FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
25-10-09 13:07  [Relacja/Galeria] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Witam w nowej relacji z budowy kolejnego latadła.
Po rzędowym Hienie postanowiłem wrócić do moich ulubionych drucików i zacząłem walkę z gwiazdowym Ki-43.
Na razie udało mi się popełnić silnik i jego osłonę. Wyszło mi takie coś:





Kilka słów o tym co i jak robiłem - z rzeczy raczej nietypowych. Cylindry silników owijałem srebrzonym, miedzianym drucikiem z plecionej skrętki komputerowej. Każde zagięcie drucika było przytrzymywane skalpelem i klejone SG.

Chłodnica - na kartonowych wałkach zwinąłem z miedzianego drutu 0,25 mm pierścienie, które skleiłem SG - żeby sąsiednie druciki imitowały taśmę rur chłodnicy. Następnie na kolejne pierścieniach przyklejałem kawałki papieru (tez grubości 0,25mm) aby je równo (w miarę ;)) zdystansować. Na koniec obciąłem druty, poprzyklejałem paski z foli aluminiowej (tacka do grilla) i chłodnica gotowa.

Osłona silnika była cała glutowana i szlifowana. Retusz w powiększeniu widać - na żywo jest lepiej. Lepiej koloru nie dobiorę - przeszkadza raster. Rada odnośnie czarnego. Idealnie pasuje Model Master Black Grey. Łączenia były retuszowane po sklejeniu.

Wiem, że z tego silnika niewiele będzie widać (prawie nic oprócz chłodnicy), ale ja lubię kleić i zrobienie takiego silnika dało mi sporo satysfakcji. Jedyne co zostało mi w nim do zrobienia to przyklejenie rury wydechowej do kolektora wydechowego i ich pomalowanie. Ale to po zrobieniu kadłuba - muszę precyzyjnie ustawić położenie wydechu, żeby pasował w otwory w kadłubie.

I to na razie tyle.

--

Post zmieniony (14-06-10 21:23)

 
25-10-09 13:22  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No właśnie, oglądając takie zdjęcia widzę sens sprzedaży wszystkich swoich modeli, aby inni mogli ćwiczyć i dorównać w tej materii koledze ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
25-10-09 14:32  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Wow, QN, pojechałeś po bandzie!

To aż takie "poobdzierane" mieli te krawędzie?... Wydają się trochę za chropowate jak na goły metal, ale pewnie na żywo tego nie widać.

Jedno co mnie trochę razi to ten świecący miedzią druciany element z przodu - przy tak zmaltretowanej krawędzi osłony silnika wydaje się zbyt nowy... Chyba przejechałbym go brązowym washem i poprawił pędzlowaniem zielonym żeby było widać delikatnie ślady śniedzi...

Wygląda super.

 
25-10-09 15:54  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
ryszard 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wielkie mistrzostwo w swoim fachu

--
Trening czyni mistrza

 
25-10-09 15:58  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Maniek a tak poza Tobą to wszyscy w domu zdrowi mam nadzieje?
A tak poważnie to nieźle to wygląda aż szkoda chować ten sinik pod osłonę, do tego przydało by się jeszcze zdjęcie z groszówką.
Pozdrawiam i kibicuje jak zawsze.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
25-10-09 16:02  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dogadał Kocioł Garnkowi;) Przy Was to się można tylko kompleksów nabawić.
Mariusz świetna robota.

 
25-10-09 16:43  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Chyba zmienię hobby na mniej stresujące. Jak oglądam takie zdjęcia to coś mnie boli w okolicach klatki piersiowej. Moje 35-letnie serducho może tego nie wytrzymać :)
A może jakaś dioramka z silnikiem ustawionym obok samolotu. Wtedy efekt Twojej pracy byłby widoczny.

--
Pozdrawiam!

 
25-10-09 17:18  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

A mówią, że Qń to tylko łeb ma wielki - Ty jesteś cały wielki ;) Wspaniała robota!

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
25-10-09 17:29  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

ładny silniczek nie ma co
jes na co popatrzeć
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
25-10-09 18:46  Odp: [Relacja] Ki-43 II Ko - wersja wczesna, AH 1/2001 by QŃ
Mirek 



 - 2

Przepiekna robota.

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024