FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-11-09 22:22  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

"Mendzisz" Pan jak stara baba, Panie Demonie Ty jeden Ty:D

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-11-09 16:08  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ej StuGu, StuGu, jak tak patrzę na Twój zawiasik w T-37 mi się jeszcze bardziej zachciewa mendzić. Mówiłem, że to nie mój rozmiar, ja nie umiem takich małych :(

Ostatnio czas spędzany na klejeniu był bardzo monotematyczny w dodatku czarno-szary w barwach. Jak zapewne przypuszczacie, był to czas poświęcony na gąsienice. Udało mi się zrobić jak na razie jedną. Nie czekałem jednak z montażem na drugą. Co do samych gąsienic, to z pewną taką dozą nieśmiałości podchodziłem do nich w wersji z pojedynczych ogniw (wersję taśmową wyeliminowałem od razu z planów wykorzystując je do podklejania części). No bo jak to tak bez sworznia łączącego i w ogóle...ale dało radę. To co widzicie jest poskładane do przysłowiowej kupy, tylko i wyłącznie przy pomocy butaprenu. Nie dość, że trzyma się w całości, to jeszcze jest ruchome. Całość została przyprószona i przetarta suchymi pastelami. Zwis górny udało mi się zrobić prawie jak na rysunku montażowym....i tak nie będzie go w ogóle widać ;) Aha, mała uwaga dla sklejających model. Zanim się rozpędzicie i taśmowo zrobicie na gotowo wszystkie części 29 c,d,e, przeliczcie ile potrzebujecie, bo jest ich 2* za dużo (w sumie to i dobrze bo się to badziajstwo strasznie gubi). U mnie na gąsienicę wyszło 46 ogniw.





--

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.


Post zmieniony (15-11-09 16:10)

 
15-11-09 18:43  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Demon, bardzo mi się podoba to co robisz z tym maleństwem, ale mam prośbę o inne zdjęcia.
Bokeh bywa ładny i ciekawy, ale w fotografii artystycznej. Tu przydałaby się większa głębia ostrości, żeby było widać dalej niż na kilka milimetrów wgłąb. A więc przymknij przysłonę! Nikon D60 przecież to potrafi ;)

PZDR. Mała MI

--
It'll End In Tears

 
15-11-09 21:59  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mała Mi uwierz mi, że się staram. Jednak dochodzę do wniosku, że zakup lustra był błędem. Zmieniam ogniskowe, przysłony i wychodzi z tego takie dziadostwa jak na fotkach powyżej. Niestety nie mam na tyle czasu, aby usiąść i podoktoryzować się z instrukcją w jednej i aparatem w drugiej ręce.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-11-09 00:06  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Demon bez urazy ale wertowanie instrukcji nic nie pomoże jeżeli nie zna się chociażby elementarnych zasad fotografii :D To jeżeli idzie o zdjęcia. A co do modelu to jesteś bliski do przekonania mnie, żeby sobie tego skorupiaka sprawić ;) Ale może na razie poczekam na galerie końcową ;)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-11-09 18:28  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mała Mi: na ambicję mi wpłynąłeś, siedziałem wczoraj do późna i próbowałem, próbowałem i próbowałem. Wymodziłem dzisiaj nowe, wydaje mi się, że lepsze fotki.
Chopin: nie no jakieś podstawy tam znam, wiem gdzie jest przód aparatu, umiem zmienić ISO i odkręcić obiektyw ; )
Za poprzednie fotki przepraszam.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-11-09 18:38  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wybacz że zamiast dłubać przy Springerze musiałeś przeze mnie dłubać przy Nikonie. Ale opłaciło się - jest zdecydowanie dobrze. I co najważniejsze, teraz bez problemu można docenić mistrzowskie wykonanie "malucha".
Z niecierpliwością oczekuję dalszego ciągu.

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
16-11-09 18:43  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie, nie, nie, na klejenie i tak nie miałem wczoraj ochoty, a dzięki Tobie w końcu wziąłem się za to, co powinienem dawno zrobić. Dzięki : )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-11-09 19:30  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Demon: odnośnie znakomitej obecnie głębi ostrości fotek: widzę ze jesteś z tych, których jak się lekko opieprzy to od razu wszystko im idzie lepiej :-)

 
22-11-09 14:53  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 304 NSU Springer - Orlik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Akra: coś w ten deseń ; )
Prace nad gąsienicami zostały ukończone, więc logiczne jest, że nadszedł czas aby skutecznie połowę efektów zasłonić błotnikami ;) Jako, że były sklejone już wcześniej, była to tylko formalność.
Tak jak pisałem wcześniej, brzydal nabrał kształtów i rozmiaru i jest już co położyć na dłoni.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024