FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-08-09 20:57  [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Ponieważ Orkan obecnie oczekuje na aerograf do pomalowania jeszcze nie zrobionego relingu, a pozostałe części lepiej by było przykleić dopiero po zamocowaniu relingów, postanowiłem nie próżnować do października i wziąć na warsztat stodziewiątkę z Kartonowej Kolekcji. Klei mi sie go bardzo przyjemnie, pomimo jednego małego zonku. Otóż ,,kabinowe'' poszycie było za krótkie z przodu o ok. 1,5mm:

Jednak nie mam się czym martwić, i tak przykryje to centropłat. Poza tym wszystko pasuje znakomicie.
Stan na dzisiaj:

Na zdjęciach 3 i 4 brakuje szybki celownika, gdyż po kilkukrotnym przyklejaniu i odklejaniu się wpadłem na pomysł, że lepiej będzie ja przykleić tuż przed wmontowaniu owiewki z wiatrochronem.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
29-08-09 13:49  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Widzę że wakacje dobrze Ci zrobiły bo nawet nieźle wychodzi Ci ten meserek.

Pozdrawiam!

 
29-08-09 15:31  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

czy nie lepiej by było dać kabelek (niebieski) zamiast tą imitację i w dodatku podklejoną tekturą ?
Patrząc na oklejkę za kabiną widać, że nadal się dekoncentrujesz . ;-)
A poza tym fajnie.

--





Post zmieniony (29-08-09 17:58)

 
29-08-09 21:10  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Dzisiaj doszedł kolejny segment kadłuba, rury wydechowe z osłonami i małe wloty powietrza na kadłubie:


Raduss- W pewnej chwili przemknęło mi to przez myśl, jednak nie byłem pewny czy to aby na pewno jest kabel i zrobiłem jak to autor zaprojektował.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
31-08-09 20:44  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Dzisiaj skończyłem klejenie trzech kolejnych segmentów:

Nie wyglądają najlepiej, gdyż (naprawdę nie wiem, co tym razem musiałem skopać) wręgi nie bardzo chciały pasować do poszyć. Nieźle musiałem sie ponagimnastykować, aby nareszcie zeskrobać jedną warstwę oklejek i posklejać to wszystko do kupy :-). Na pamiątkę tych wydarzeń powstały mi szczeliny i małe, ale zawsze jakieś krowie żebra.
A i tą szczelinę na ostatnim segmencie spróbuję jakoś załatać.
W następnym odcinku ogon.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
01-09-09 21:04  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Ogon i zespół kółka ogonowego skończony:

Widoczne na pierwszym zdjęciu zapadnięcie się poszycia powstało dlatego, że przesadziłem w profilowaniu poszycia. Dostrzegłem to dopiero po wklejeniu cz. 27c, a na ratunek było już za późno...
Z kolei widoczną na czwartym zdjęciu białą krechę jeszcze poprawię, tyle że nieco później, odetchnę sobie do jutra :-)

Obecnie biorę się za skrzydła, na razie mam sklejony szkielet centropłata.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku szkolnego! ;-)

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (01-09-09 21:08)

 
02-09-09 13:02  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
mario1970   

No niestety postępu nie widać . Nie mogę Cię oszukiwać . Znów liczy się tylko by kolejny model zrobić. Kasa też wydana mimo, że na szafie pewno sterta innych modeli leży .

Nie wiem czy to widzisz , ale coraz mniej osób komentuje twoje poczynania . Może się mylę ale skłaniam się do tego , że coraz więcej osób widzi bezsens tłumaczenia Ci czegokolwiek skoro ty z tych uwag nie wyciągasz wniosków.

--



 
02-09-09 14:44  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
siedem   

Kolega mario1970 napisał: "No niestety postępu nie widać".

Jak dla mnie postępy widać, pamiętam B-24, czy Bryzę. Jedynie spód messera jest słabo spasowany. Nad tym mógłbyś popracować, ale to już wiesz.

I jeszcze mario1970 napisał: "Nie wiem czy to widzisz , ale coraz mniej osób komentuje twoje poczynania"
Wg mnie to koledzy dali Moromenowi już wiele wskazówek i teraz oglądają jak w kolejnych modelach je wciela w życie (np. ogromna poprawa retuszu).

I chyba najważniejsze jeśli sprawia Ci to Moromen radość to klej i klej. Nie zawsze kolejny model będzie lepszy. Nawet jeśli wszystkie będą na takim poziomie, a Tobie to sprawia radochę to klej ile możesz:) Powodzenia

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
02-09-09 21:16  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Mario1970- mam pewne wątpliwości co do jakościowego stania w miejscu:

(szkielet skrzydeł dopasowany na sucho, dokleję go dopiero po oklejeniu szkieletu)
Tego Mesia w malowaniu pustynnym kleiłem pół roku temu. Od tego co teraz popełniam róźni się tylko kilkoma szczegółami. Nie wiem jak Ty, ale ja tu widzę postęp (pomimo nienajlepszego wzroku). Zauważyłem, że coraz mniej osób komentuje moje poczynania, choć to, co czyni wątek często ,,podglądanym'' to nie liczba postów, a liczba odwiedzin. Wcale nie uważam, że kasa znowu wywalona w błoto. Na zakup tego modelu zdecydowałem się głównie dlatego, iż pomyślałem, że lepiej będzie jak najpierw skleję model, w którym wiem, że sklejalność jest na najwyższym poziomie, a później wezmę się za nie do końca pewne ,,pięćdziesiątki''. Z drugiej strony zastanawiam sie, dlaczego jak się pytałem co wziąść na warsztat siedziałeś cicho, a gdy już coś mi nie wyszło, to zacząłeś swoje...

Siedem- Dzięki za wsparcie :-) Całkowicie się z Tobą zgadzam. Klejenie sprawia mi dużo radochy, więc nie zamierzam rezygnować z modelarstwa z byle powodu ;-)

Tymczasem niczym nie zrażony kleję sobie wnęki podwozia.

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (02-09-09 21:22)

 
02-09-09 21:24  Odp: [Relacja] Messerchmitt Bf-109 z KK 1:33
stach48 

 

I tak trzymaj młodzieńcze w myśl powiedzenia " psy szczekają a karawana idzie dalej"'
NAJLEPSZEGO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024