FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 18Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
02-09-11 07:07  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale wygląda to zaje.............e!!!

--
Pozdrawiam!

 
02-09-11 07:34  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widzisz? a mi nie wierzyli że to z papieru narzędzia a tu proszę: jeszcze pomniejszone i dało się wyciąć :D

--
GG 6801515

 
09-09-11 13:29  Odp: [Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam w ostatnim odcinku historii ktp. Kanno i jego Shidena. Trochę długo trwało kombinowanie zdjęć, ale w końcu skorzystałem z dobrej pogody. Będzie dużo nudnych ujęć, ale przynajmniej macie wybór :), Zdjęcia nie są najlepszej jakości, jeżeli będę miał okazję podmienię na lepsze.
Model kleiło się bez problemów, jedynie moje udziwnieni spowodowały, że miało to mozolne tempo. Wielkie uznanie należy się zarówno wydawcy jaki i projektantowi. Opracowanie jakością mocno konkuruje z Shidenem innego wydawnictwa.
Budowa z przerwami trwałą około 25 miesięcy, co jest mocno znaczące wobec budowy Fuso która trwała 15 miesięcy. No ale wpłynęło na to wiele czynników zewnętrznych oraz prywatnych. Im człowiek starszy czasu ma mniej.
Polecam ten model wszystkim, a tym, którzy się zdecydują się na jego budowę wraz z relacją odstąpię zcinki z wycinanek wykorzystanych przeze mnie do uplastycznienia modelu.
Na zdjęciach będzie zauważyć parę bonusów:
- skrzynki amunicyjne,
- figurki mechaników i pilotów,
- dodatkową gondolę osłony silnika,
- warsztat z narzędziami,
- drabina rewizyjna,
- podest rewizyjny,
- silnik na chodzie ;),
- świecące światła pozycyjne.
Wszystko to jest zaczątkiem późniejszej dioramy, której relację planuję w przyszłości.
Chciałem wam wszystkim podziękować za rady, wskazówki oraz aktywność i frekwencję ! Mam nadzieję, że ta relacja przyda się kolejnym budującym niniejszy model.































Wraz z dodatkami...















Oraz filmiki: http://youtu.be/pv6kXGUaVdg oraz http://youtu.be/Yn561iHT_Qs

Pozdrawiam
szebi
KONIEC


--

Post zmieniony (10-09-11 01:08)

 
09-09-11 13:50  Odp: [Relacja] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No cóż, olbrzymi kawałek świetnej modelarskiej roboty!
Tylko pogratulować!
Niektóre fotki ( zwłaszcza szczegółów) robione ze zbyt małej odległości - stąd tzw."przerysowania".
Moim zdaniem lepiej zrobić zdjęcie o większej rozdzielczości z większej odległości, a potem tylko wykadrować interesujący fragment.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-09-11 13:51  Odp: [Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

No fajny ;)
Widze era filmików na yt nastaje. Jakiej kamery użyłeś do filmiku?
Gratuluje.

--

Post zmieniony (09-09-11 13:52)

 
09-09-11 14:06  Odp: [Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zwykły tryb filmu z aparatu, nic specjalnego.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-09-11 14:31  Odp: [Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Gratulacje za solidnie wykonany model,
a do tego tak ładnie i pomysłowo zaprezentowany.
I fotek wcale nie za dużo, w każdej można coś ciekawego pooglądać.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-09-11 14:31  Odp: [Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wspaniała praca. Czekam teraz na N1K2-J Shiden-Kai ver 1.1 z dioramą :)

Na jakiej zasadzie lewituje deska z japońcem przy ognie?:)

 
09-09-11 14:51  Odp: [Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Toms słuszne pytanie, takie ujęcie mi umknęło. Lewitację deski wytłumaczyć można nadzwyczajnymi zdolnościami japońca pod wpływem zioła :)

Jednak drugim dowodem jest rura, która przechodzi na wylot przez otwor w ogonie:



--

Post zmieniony (09-09-11 14:53)

 
09-09-11 15:08  Odp: [Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

W życiu nie widziałem piękniejszego modelu samolotu... Nie wiem co powiedzieć... Będę brał przykład...

--
....................................................................................................................................................................
Pozdrawiam,
MS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 18Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024