FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-10-09 18:38  [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

po Oyodo i nieudanym ataku na Fuso przyszła kolej na mastodonta..... Kiji.



W związku z tym, że model będzie w pełni waloryzowany stwierdziłem, że spróbuję go zrobić z ksera. Pomyślałem, że po skończeniu budowy fajnie będzie mieć obok nieruszoną wycinankę na bazie której model powstawał.

Fotorelacja z budowy:





szkielet wycinany nożyczkowo oklejony paskami bloku technicznego, zaglutowany, zeszlifowany, zaszpachlowany wielokrotnie i wielokrotnie zeszlifowany do pożądanej postaci.





Dysponuję jedynie kilkoma fotkami okrętów tej klasy, gdzie widać blachy jedynie nad linią wodną, dlatego poszycie denne to mała improwizacja. Nie udało mi się uzyskać charakterystycznego załamania na burcie na odcinku uskoku pokładu.















wstępne malowanie i przyklejanie okapników pod bulaje. Miałem sporo problemów z kluzą kotwiczną w rzeczywistości na Kiji wyglądała ona niestety inaczej. Tutaj jest ona "przesadzona".



--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (20-10-09 20:10)

 
20-10-09 22:01  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Dzięki za miłe słowa, dają kopa do pracy:)

Przy Oyodo brakuje dosłownie kilku detali, jednak uważam go już za skończonego. Co do galerii to nie mogę się jakoś zabrać za obfotografowanie go, tyle przy nim się nadłubałem, że mam już go dosyć

Kiji buduję tak jak wycinanka przewiduje na 1941r.

Wstępne malowanie to 2 warstwy pactry. Kolor farby jest dosyć jasny, jednak pozostanę przy nim ponieważ z doświadczenia wiem, że po washu (terpentyna z brąz van dayk) mocno zciemnieje. Więc docelowo będzie ciemniejszy.

Okręt na drugim planie to tak jak wspomniał Randar niszczyciel typu Kopytko:)

Fuso pozostał w doku na etapie szpachlowania, przyjdzie i na niego kolej:)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
21-10-09 19:55  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Yanis masz rację, blachy powinny być "odwrotnie" to znaczy od pokładu zaczynając wypukłe, potem wklęsłe. W takim rozumieniu bulaje powinny wypadać na doklejonych pasach papieru. A tego chciałem uniknąć ponieważ wiercąc otwory -bulaje na gołej szpachli wychodziły znacznie lepiej niż na doklejonym kawałku blachy. Wiertło w tym przypadku rozszarpywało krawędz bulaja i nie wyglądało to zbyt estetycznie. Oczywiście można byłoby sobie z tym poradzić papierkiem ściernym szpachlą i lakierem w sprayu którego niestety nie mam. Dlatego stwierdziłem, że zrobię tak aby bulaje wypadały na gołej szpachli.

Przyklejając pas blachy na dziobie popełniłem straszny błąd, zaczynając oklejać kadłub od środka do dziobu pas uciekł mi pod górę. Nie chciałem go już odklejać ponieważ klej mocno chwycił i stwierdziłem, że pójdę dalej tym tropem i następne pasy postaram się przyklejać równolegle względem tego co zwiał pod góre na dziobie. W związku z tym, po pomalowaniu dna na czerwono linia wodna nie będzie się pokrywała z pasem blachy na dziobie. Nie ma w tym przekłamania ponieważ widziałem taki układ na kilku fotkach japońskich jednostek. Jednak w Kiji przekłamanie jest, ponieważ krawędź pasa blachy pokrywała się z przejściem burta/liniawodna/dno. Podsumowując:) ponieważ pas blachy ucieka ku górze bulaje chcąc zostać równolegle względem siebie, muszą nachodzić na niższy pas. Myślę, że jest to mniejsze zło, ponieważ totalnie żle wyglądałby układ bulaji/ów które "idą pod górę". Choć już sam zwątpiłem;) Co myślicie?

Witek przerabianie nie wchodzi w grę:) chcę go stosunkowo szybko (patrz czas pracy przy Oyodo) skończyć nie popełniając takich baboli jak tam... jak widać nie wyciągam za dużo wniosków:/


Co do farby to bardzo podoba mi się kolor na Twoim Yamato jest jednak podstawowy problem- nie mam aerografu, a wydaje mi się, że malowanie pędzlem przy użyciu takiej farby raczej nie wchodzi w gre:/ chyba, że się mylę
--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (21-10-09 19:57)

 
28-10-09 23:13  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czołem!

