FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-10-09 22:19  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Dobry wieczór :)
Ciąg dalszy " kaleczenia kartonu" ( nie każdy może jeszcze sklejać perfekcyjnie :)
No to dziób dostał ostateczne malowanie i wiozłem się za wypełnianie ubytków między poszyciem a pokładem





Pozdrawiam

Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

Post zmieniony (24-10-09 22:20)

 
25-10-09 20:31  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

cześć

Jako iż chciałem się troszkę wyluzować postanowiłem sobie pociąć nadbudówkę i oto ona

jeszcze nie retuszowana i sklejki niepozaginane dolnych się pozbyłem

Jak przyjdzie ochota to sobie wkleję te sklejki uzupełniające i dopiero po 3 miesiącach będę miał w 100% kompletny kadłub :)





Pozdrawiam

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
07-11-09 09:02  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

witam
Postanowiłem sobie że model będzie jednak malowany :(
Może nie będę malował pokładu i części podwodnej ale za to burty i wszystkie szare elemęty
Związku z czym że jest to( będzie to) moje pierwsze malowania mam kilka pytań
1. Humbrole pacty etc śmierdzą ??
2. Czy są one wodo rozpuszczalne
3. jak myślicie czy ta farba będzie pasowała do schmatu malowania z wrzesia 1939 ??

http://www.model-hobby.pl/index.php?f=prod&pid=698

Pozdrawiam

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
07-11-09 10:17  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Humbrol jest farbą olejną więc trochę ją czuć, za to znakomicie nadaje się do malowania pędzlem. Pactra to farba akrylowa, nie śmierdzi i można rozcieńczać ją wodą destylowaną. Znakomicie nadaje się do malowania aerografem. Nie używałem Pactry do malowania pędzlem więc nie wiem jak się nią maluje.

--
Pozdrawiam!

 
12-11-09 17:51  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

BŁAGAM O POMOC
Jaka farbka dedzie zbliżona do tej jaskółki z palety ABC Modelfarb
http://forum.model-hobby.pl/viewtopic.php?t=103
ewentualnie może ktoś z was wie jak malowane były okręty PMW w 1939 chodzi mi TYLKO o kolor SZARY

BŁAGAM O SZYBKĄ POMOC
Pozdrawiam

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
11-12-09 20:20  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Witam
Dziś sobie zaprojektowałem burtę jaskółki to jest wersja demo która na pewno nie zostanie zamontowana z powodu gdyż bulaje ma średnicy 3 mm a muszę znaleźć swój wybijak 2.5 mm a jak nie znajdę to czy może być otwór średnicy 3 mm ??
otwory o fi = 3 są to te dwa na końcu jeszcze się zastanawiam czy nie zrobić okuć z tum tylko czy one były w kolorze burt czy w naturalnym ??
Wszystko jeszcze sobie wysycha




Pozdrawiam

--

Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

Post zmieniony (11-12-09 20:30)

 
11-12-09 20:25  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
Starling   

Nie to żebym się czepiał, ale nie mógł byś następnym razem pisać posty bardziej "po Polsku" i zrozumiale? Aktualnie to wygląda jak byś wypowiedź wyciągnął ze słabej jakości translatora...

--

Pozdrawiam Grzegorz



Post zmieniony (11-12-09 20:26)

 
11-12-09 20:31  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Starling teraz troszkę lepiej ??
Kurdę za bardzo to ja pisać nie umiem fakt :(
Przepraszam

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

===========================
Edytowany przez Rafaela
===========================

Zawsze mozesz przeedytowac swoj post. Po dodaniu paru kropek, przecinkow i duzych liter na pewno stanie sie to bardziej zrozumiale...

 
11-12-09 23:49  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
Zefir   

Siemasz.Też jakiś czas temu zacząłem "Burzę" ale po narodzinach synka jakoś brakuje czasu.Ja piankowałem kadłub i lakierowałem.Mieszkam jakieś 30 km od Ciebie.

 
13-12-09 23:25  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moim skromnym zdaniem za szybko z tym dnem.
Trzeba by przygotować podłoże a nie tak z grubej rury na wręgi z wyciekającym klejem. Z tego co widzę musisz poćwiczyć formowanie powierzchni obłych. Najlepiej wziąć podkład gumowy i spokojnie coraz mocniej walcujesz czymś owalnym stosownie do obłości, którą chcesz uzyskać ;-) Unikniesz takiego zmęczenia materiału jak na rufie.

Jeżeli dopracujesz element tak aby sam leżał jak przyklejony nie będziesz musiał nic dociskać i przelewać na wszelki wypadek.

Podobnie robisz z kanciastymi elementami. Jak nie nacinasz to nagniatasz krawędź i przyciskasz jednym liniałem na zagięciu i doginasz drugim. Można jeszcze rozcinać elementy i sklejać do kupy - co sam często stosuję.
Proponuję popróbować poza modelem.
Kup skalpel !!!


ps. Jeszcze jedno. Te dodatkowe zakładki to bym uciął. One są fajne jak będziesz sklejał Misia Uszatka ;-)
--

w budowie: HIEI

Post zmieniony (13-12-09 23:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024