FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-10-05 23:30  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Nawet najstarsze modele JSC są sklejalne w 100%! Wicher był moim trzecim modelem kartonowym w życiu. Wyszedł kalecznie, ale miałem wtedy jakieś 10 czy 11 lat. Ale wyszedł :) A i Mikasa mi wyszła :P
Rysunków się nie spodziewaj u JSC, ale jeśli będziesz DOKŁADNIE i UWAŻNIE czytał instrukcję, to wszystko pójdzie dobrze. Moim zdaniem są to jedne z najlepszych instrukcji "pisanych".

--
Pozdrawiam
___________________________

 
14-10-05 09:34  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
kozaa   

Witam
Właśnie też w ramach relaksu sklejam Wichra z JSC. Niestety mój egzemplarz to pierwsze wydanie na kiepskim papierze. Przy zwijaniu elementów pęka wierzchnia warstwa papieru wraz z farbą i model wymaga dużego retuszu. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim zjawiskiem w modelach JSC. Poza tym model skleja sie bardzo dobrze podobnie jak kilka innych polskich niszczycieli które już skleiłem. Do wydawcy: prosimy o wydanie modeli ORP Kujawiak i ORP Krakowiak a może jeszcze Ouragana żeby zamknąć temat polskich niszczycieli z II wojny światowej. Pozdrawiam wszystkich i życze dużo sukcesów.

 
14-10-05 20:51  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Dzięki za wszystkie uwagi i życzenia. Faktycznie instrukcja budowy jest wyczerpująca. Podoba mi się w niej to, żę jest podana nazwa rzeczywista części jaką aktualnie kleimy, a nie jak to czasem bywa "cz.23 sklejamy z cz.23a. W ten sposób powstaje nam cz.24, którą...." Dla mnie jako okrętowego laika jest to dość pomocne w późniejszej orientacji konstrukcyjnej. Jednak najlepszy nawet opis powinien mieć choć jeden rysunek montażowy. Jako ciekawostkę podam, że po dokładnym przejrzeniu opracowania znalazłem napis "copyright(...)1994".
Dobra koniec mojego zrzędzenia. Wczoraj i dziś powstały kominy. Uwag co do nich nie mam, dodam tylko, że górne partie i środki zostały bazgnięte farbą. Przy okazji także poprawiłem dalmierz. Myślę, żę już nie szpeci jak wceśniej.



To tyle. Hej

 
28-12-05 08:29  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Święta, święta i po świętach, a tu nic:). W takim więc razie postanowiłem dokończyć pierwszą część relacji, czyli budowę Wichra. Model jest w 100.percentach ukończony. Mówiąc krótko już was więcej nim męczyć nie będę.
Przechodząc do konkretów. Żadnych błedów i uchybień ze strony projektanta w dalszym momencie budowy(czyli od mojego ostatniego tutaj wpisu) nie zauważyłem. Syćko szło gładko miło i przyjemnie. Mawet moje beztalencie w tym nie pomogło.
Przy tej okazji powinienem rozpocząć drugą część relacji pod tytułem "Gryf", ale nie teraz. Lubię film "Kingsajz", ale bez przesady. Dlatego dam sobie i wam narazie spokój. Zresztą obecnie męcze inny, choć także polski, model. No cóż kończę swe biadolenie. Pozostaje mi już tylko życzyć wam wszystkim Szczęśliwego i Wesołego Nowego 2006 Roku

Tera jescze trochę marnych detali:


Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (28-12-05 08:41)

 
28-12-05 16:55  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Podoba mi sie. Tylko pomaluj stotrzydziestki :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-12-05 21:18  Re: Relacja-Wicher, Gryf, Jaskółka
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Akurat się w JSC wyczerpał zapas tego modelu... poczekam na dodruk ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-09-09 15:58  Odp: [Relacja] Wicher, Gryf, Jaskółka - JSC
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Ponoć mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, tylko jak kończy. W tym wypadku, kiepski ze mnie facet, ale na pocieszenie zostaje powiedzonko: "lepiej późno, niż wcale". I tym oto sposobem wygrzebuję z forumowych czeluści, tę relację z budowy trzech okrętów Polskiej Marynarki Wojennej, czyli ORP Wichra, ORP Gryfa i ORP Jaskółki, wydanych dawno temu przez wydawnictwo JSC, aby ją w końcu zakończyć i zamknąć galerią końcową.
Co tu mówić. Modele skleiłem w maju 2006 (były nawet obecne na pierwszych, pionierskich WSMK), ale jakoś nie bardzo kwapiłem się do ich sfotografowania i zaprezentowania gotowych. Dopiero teraz okrągła rocznica wybuchu wojny + rocznice zatopienia tych okrętów, przypadające jakoś tak w tych dniach, skłoniły mnie do wzięcia bratowego cyfraka do ręki i zrobienia galerii końcowej.
Samo sklejanie okręcików wspominam bardzo miło, nie pamiętam, abym natrafił na jakieś mankamenty. Na zdjęciach nie będą one, oczywiście, wyglądały jakoś rewelacyjnie( w tzw. realu wcale nie jest lepiej, ale moje ówczesne umiejętności modelarskie były troszkę mniej zaawansowane niż dzisiaj, a i te 4 / 3 lata od sklejenia zrobiło swoje.

Teraz czas na zdjęcia. Gotowy Wicher był już powyżej prezentowany (dawno, bo dawno, ale był:)), więc przejdę do od razu prezentacji Gryfa:

Rewelacji nie ma, ale zawsze mogło być gorzej. Teraz pora na Jaskółkę:

A teraz jeszcze Galeria końcowa i będzie można uznać tę relacyjkę za ukończoną.


--
Syn ciężkostrawny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024