No to mnie Panowie namówiliście na modernizację Kiji zanim przykleiłem stępkę:) szkoda tylko, że wszystkie okapniki miałem już poprzyklejane:/





Co do efektów przebudowy hmmm... jestem zadowolony z faktu, że kadłub Kiji jest w tym momencie bliższy oryginałowi. Poprawiłem zarówno kluzy kotwiczne (tamte były z kosmosu) jak też i pasy. Nie jestem natomiast zadowolony kiedy przyglądam się kadłubowi z bliska. Widać sporo niedociągnięć, począwszy od drobinek kleju, poprzez delikatne zagłębienia, wgniecenia, rysy itd. :/
Poprzedni kadłub pod tym względem wyglądał lepiej. Momentami zastanawiam się czy może nie spróbować na nowo z tym kadłubem.. narazie lecę dalej, czas na bulaje.

Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
21-11-09 10:46  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

uprzedzam będzie nudno! dlaczego? a no...

stwierdziłem, że kadłub trzeba zrobić na nowo, poprzednia wersja było dość "zmęczona" po przebudowach i za dużo było na niej niedokładności. Jak już zrobić na nowo to z uskokiem na przejściu poziomów kadłuba. Chyba się udało:)








blachy poszycia wykonane z papieru satynowanego 90gr
Dodatkowo rylcem wykonałem poprzeczne podziały blach, w późniejszej fazie chcę zalać te miejsca dosyć mocno farbą. Kiedy wykonam wasch i tak zostaną te miejsca mocno "uwypuklone".



a tutaj odlew ryfli z żywicy, który dostałem kiedyś dzięki uprzejmości kolegi z forum (sory, ale nie pamiętam Twojego nicka).

Na Kiji większość pokładu jest ryflowana, także mam już zakupioną żywicę i jak tylko uporam się z kadłubem zacznę robić odlewy.

--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (21-11-09 10:47)

 
22-11-09 22:29  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

TomS, QN dzięki za miłe słowa:)

Marek 1970, moim skromnym zdaniem jak najbardziej kartonowy waloryzowany malowany. Sporo za tym przemawia, ale nie będę wymieniał bo i dyskusja pewnie rozbudziłaby się niepotrzebna.

lehcyfer, wydawało mi się, że pomimo żmudnego glutowania i szlifowania nie dopieszczę kadłuba tak jakbym chciał. Dlatego zdecydowałem się na nowy, dużo pracy mnie to kosztowało, ale było warto. Na wlkp porównasz oba kadłuby i wyjaśnię Ci bliżej o co mi chodziło:)
Co do pokładu to będą tam przyklejane płyty linoleum, także glutowałem tylko krawędzie. Pomimo tak jak wspomniałeś zmaltretowania widzę na nim pola oznaczone do przyklejenia tego i owego:)

Jasiek, wszystkiego dobrego!;)

Cyryl wielkie dzięki i sory za dziurę w głowie! do zobaczenia na jakiejś wystawie, IJN Rules!;)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
28-11-09 14:47  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Cześć!

Kiji pomalowany tam i ówdzie:)









pomiędzy stępkami wklejone dwa krążki tej samej średnicy podkładki pod myszkę i wywiercone dziury pod część podstawki a mianowicie to:



wykonałem również linoleum. Oglądając wycinankę Yukikaze AH zauważyłem, że autor sugeruje, że linoleum było nad krawędziami zewnętrznymi pokładu (dwa pokłady ze sobą sklejone najpierw podstawa a na to linoleum).Zrobiłem podobnie dodając "stok" w miejscu spływu wody z pokładu i druciki miedziane sugerujące listwy łączące płyty :





A teraz bulaje a właściwie ich przeszklenie. Mając mętlik w głowie spróbowałem swoich
sił zarówno z clearfixem jak i z sztywną przeźroczystą folią (chyba do rzutników multimedialnych) wycinaną wybijakiem. Żadna metoda nie powaliła mnie na kolana. Przy clearfixie problemem są pęcherzyki powietrza i coś w rodzaju menisku po zastygnięciu. Natomiast przy wklejaniu kółeczek z folii nie wiedziałem jakiego kleju użyć. Cyjanopan, którym najlepiej mi szło zmatowił szybkę, butapren brudził od nitek, lakier....hmm może i najlepszy ale jakoś nie szło mi znim:/ chciałbym wypróbować metodę z światłowodami, ale nie mam materiału. Byłem w sklepie z modelami RC kupiłem coś żywicznego, ale okazało się, że jest tam zatopione włókno szklane i nie da się nijak wypolerować końcówki na szybkę. Spróbowałbym z ramkami przeźroczystymi od oszkleń samolotów plastikowych ale nie mam takich.... Zanim będę kombinował dalej oceńcie efekt clearfixa i folii.

clearfix:



folia



--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
30-11-09 00:10  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP


Cześć!

