FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 
30-08-09 19:56  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Posprzatalem. W razie jakichkolwiek zazalen zapraszam na priv, bo usunalem tez kilka wartosciowych wypowiedzi, ktore jednak nie byly w temacie. Prosze o trzymanie sie tematu watku i nie robienie z niego smietnika. Jesli chcecie sie podzielic z innymi wrazeniami z klejenia modeli Aviatora - zalozcie nowe watki. W sumie to w temacie zapowiedzi juz wszystko chyba zostalo powiedziane, nieprawdaz?

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (31-08-09 02:47)

 
31-08-09 04:18  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
Thunder909 

 

Przeciez bylo na temat: Aviator i jego ostatnie dzielo Me-110.

 
31-08-09 07:58  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i bardzo się cieszę Rafael, że posprzątałeś i otworzyłeś temat ponownie. W okolicy środy wstawię zdjęcia i łopatologicznie opiszę co musiałem zeszlifować i co poprzycinać. A obrońcy "Uciśnionego" zobaczą dlaczego jestem lekko zdenerwowany i zniesmaczony.

Pozdrawiam

 
31-08-09 10:43  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Bardzo dobrze się stało , że temat został ponownie otworzony . Dzisiaj własnie zakupiłem MM-a w osiedlowym kiosku ( był ostatni - a "HOODY" trzy sztuki leżały ze dwa miesiące ) . Wręgi zostaną dzisiaj podklejone ( Muszę zrobić sobie trochę odpoczynku od USS"HOUSTON" w 1:300 ) .
Wycinankę obejżałem i co mogę powiedzieć : Na oznakowaniach się nie znam - może takie były te krzyże a może i nie - w to nie wnikam ...Co do błędów sklejalności to wypowiem się jak będę coś miał go sklejonego .

Aha : Podczas Kampanii Wrześniowej Bf-110 nie miały uzbrojenia bombowego ( tak przynajmniej piszą w wycinance ) a autor i tak dał bomby choć pisze o tym , że bomby pojawiły się w 1941r. - czyli jak kojarzę walki toczyły się wtedy w Rosji , Afryce, nad Kanałem i nad Morzem Śródziemnym więc malowanie było na pewno inne niż w czasie K.W. - w tym wypadku autor moim zdaniem zrobił sobie jaja .

Aha 2 ;) : Samolotowcem nie jestem i bedzie to mójpierwszy samolot ( w samolotowej ;) skali ) od dobrych kilku jersów :)
--

Pozdrawiam

Post zmieniony (31-08-09 11:22)

 
31-08-09 11:53  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

PAWELCIOL napisał:

> Wręgi zostaną dzisiaj podklejone ( Muszę zrobić sobie trochę
> odpoczynku od USS"HOUSTON" w 1:300 ) .

Super. Może wreszcie uświadczymy jakiś zdjęć radosnej twórczości kolegi...

--

Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

Post zmieniony (31-08-09 11:54)

 
31-08-09 12:13  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Jak napisałem w dziale okręty posiadam jedynie Nokię 6020 , która robi "świetne" zdjęcia , kto ma ten wie .
Dlaczego nazywasz to co robię radosną twórczością ? Nie wiesz nic o mnie a starasz się oceniać . Jak Ci przeszkadza to co piszę to nie czytaj tego nikt Cię nie zmusza do tego .

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (31-08-09 12:16)

 
31-08-09 13:38  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jezusicku, chłopy , dajcie sobie spokój z tym skakaniem do gardeł, nic to nie wnosi. I znowu będzie zadyma. Aparat lada moment odzyskam i zrobię zdjęcia. I uważam, że to co dotychczas zrobiłem, wstydu mi nie przyniesie. A że samolot przeznaczony dla niewprawionych, a ja przecież nie modelarz tylko sklejacz, więc opinia - uważam - odbiorcy do jakiego wydawnictwo kieruje swoje modele, będzie niewątpliwie miarodajna, prawdaż ?

 
01-09-09 08:30  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam w chłodny poranek, przynajmniej w Warszawie.

