FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
04-09-09 20:14  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nigdy nie odważyłbym się krytykować cudzych modeli nie pokazując własnych prac, bez względu na to czy jestem kartonowcem czy nie. Moromen jest młodym człowiekiem i ma jeszcze mnóstwo czasu na doskonalenie swoich umiejętności.

Pozdrawiam!

 
05-09-09 08:45  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
mario1970   

Ludzie .

Ja chłopaka nie zniechęcam do modelarstwa. Klei , jego sprawa. I to szanuję . Ale mam prawo do jego oceny. Dlaczego mam ? . Bo kolega Moromen decyduje się pokazać coś publicznie to znaczy, że godzi się na to , że jego praca będzie przedmiotem oceny. tak pozytywnej jak i negatywnej. Wystawiasz model bądź przygotowany , że ktoś to oceny.

I tak jest wszędzie Decydujesz się występować w " Idolu " albo "Szansie na sukces" być może dostaniesz oklaski , ochy i achy , ale też możesz zostać obśmiany. Takie życie.
I nikt z oceniających nie musi startować by oceniać

Nie zabraniam Moromenowi sklejać. jego sprawa , jego życie , wg niektórych robi postępy. I ich zdanie szanuję . Wg mnie nie widzę postępu, ale mogę się mylić

Ja też mam za sobą jakiś okres zabawy w modelarstwo kartonowe. Ale od x lat w to się nie bawię. Ale chcę zwrócić uwagę na jedną kwestię . Nie wypowiadam się na temat technologii stosowanych w modelarstwie kartonowym. Piszę jedynie wtedy gdy błędy , które są popełniane są wynikiem zachowań ( pośpiech , niestaranność , niedokładność ) które są wspólne tak dla modelarstwa kartonowego jak i plastikowego , ale i drewnianego , czy zapałczanego ) . Niestaranność wyjdzie tak przy modelu plastikowym jak i kartonowym , a przyczyny są te same. I na to próbuję zwrócić uwagę . Kiedyś było gadanie niech skończy to już będzie postęp . I już wiemy , że potrafi skończyć to w takim razie czas na kolejny krok , czyli zrobienie prostego modelu z dużą starannością. A jego z części zadniej kręci by po aerograf sięgać . Na co i po co ? Zwrócił mu na to ktoś uwagę ? NIKT . Bo łatwiej jest pisać " klej dalej" " dobrze Ci idzie " " ja kiedyś gorzej kleiłem " , bo to nic nie kosztuje , a jeszcze koledzy na forum będą mnie lubić i jak ja coś pokaże to tez mnie pochwalą. A złe sklajone dno kadłuba messera straszy i jak ktoś o tym napisze to na tyle delikatnie coby nie urazić. AMEN

Ja prawdopodobnie nie przekonam was , prawdopodobnie wy nie przekonacie mnie

Pozdrawiam.

--



 
05-09-09 10:13  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Panowie - myślę, że limit OT juz się w tym wątku wyczerpał:-) Mario ma rację - nikt tutaj nikogo nie przekona, a dalsze brnięcie w dyskusję, czy Moromen robi postępy, czy nie, wydaje mi sie bezcelowe, tym bardziej, że to przecież relacja, więc skupmy sie może na merytorycznych uwagach w kierunku młodego modelarza:-) Jedno jest pewne i budujące - każdy chce na swój sposób mu pomóc, a o to przecież chodzi:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-09-09 19:16  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
StuG- Jeszcze ja tylko poodpowiadam na wcześniejsze posty :-)

Dzięki koledzy, odbudowaliście mnie na duchu :)
Wottek- Niestety, ale nie będę w stanie skończyć Messerka w pustynnym kamo- zawieruszyły mi się gdzieś części do kołpaka i koła...
Korsarz- Masz rację, autorem obu modeli jest p. Paweł Mistewicz.
Qn- po przeczytaniu Twojego artykułu nt. budowy ,,Buffalo'' już wiem, co robię źle, i już nad tym pracuję.
Mario1970- To skoro prawdobodobnie nikt nie przekona nikogo, to napiszę tylko, że po Orkanie planuję zrobić plastikowego Schlingmanna Unimoga RW1 w 1:24 i spróbuję zrobić relację na Kartonworku. Przynajmniej ja sprawdzę, czy Twoja teoria nt. podobieństwa modelarstwa kartonowego i plastikowego jest prawdą. I wcale nie myślę, że jak będę miał aerograf to będę sklejał lepsze modele. Po prostu chcę nim pomalować relingi w Orkanie (przed doklejeniem ich do kadłuba i nadbudówek) i co nieco w Shlingmannie. Hmmm... SAMĄ krytyką niewiele mi możesz pomóc. Nie liczę, że od razu się uda i że aero zamaskuje moje błędy. Żeby nie skopać za bardzo tych relingów, najpierw poćwiczę sobie na samolocikach w 1:300. Zgadzam się, że masz prawo do krytycznej oceny moich modeli, ale w regulaminie Forum jest: ...''krytykuj tylko konstruktywnie''... . A ja odnoszę wrażenie, że Twoja krytyka jest dekunstruktywna. No ale oczywiście moge się mylić. Co do złego sklejenia spodu Messera, to na tyle, ile mogłem, na tyle załatałem tą dziurę. Chętnie wstawiłbym fotki, ale coś mi się złego z portem USB dzieje... Bym zapomniał- jeżeli chcesz, żebym się nauczył cierpliwości, to daj mi dobry przykład i sam cierpliwie czekaj, aż się tej cierpliwości nauczę.

