FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-09-09 21:49  [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
Trezet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie,

To moja pierwsza relacja więc bardzo proszę o wyrozumiałość :)
Jej tematem będzie budowa San Giorgio włoskiego ciężkiego krążownika.
Jak do tej pory nie napotkałem wiekszych problemów przy jego budowie, wszystkie części bardzo dobrze pasowały, a wszystkie nie doróbki, które mogą być widoczne są spowodowane moimi błędami ;( Model będzie wyonywany w standardzie i nie będzie malowany (chyba, że zajdzie taka konieczność :) )
Na początek okładka:



Oraz zdjęcia tego co już zrobione czyli kadłuba:

[



Na koniec babole, które powstały z mojej winy:
1) brudnymi paluchami z czarnej farby ubrudziłem kawałek poszycia (zaklejony papierem kopertowym w prawie identycznym kolorze. Jak to oceniacie??



2) zabrakło trochę i musiałem zakleic rezerwą:



Bardzo proszę o opinie i sugestie ;)

--

Email: trezet@vp.pl
GG: 2043486



Post zmieniony (02-10-09 12:07)

 
30-09-09 22:02  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nareszcie!
Początek całkiem niezły, ale wydaje mi się że burty należało by oklejać zaczynając od dziobu i rufy a na koniec wstawić środek. Być może w projekcie są te burty za krótkie, być może Ty popełniłeś jakiś błąd.
W każdym razie widząc co do tej pory masz sklejone to jest jakaś nadzieja ;-) ( chodzi mi o jakość projektu ).
Działaj dalej.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-10-09 17:34  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
ROBO 

 - 10

...a ja własnie po necie szukam sklejonego a tu sie nam relacja urodziła he he

powodzenia...

PS.zdjecia troszke za ciemne.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
02-10-09 19:28  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
Trezet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć!!

Ceva, miałem do wyboru albo zakleić z przodu rezerwą albo z dwóch stron w miejscu łączenia poszycia z nadbudówką. Poszycie było sklejane tak jak mówisz czyli najpierw przód i tył a na końcu środek :)

ROBO, mam kiepskie oświetlenie, a i aparat już dość leciwy i nie najlepszej jakości zdjęcia wychodzą :( staram się jak mogę ;P

A tu dowód, że prace w stoczni nie stanęły, część podwodna już skończona, a oto mini dowód:



--
Email: trezet@vp.pl
GG: 2043486

 
02-10-09 19:42  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

" miałem do wyboru albo zakleić z przodu rezerwą albo z dwóch stron w miejscu łączenia poszycia z nadbudówką. "
Ja bym wybrał to drugie rozwiązanie, ale mądry to ja będę jak będę go sklejał.

Nie wiem jak innym ale mnie zupełnie nie podchodzi geometria napędu czyli wyjścia z kadłuba i przebieg wałów napędowych. Ciekawe co to wymusza czyżby projekt ?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-10-09 20:10  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
Trezet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wydaje mi się, że niestety nie da się tego inaczej złożyć ;/ mnie też ona nie pasowała :(
ale mogę się mylić...

--
Email: trezet@vp.pl
GG: 2043486

 
04-10-09 00:49  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
Trezet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prace powoli posuwają się to przodu, a oto dowody rzeczowe:

Nadbudówka:


Pare drobiazgów na pokładzie:


Oraz całość przyłożona na sucho:


Przy okazji, przypomniałem sobie, że wcześniej nie wspomniałem o brakujących dwóch częściach do kazamatów, które musiałem dorobić oraz jeszcze jeden problem z brakującymi "podwójnymi" paskami poręczy/barierek wokół pokładu nadbudówki oraz wszelkich innych podobnych, które wg projektu powinny zostać białe. Ja osobiście wolałem je okleić już wcześniej wspomnianym papierem kopertowym i wygląda to zdecydowanie lepiej :)

to be continued...

--
Email: trezet@vp.pl
GG: 2043486

 
04-10-09 01:25  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ja tam oczywiście podpatruję :-)
Ale mam dwie prośby. Pierwsza to wstawiaj zdjęcia korzystając z kopiowania linku pt " miniaturka na forum - zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze ". Druga prośba to rozmiar zdjęcia optymalnie do 1240 pix. Trzecia . Trzy prośby :-) Trzecia to zdjęcie na którym coś widać ( ostrość ). Czwarta :P jak prezentuje się ten majtkowo-piaskowy kolor w świetle naturalnym?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-10-09 10:31  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
Trezet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Postaram się poprawić jakość zdjęć, tak aby było lepiej widać wszystkie szczegóły :)
Co do koloru to w świetle naturalnym wygląda całkiem nieźle :) Nie jest taki majtkowy... Można by powidzieć, że jest to taki mocno wyblakły żółty :P

--
Email: trezet@vp.pl
GG: 2043486

 
04-10-09 15:04  Odp: [Relacja] San Giorgio z Modelika 1:200
bandi   

Cewa-ten okret miał wały przegubowe na kardanach i dlatego są tak rozsunięte na boki!
;)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024