FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
22-09-09 21:36  [Relacja/Galeria] 4TP (PZInż.140) MM
Slaizer 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam,
Będzie to moja pierwsza relacja na tym forum. Aby odpocząć od lin w HMS Victory a rozgrzać się przed Tygryskiem z Hala postanowiłem ulepić polski lekki czołg rozpoznawczy 4TP z MM.

Chce wykonać model w standardzie, ale z gąsienicami składanymi z pojedynczych ogniw, które mam zamiar zaprojektować.

A więc po podklejeniu wręg do kadłuba na tekturę 1mm wyciąłem je wszystkie starannie i zaimpregnowałem krawędzie "Kropelką" do lepszego podszlifowania.

Wręgi:


Złożenie szkieletu przebyło bez żadnych komplikacji.

Kadłub:


Postanowiłem pomalować farbkami miejsca na szkielecie gdzie są łączenia poszycia. Farbki jakie użyłem to akrylówki Vallejo. Zielona i brązowa, ponieważ nie mogłem dobrać odpowiedniego koloru, zostałem skazany na mieszanie

Farbki i kadłub:


Krawędzie poszycia również wyretuszowałem, a nacięcia wykonałem płaszczyzną igły krawieckiej, przez co nie otrzymałem białych liń.

Poszycie:


Po naklejeniu dolnej i górnej części poszycia całość prezentuje się tak:


Tutaj kieruje pytanie do bardziej doświadczonych kolegów jak by tutaj wykonać nity bez malowania pojazdu :?:

C.D.N.

--

Post zmieniony (04-07-11 16:19)

 
22-09-09 21:58  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

chyba najlepiej będzie malować nity zaraz po wycięciu

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
22-09-09 22:05  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hej,
Ewentualnie zorganizowac sobie karton barwiony na wskros, ale podejrzewam, ze dobrac kolor bedzie trudno...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-09-09 22:11  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Cześć.
Ktoś na forum wycinał nity igłą, naklejał je na taśmę samoprzylepną, malował po całości, następnie zdejmował skalpelem i nanosił na model.Roboty kupa, ale efekt fajny, no i zachowasz srandard;-).
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
23-09-09 19:02  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

"Srandard" - a co to ? Ja tam słyszałem o standardzie ale może i jakiś srandard jest :)

Model ładnie się prezentuje - mam wielki szacunek do każdego kto zabiera się za pancerkę i to jeszcze z gąskami pojedynczymi ...

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (24-09-09 14:32)

 
23-09-09 19:41  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
stach48 

 

W sprawie nitów to zwróć się do Stuga to mistrz w tej dziedzinie.
p.s. Pawle a słyszałeś coś o tzw. "literówkach", przecież T sąsiaduje na klawiaturze z R. Nie szkoda Ci czasu na takie wpisy.



Post zmieniony (23-09-09 19:42)

 
24-09-09 11:30  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
Slaizer 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam,
Dzięki Panowie za radę, nitami będę się martwił za kilka dnia na razie chce wykonać całą bryłę i potem będziemy naklejać nity.

Z góry chciałbym przeprosić za odcień zdjęć ale te dzisiejsze były robione bardzo rano a za oknem padało, a nie robiłem ich przy sztucznym oświetleniu bo jakoś mi to nie wychodzi.

Jak na razie wykonał lewy błotnik i później zabieram się do prawego.

Z profilu:


Rufa :)


Błotnik od prawej strony:


Pozdrawiam Wojtek

C.D.N.

--
Pozdrawiam
Wojtek

 
25-05-10 17:57  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
Slaizer 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich :)

Z góry przepraszam za przerwanie wątku ale jest to spowodowane brakiem internetu w domu i brakiem czasu ponieważ rozpocząłem studiowanie architektury, więc z czasem jest naprawdę trudno.

Ale z modelarstwem się nie rozstaje bo dłubie w domu jak mam czas no i robię makiety na zajęcia :D

o to kilka fot z dalszej roboty TP:

Wieżyczka:




Kadłub i paskudna kratka (jestem zniesmaczony jej wyglądem) :P




Model aktualnie jest już w dalszej fazie budowy :) Ciągle mam brak stałego dostępu do internetu, ale będę starał się systematycznie aktualizować wątek. I właśnie tutaj proszę ADMINa aby nie usuwał tematu. Z góry dziękuję i pozdrawiam Wojtek
:D

--

Post zmieniony (26-05-10 19:32)

 
25-05-10 18:15  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wojtek, nikt Ci tutaj niczego nie usunie, jeśli sam o to nie poprosisz:-)
Póki co, to zmniejsz te zdjęcia, bo się ich nie da po prostu oglądać:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-05-10 19:34  Odp: [Relacja] 4TP (PZInż.140) MM
Slaizer 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zdjęcia poprawione na życzenie ;) Napisałem aby nie usuwać bo z papermodels.pl wywalili wątek ;/

Pozdrawiam ;)

--
Pozdrawiam
Wojtek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024