadkiego tematu.
Okładki nie komentuję, bo jest to żenująco lichy komputerowy lifting jakiegoś rysunku Batorego.
Po pobieżnym przejrzeniu model robi bardzo dobre wrażenie z małymi wyjątkami dotyczącymi "słomkowego" pokładu z szerokimi dechami ciągnącymi się przez całą długość okrętu i bladozielonotrawiastym dnem.
Rysunków sporo ( choć nie wiem czy nie będzie kłopotów z odczytaniem schematu olinowania ), duża detalizacja projektu. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Czy to jest jeszcze Mały Modelarz adresowany dla "małych modelarzy"? O ile wielkość modelu po sklejeniu jest akceptowalna to stopień detalizacji już nie. Przynajmniej dla mnie.
Dość ciekawie wygląda zestawienie fragmentu opisu budowy :
"Budowa modelu nie powinna sprawiać żadnych problemów, zwłaszcza młodszym modelarzom."
z poniższym zdjęciem.


Przy takich detalach ja wymiękam. Czy jest sens uparcie projektować i wydawać przeskalowane ze skali 1:200 do 1:300 modele których wykonalność dla większości jest nieosiągalna?
To jest MAŁY MODELARZ a nie np. Kartonowy Arsenał.

Pozostaje potraktować wycinankę jako bazę do przeskalowania na właściwą skalę 1:200 i dopiero sklejać, przynajmniej wtedy będzie pasował do Titanica.
Tylko po co kupować wycinankę? Czy w tym przypadku nie warto by pomyśleć o wersji cyfrowej, choć w przypadku lokowskiego betonu chyba jest niemożliwe.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-10-09 12:05  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Wacek wstaw jakieś skaniki=)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
29-10-09 12:24  Odp: [Zapowiedz] - MM 2008/4-5-6 - MS Batory - 1:300
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ja się cieszę z Sea Kinga (fajny by był w niemieckim malowaniu). A co do Batorego, oglądałem w saloniku, rzeczywiście mały i ma obrzydliwe zielone dno (nie mam na myśli, że wolałbym inny kolor, tylko że ten odcień zielonego jest okropny :-))

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (29-10-09 12:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024