Dzięki uprzejmości kolegi Pit Blanka (wielkie dzięki) poznałem całą prawdę o spływie wody na japońcach, a mianowicie:




Czyli moje wymysły z dziurami w burcie z kosmosu, spadu też właściwie żadnego na końcu spływu, powinna być również listwa na całej długości kadłuba która "zgarnia" wodę z pokładu w spływy. Jeszcze jedna ważna sprawa pokład linoleum/ryflowany i na skraju kadłuba za "listwą" jest na tym samym poziomie, odzielony jedynie wspomnianą listwą. Podsumowując szykuje się kolejna przebudowa:/

właściwie to przebudowa już ruszyła:




ale się nie specjalnie podoba (jakoś skali nie trzyma i za duży skok wysokości listwy do zewnętrznej części pokładu) dlatego najprawdopodobniej jutro zrywam to co zrobiłem na pokładzie, glutuję, szlifuje i na tak przygotowany pokład naklejam wspomnianą listwę i maluję od środka linoleum. Podział pasów linoleum zrobię z cienkiego paska papieru koloru mosiądzu (docelowo chciałbym zrobić tak jak kolega Batonus na Takao). Drut który użyłem teraz jak i na Oyodo stwierdzam po czasie, że wygląda mało realistycznie dlatego pomysł z paskiem papieru. Ułatwi to pracę ponieważ nie trzeba będzie kolejno przyklejać pojedyńczych pasów linoleum. Tyle teorii zobaczymy co wyjdzie w praktyce, ale to w następnej odsłonie:)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
12-12-09 13:33  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

skoro stwierdziłem, że drut jako listwy mocujące linoleum się nie nadaje (błyszczy się pod każdym kątem) to co w zamian? Skorzystałem z podpowiedzi Pit Blanka i zakupiłem folię samoprzylepną. Kolor jaki nabyłem (w sklepie był bardzo marny wybór kolorystyczny) jest bardzo "wycinankowy", jednak w późniejszej fazie kiedy pokład pokryję washem powinien on zszarzeć i lepiej wkomponuję się w ogólny wizerunek pokładu. listwy mają szerokość ok. 0,4mm

Wykonałem również nowe spływy wody. Zbudowane z papieru satynowanego 90 gr, przetartego cyjanoakrylem dla usztywnienia. Bez tego zabiegu wycinając paski szerokości ok. 0,8mm zwijałyby się jak wstążka. Najpierw przykleiłem linoleum z listwami mocującymi potem wspomniany pasek 0,8mm i na końcu zewnętrzny obrys pokładu po to aby skok wysokości względem listwy zagarniającej wodę wszędzie był identyczny. I tak powstała "listwa do odpływu wody" o wysokości ok. 0,4 mm. Myślę, że ten wynik jest już do przyjęcia przy skali 1:200.

Wykonałem również zejścia łańcuchów do kluz kotwicznych z drucika miedzianego. Niestety przy tych manewrach zwiała mi symetria położenia otworów względem siebie

Tak to wygląda na zdjęciach











PS. tak na marginesie w związku z kilkoma pytaniami o dobry cyjanoakryl, prezentuję swój zakupiony w Poznaniu w sklepie dla modeli RC. Koszt ok 10 zł Warto!. Niestety naklejki na opakowaniu nie było, czyli możliwe, że superglut z jakiejś nielegalnej rozlewni;)



Pozdrawiam
szyszkownik!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
19-01-10 23:03  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Cześć Wam!

dzisiaj mały update:)

sterówka Kiji:




Z swojej strony dodałem przeszklenie, i kilka zawiasów, klamek itp drobnicy. trzeba ją jeszcze przemalować bo jest kilka miejsc do poprawienia.

