FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-09-09 21:23  Odp: [Nowość] Orlik JT-34
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Już spieszę z wyjaśnieniami. Jest to zupełnie nowe opracowanie popełnione przeze mnie. Za wzór służył mi JT-34 stojący w muzeum w Svidniku na Słowacji, gdzie osobiście byłem, obfotografowałem i pomierzyłem :D Wnętrze, które pochodzi od T-34 opracowałem na podstawie zdjęć wyszperanych w internecie i własnej bazie. Muszę też w tym miejscu podziękować Piorowi Jamerowi z Opola za dostarczenie dokumentacji rysunkowej wnętrza T-34 - dużo mi to pomogło. Celowo nie dotykałem wydania T-34 HALA żeby nie sugerować się pewnymi rozwiązaniami kształtowania części i aby nie zostać posądzonym w przyszłości o rodzaj plagiatu.

A zaczęło się dosyć niewinnie - początkowo miałem tylko poprawić pierwsze wydanie tego modelu. Jednak im dalej kleiłem model-bazę, stwierdziłem że zbyt dużo części zostało poważnie uproszczonych, innych wręcz nie było a niektóre w ogóle do siebie nie pasowały - np. tylna płyta silnikowa w stosunku do kadłuba.

Ogólnie o modelu-projekcie to mogę powiedzieć, że to był już mój 13 popełniony projekt. Ta '13' mnie zastanawia nieco ;p i jak do tej pory jest to moje najbardziej szczegółowe opracowanie. Rysunków montażowych jest około 160 - dla porównania w Staghoundzie było ich 'ledwie' 100. Mam nadzieję, że sklejenie tego modelu nie będzie trudne, choć jest dosyć pracochłonne. Mam również nadzieję że nie będzie problemu z pasowaniem części. Dużo błędów wyeliminowałem podczas sklejania testowego, ale zawsze coś mogło się wkraść w projekt.

Model można wykonać w wersji bez wnętrza jak i z kompletnymi przedziałami załogi, silnikowym (zdetalizowany silnik, chłodnice, sprzęgło, cięgna, itp.). Można zdejmować pokrywę nadsilnikową w której tylna klapa jest ruchoma. Otwierana jest również tylna klapa kadłuba jak i okrągła pokrywa w niej. Otwierany jest również właz kierowcy-mechanika. Miałem również zrobić otwierane peryskopy, ale stwierdziłem, że byłoby to przecięcie ;p . Zawieszenie kół można zrobić ruchome - poprzez dodanie sprężynki do wahacza i zastąpienie rury wahacza łączeniem teleskopowym. Wszystkie koła można zrobić ruchome - mają porządnie pomyślaną oś (aby się koła nie powyginały). Wieża dźwigu jest obracana. Posiada wnętrze operatora, jednakże nie jest ono zbyt skomplikowane. Właz górny dla operatora jest również otwierany. Ramię dźwigu jest ruchome (góra-dół). Wysięgnik z kołowrotkiem również można wysunąć z ramienia.

Uff... ale się rozpisałem..... aha - gąsienice do wyboru - w wersji paskowej jak i do zrobienia z pojedynczych ogniw z sporym ich zapasem.

Ciekaw tylko jestem ile ten model będzie kosztował :) W przyszłym tygodniu będę miał egzemplarze autorskie to się szerzej wypowiem :D

 
02-09-09 08:08  Odp: [Nowość] Orlik JT-34
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A jak z szatą graficzną? Będzie jakaś delikatna waloryzacja - tak jak w Staghoundzie?

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
02-09-09 11:50  Odp: [Nowość] Orlik JT-34
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jurgen, czuję się zaszczycony oficjalnymi podziękowaniami i cieszę się, że moje materiały na coś się przydały;-) I dobrze, że nie bazowałeś na modelu Halińskiego, bo już na pierwszy rzut oka widać, że Twoje opracowanie jest po prostu dokładniejsze. Ogólnie fajnie wyszedł Ci ten model i osobiście czekam na więcej modeli sprzętu Teciako-pochodnego w Twoim wykonaniu. Może jakiś WZT na bazie T-34? :-)

--



Post zmieniony (02-09-09 11:53)

 
28-09-09 17:05  Odp: [Nowość] Orlik JT-34
cloudwalker 

 - 0

Można prosić o jakieś skany, fotki, recenzje, cokolwiek ;) kogoś kto już posiada model? Bardzom ciekaw...

 
29-09-09 11:15  Odp: [Nowość] Orlik JT-34
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Poniżej przesyłam zdjęcia zeszytu JT-34. Dla porównania - na końcu - pierwsze wydanie modelu z moim.

Kolory na zdjęciach są przekłamane, w rzeczywistości są bardziej zielonkawo-oliwkowej. Model z jednolitym malowaniem - bez waloryzacji.





















--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
29-09-09 11:22  Odp: [Nowość] Orlik JT-34
cloudwalker 

 - 0

:-O

dziękuję :)

 
29-09-09 13:52  Odp: [Nowość] Orlik JT-34
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Ten model naprawdę robi wrażenie, Jurgen, masz talent :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
30-09-09 00:01  Odp: [Nowość] Orlik JT-34
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szczerze podziwiam Jurgen :-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024