A tymczasem skończyłem klejenie skrzydeł, wnęk podwozia i oprofilowania zamków kaemów i biorę się za wlot powietrza z lewej strony

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
06-09-09 14:24  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
mario1970   

Wiesz co Moromen. Nic z mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś. Ale po kolei.

Co to jest konstruktywna krytyka ? Czy ja się z ciebie nabijam ? . Czy śmieję się z Ciebie , że źle sklejasz. Odpowiedź brzmi Nie.

Piszę cały czas o czymś konkretnym . O tym , że mógłbyś się więcej starać , być bardziej dokładny , nie łapać kilku srok za ogon ( czyli nie zaczynać kilku modeli na raz , zwłaszcza takich , które Cię przerastają) Ta staranność , dokładność , cierpliwość będzie Ci potrzebna tak przy kartonie jak i przy plastiku AMEN . I na tym polega podobieństwo o którym piszę pomiędzy pracą w kartonie a w plastiku . Tu i tu potrzebne są te same cechy , które powinieneś wykształcić.
I to jest konstruktywna krytyka . A dla ciebie konstruktywna krytyka powinna wyglądać tak
" Moromen coraz lepiej Ci idzie , są drobne uchybienia , ale i tak jest super " - pasuje nie ?

Mnie się wydaje , że chodzi o coś innego . Ty po prostu oczekujesz, że wszystkie oceny będą Cię utrwalały w przekonaniu , że jesteś super modelarz . Pochwał potrzebujesz. Jeszcze trochę , jeszcze kilka modeli i już będą ochy, achy , szczęki turlające się po podłodze , wyrazy szacunku i zasadanie w pierwszym rzędzie. I jak nic guru modelarstwa nam urośnie.

Powiem więcej twój tekst o sklejaniu plastiku i zamiarze relacji na Kartonwork tylko potwierdza moje przypuszczenie o silnym " parciu na szkło " czyli chęci zaistnienia za wszelką cenę. Normalnie zaczynasz kleić coś nowego ( plastik , czyli się uczysz ) i czy wtedy pierwszą myślą jest " Zrobię relację" Po co ? i Na co ? . By zaistnieć ? Chyba tylko po to bo raczej żadnymi nowymi odkryciami i doświadczeniami się nie podzielisz . Oczywiście każdy ma prawo tylko po co ? . Porady Ci są zbędne. Wiesz wszystko lepiej .

Ja od x czasu bawię się w plastik . Maluję aero, eksperymentuje z farbami , potrafię jako tako obrabiać blaszki fototrawione i je sklejać.Zrobiłem kilka modeli . I jeszcze nie miałem żadnej relacji na forum , bo nie widzę jeszcze sensu pokazywania czegoś , co potrafi kilkadziesiąt tysięcy ludzi. A ty obawiam się , że nawet tego jeszcze nie potrafisz ale już chcesz relację zakładać.

Mam nadzieję , że teraz jest jaśniej. Kolejny raz powtarzać tego samego nie będę.

--



 
06-09-09 21:04  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Mario1970- Dzięki, teraz zrozumiałem :-) Zwracam honor. Schlingmanna jednak skleję, później ale jednak, bo obiecałem to wujkowi, który mi go podarował i pewno będzie ciekaw co z tego wyniknie.

Tymczasem udało mi się zrobić chyt powietrza z lewej strony kadłuba i wlot pod silnikiem,osłony goleni podwozia, oprofilowanie zamków kaemów no i wgrać wcześniejsze zdjęcia płatów:


Obecnie robi się podwozie.

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (06-09-09 21:06)

 
06-09-09 21:26  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Moromen - wiesz , napiszę Ci coś takiego - zainwestuj w OLFĘ ( taki skalpel kosztuje ze dwadzieścia parę złotych ) , oraz , niekiedy brak retuszu niekiedy lepiej wygląda niż retusz źle zrobiony ....
Ciekawa rzecz , niektóre elementy wychodzą Ci całkiem ładnie , a niektóre są słabo wykonane ( kadłub ) ...

--
Pozdrawiam

 
19-09-09 21:48  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Do Mesia doszło kilka nowych elementów:
-podwozie

-antenka

-rurka pitota

-uzbrojenie podwieszane

-i całość

Jeszcze zostało mi zrobienie nowych śmigieł, doklejenie ich do kołpaka i koniec :-)

PAWELCIOL- Okej. W tym przypadku jest retusz źle zrobiony :)Tak szczerze to mnie też to ciekawi...

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
19-09-09 21:54  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Eno , nieźle nieźle ...w każdym bądź razie lepiej niż poprzednio . Tak trzymaj

--
Pozdrawiam

 
21-09-09 19:27  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Kołpak ze śmigłami gotowy:


Jutro postaram sie zrobić galerię.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024