Komin (jeszcze w trakcie budowy):



i kilka szczegółów:



Fajki wykonałem z plastikowych patyczków do uszu rozgrzewanych pod zapalniczką i odpowiednio rozciąganych i wyginanych-był to mój debiut z tą materią i jestem nawet zadowolony. Brakuje jeszcze jedna fajka. Odrutowanie na kominie to fototrawka w połączeniu z moimi drutami- porozcinałem ją sobie trochę aby łatwiej zainstalować ją na kominie. "Czapa" podstawy komina posklejana z listków, zaglutowana, zaszpachlowana i przeszlifowana do odpowiedniego kształtu.

Główne działa:



Jestem zadowolony szczególnie z pokrowców, udało mi się dobrze odzwierciedlić charakterystycznw dla japońców kołnierze pod lufami. Na zaledwie kilku fotkach jednostek tej klasy są one ładnie pokazane. Wykonałem je z chusteczki i szpachli. Dodatkowo dodałem "rolety", myślałem aby co niektóre otworzyć, ale jakoś nie zabrałem się za to i zostało tak .Brakuje jeszcze wnętrza-w trakcie budowy no i maźnięcia farbą.

Na tym etapie nie mogłem sobie odmówić ogólnej przymiarki wszystkich podzespołów:




--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
21-01-10 12:05  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Oczywiście będzie brudzony. Wyciągając wnioski z poprzedniego modelu postaram się nie przesadzić i zrobić to z wyczuciem:) Właściwie nie moge się doczekać tego etapu ponieważ model nabierze zdecydowanie realności, drobnica się "uwypukli" na pokładzie, no i blachy na burtach...

Poraz kolejny przekonałem się jednak, że nie ma co gnać do przodu.... skopałem troche ryfle na śródokręciu w miejscu o największej ryflowanej powierzchni. Odlewanie ich to nie taka prosta sprawa-mam spory problem z wyeliminowaniem pęcherzyków powietrza i łączeniem płatów ryfli ze sobą w taki sposób aby nie było widać połączeń:/

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
09-02-10 21:57  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

zrobiłem maszty...











Od siebie dodałem oświetlenie -pomysł zaczerpnięty żeby nie powiedzieć zerżnięty;) z relacji Batonusa, dodałem również bloczki, do których zostanie doklejone olinowanie. Zależało mi aby bloczki miały prawidłowy kształt czyli "okrągłe, ale płaskie"-wszyscy wiedzą o co chodzi:) Wykonałem je nadpalając kawałek ramki wlewowej od plastików do określonej średnicy i tnąc w poprzek. Patrząc na zdjęcia stwierdzam, że wyszły jeszcze za duże ale już sobie odpuszczę poprawki.
Okno w "Puszce" dla marynarza na maszcie wykonałem za pomocą clearfixa.
Na maszcie rufowym dodałem wypukłe oświetlenie za pomocą kropelek wikolu.
Ogólnie jestem zadowolony z efektu i stwierdzam, że na żywo maszty wyglądają zdecydowanie lepiej. Na tym etapie stwierdzam, że jedyny słuszny materiał do olinowania to gumonitka-tylko ona nie pozrywa bloczków, oraz pozwoli na odpowiedni naciąg nitki.

To tyle:)
Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
09-02-10 23:05  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czołem Tomek!

nie chodzi mi tyle o niemiłe doświadczenia i grubość, co odpowiedni naciąg. Przy gumonitce mam duże szanse że nie pozrywam bloczków i nie poprzechylam masztu naciągająć gumonitkę do odpowiedniego ułożenia. Jedynie w przypadku bandery/flag sygnalizacyjnych użyje żyłki, ponieważ z wielu zdjęć wynika, że bandera na wietrze robi z liny mocującej łuk, więc i trochę luzu się przyda.

--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (09-02-10 23:07)

 
10-02-10 20:19  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Volsebix z tego co pamiętam gumo nitkę wykorzystał w Fuso Szebi. Widziałem model na żywo i bardzo mi się spodobał efekt olinowania. Co do dostępności to trudno mi się wypowiadać bo jeszcze jej nie mam :), ale z pewnością poszukiwania zacznę od szuflady z rajstopami mojej małżonki. Znajdę jakieś z "oczkami" i postaram się powyciągać co się da. Tylko pamiętaj tak jak mówiłem dla mnie na razie to czysta teoria, do zakładania olinowania jeszcze trochę kleju ubędzie:) Tak więc nie testowałem sprawy. Wrzuć w wyszukiwarkę na forum hasło gumo nitka i z pewnością więcej informacji znajdziesz na jej temat.

