FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
22-02-10 13:24  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kobe 29.04.1942

Raport nr 8/131/1942

Do: Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki.

W dniu dzisiejszym nastapiło długo oczekiwane wcielenie AKITSUSHIMA w szeregi Cesarskiej Marynarki. Stoczniowcy w ostatnim etapie budowy pracowali bardzo solidnie dlatego udało sie ukończyć budowę z tylko z 1,5 miesięcznym opóźnieniem w stosunku do zakładanego planu. Z okazji wcielenia do służby okretu przy nadbrzeżu odbyła się skromna uroczystość podniesienia bandery. Nastepnie załoga wraz ze stoczniowcami wypiła czarkę rytualnego sake.









Pierwszym przydziałem AKITSUSHIMA jest 25 Dywizja Powietrzna działająca w ramach 11 Floty Powietrznej. Portem docelowym jednostki w pierwszym rejsie został świeżo zdobyty Rabaul w archipelagu Bismarka do którego okręt odpłyneł zaraz po ceremoni. Po drodze zamierza się przeprowadzić szereg ćwiczeń mających zespolić załogę okrętu i łodzi latajacej i tym samym przygotować ich do spełniania podstawowego zadania jednostki - dalekiego rozpoznania na rzecz naszej floty.



kap. Sanji Iwabuchi

PS. W rzeczywistości w momencie wcielenia do służby Akitsushima posiadała kapę na kominie. Została ona wkrótce zdjęta ponieważ zasłaniała pole ostrzały dział 127mm na śródokręciu.

--

 
22-02-10 13:45  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wg mnie model wyglada super. Wykonanie jest bardzo dobre, detalizjacja i drutologia najwyzszych poziomow. Gratuluje swietnej roboty.

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
22-02-10 14:13  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Z wielką przyjemnością obejrzałem galerię końcową. Bardzo ciekawy i porządnie sklejony model. Czystość oraz precyzja wykonania godna pozazdroszczenia.
Moje gratulacje!

--
Pozdrawiam!

 
22-02-10 15:13  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Świetny efekt końcowy. Moje gratulacje.
Pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
22-02-10 15:15  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Gratulacje!
Pięknie i czysto sklejony model. Będzie dla mnie wzorem do sklejenia, jak tylko skończę Kiji.
Tradycyjne pytanie, co następne? Przyszły już rozkazy z "Wydziału Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki. "?:-)
Pozdrawiam.

 
22-02-10 18:19  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Highlander 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Witam.

Gratuluję pięknego modelu, wykonanie jest na najwyższym poziomie i przyznaję, że jest lepsza od mojej Akitsushimy. Gdybym ją teraz sklejał, to dzięki tej relacji uniknąłbym wielu błędów, jakie zrobiłem na swoim okręcie. Jedyna uwaga, jeśli można, to dorobiłbym światła na konstrukcji znajdującej się z tyłu dźwigu, poza tym model jest doskonały. Szczere gratulacje !!!

Pozdrawiam.

 
22-02-10 18:33  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Znakomity model, jeden z najlepszych"niemalowanych".
Gratulacje !!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
22-02-10 19:02  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wspaniały i pięknie wykonany model. Gratulacje!

Liczę, że "Wydział Budowy Okrętów przy Czwartym Wydziale Technicznym Departamentu Marynarki" szybko przyśle nowe rozkazy i wkrótce rozpocznie się kolejna budowa okrętu.

Pozdrawiam
TomS

 
22-02-10 22:52  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
MAREK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17


 - 11

Pirania, przywieziesz AKITSUSHIMA w piątek na spotkanie WLKP ,wspaniały model , gratulacje, MAREK

 
22-02-10 23:32  Odp: [Relacja/Galeria] Hikotei Bokan AKITSUSHIMA
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna robota. Tylko pozazdrościć czystości i precyzji wykonania. Gratulacje!

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024