Yanis planuję go mieć na bank we Wrocku (obowiązkowa impreza;), albo zapraszam na WLKP- co spotkanie staram się donosić kolejne części Kiji.
Co do brudzingu to oczywiście z wyczuciem, ale to po poskładaniu wszystkiego do kupy. Fajna fota!

Dzięki Pol słowa uznania to najlepszy motywator do dalszej pracy;)

Pozdrawiam

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
14-03-10 23:05  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czołem!

dzisiaj wyrzutnia torped 3x533mm

Wycinankowa była bardzo uboga w detale i nie przewidywała żadnej drutologi (brak jakiegokolwiek szablonu czy rys. poglądowego) Tak więc zrodził się problem jak to wyglądało w rzeczywistości. Szukałem szukałem i nic, aż w końcu pomoc zaoferował Yanis i Sven (DZIĘKI PANOWIE) i podrzucili taki o to rys.


Na podst tego rys. zbudowałem to to







Jest jeszcze co poprawiać bo po zrobieniu zdjęć zauważyłem, że sporo drucików się powykrzywiało i gdzie niegdzie "puściło", ale to tylko drobne poprawki. Na żywo wygląda to zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Jedną z wyrzutni zrobiłem otwartą ponieważ chcę przez to pokazać specyficzne śruby załadowanej torpedy. Myślę, że względem rys. oddałem tyle ile się dało. Było ciężko bo sama wyrzutnia jest bardzo małych gabarytów, kopuła nie wiele przekracza średnicę 1 grosza.

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
29-03-10 18:30  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

mały update:

Vickers 40 mm montowany na IJN.
Wycinankowy był bardzo ubogi więc postanowiłem go wzbogacić o to co się dało na podstawie zdjęć. Do skrócenia jest jeszcze końcówka lufy.







Reflektor (również wzbogacony, oszklony, wnętrze aluminiowa folia kuchenna) w przyszłości wnętrze wykonam na zasadzie stożka a nie jak tutaj tulejki z okrągłą zaślepką.




Wyrzutnia torped pomalowana i załadowana.
Torowisko- niestety nie trzyma skali, nie poprawiałem bojąc się, że przy zrywaniu uszkodzę pokład.





Ogólne ujęcia:




--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
20-04-10 18:55  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

dzisiaj mały update: rufa i olinowanie

najpierw rufa.




Zasobniki na bomby pokryłem brezentem (jest kilka fotek potwierdzających taką praktykę) Zrobiłem w nim rozdartą dziurę pokazując przez nią, że pod brezentem jest "druciarnia". Mój błąd, trzeba było wywinąć jeden z narożników od tak i było by lepiej, no ale...wyszło jak wyszło. Dodane szwędające się liny sugerują, że właśnie w tej części okrętu dużo się dzieje. Odkrycie co dokładnie ułatwiłyby skośnookie ludki, ale niestety nie mam takich umiejętności jak Rajkub;) więc pozostawię to tak jak jest.

Maszt dziobowy i rufowy.

Szablon:









Olinowanie zrobione z gumonitki czyli gumek wyciągniętych ze ściągacza przy rajstopach. Był to jedyny materiał przy którym najmniej przeklinałem podczas prac........ więc się nadawał. Tak poważnie to zagęszczenie lin jest spore i rozciągliwość nitki było sporym udogodnieniem. Ma ona swoje minusy: przy linach gdzie powiewają flagi sygnalizacyjne chciałem zrobić "łuk liny"- przy gumonitce nie do zrobienia. Poza tym duże zagęszczenie przyczepów nitek w jednym miejscu może wyrwać bądź wygiąć element do którego są przymocowane. Tak się stało w moim przypadku- jak się przyjrzycie przy zbiorowisku złożonych flag sygnalizacyjnych reling jest "podniesiony". Wygląda to źle, dlatego ratowałem się flagami, które mają odwrócić uwagę widza od tego babola:) Czy wyszło sami oceńcie.

I jeszcze dwie foty widok ogólny:


PS> Mam nadzieję, że do Wrocka zdąże;)

Pozdrawiam!
szyszkownik

--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (20-04-10 19:00)

 
01-06-10 14:48  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

miała być jeszcze jedna aktualizacja przed galerią końcową, jednak z rozpędu i strachem, że nie skończę do Wrocka model dnia 1.06.2010 ukończyłem:)

Zapraszam do galerii!:)

Pozdrawiam
szyszkownik

--

Post zmieniony (01-06-10 14:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024