WIELKA PROŚBA NA WSTĘPIE :-)
Jako , że jestem w pracy, cały ten post będę aktualizował stopniowo (mam nadzieję, że dość szybko) , bo priorytetem jest praca a nie zabawa na forum. A z domu komputer i net wywaliłem, za dużo mam tego w pracy (zajmuję się przygotowaniem do druku). A ta prośba to poczekajcie aż skończę (wyraźnie to zaznaczę).

Nie mam tyle wprawy co Stanisław , który skleił już ten model, obejrzałem galerię, owszem. Jako sklejacz a nie modelarz (pozdrawiam Frytek), wyszedłem z założenia, że mają mi się ładnie zgrać przejścia na sąsiednich segmentach w temacie kamuflarzu. Czyli troszkę inaczej niż u Stanisława. I przepraszam - troszkę dokładniej.



Wiecie, to taki nawyk z plastiku, że jak się pomaluje to wszystko powinno grać. Przybrudzenia na pierwszych trzech segmentach zrobione kredką akwarelową. Mogą się podobać lub nie , ale to akurat nie należy do meritum sprawy. Takie pasowanie kamuflarzu moim skromnym sklajaczowym zdaniem , powinno podbnieść estetykę wyglądu. Wydaje mi się, ze oryginał samolotu nie był malowany w "schodki" :-))) . Niestety dla mnie, takie podejście do tematu okazało się brzemienne w skutkach w dalszym klejeniu, co zresztą uważny obserwator juz powinien wyłapać.
Wykombinowałem również, że linie poszycia pod kadłubem też mogłyby się schodzić. Niestety nie całkiem mi to wyszło, ale co ciekawe - linie kamuflarzu (niebieski/zielony) schodzą się ładnie. Nie potrafię tego wytłumaczyć:



W wyniku takiego pasowania, wyszedł mi uskok na łaczeniu segmentu drugiego z trzecim (patrząc od przodu - na godzinie dwunastej) i nic tu mi nie pomagało szlifowanie i pasownie wręg, które zresztą pasują do siebie pleckami idealnie. Albo będzie uskok, albo pasowanie kamuflarzu innymi słowy albo rybki albo akwarium



Oczywiście można powiedzieć , że takie niedociągnięcia to nie problem. Zależy co kto lubi.


W tym miejscy przepraszam za offtopic, ale do pozdrowień dla Sędziego Frytka dołączy się mój kumpel Gabby, któremy fotki zrrobiłem wczoraj przy okazji fotografowania bohatera tego tematu. Sędzia Frytek ma rację, że kleję byle co i byle jak, ale grunt że kleję:



Pierwszy segment kabiny



Pierwszy segment kabiny zaznaczony niebieską strzałką, od góry ma nie pomalowany fragment - tu zaznaczony czerwoną strzałką i niechlujnie maźnięty zieloną kredką akwarelową. Pod ten element wklejami wręgę usztywniającą kabinę na szerokość (łapiecie o co idzie?). Poszycie ładnie obejmuje wregę z dźwigarem skrzydła, tyle tylko że nie uwzględniona była grubość wręgi usztywniającej kabinę od góry, we wrędze z dźwigarem. Gabaryty wręgi usztywniającej pokrywały się z elementem poszycia pod który należało ją podkleić. Do wyboru mamy więc, albo skrócić wregę usztywniającą poszycie od tyłu, albo skrócić wręgę z dźwigarem od góry o 1 mm czyli o grubość wręgi. Ja niestety nie skróciłem wregi z dźwigarem o 1 mm, a odciąłem 1 mm z wręgi usztywniającej poszycie kabiny od ttyłu, dzięki czemu mam fragment do zaszpachlowania (wikolem, co zacząłem robić) i pomalowania. Efekt ten zaznaczony żółtymi strzałkami. Aha, i jeszcze niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego ten fragmnet ( czerwona strzałka) jest biały a nie zielony jak w następnym elemencie (segmment 6). Może nieuważnie szukałem, a może nie załąpałem co tam trzeba nakleić w przyszłości. No nie wiem ...i tyle.

Pamiętajcie, że to są dywagacje faceta bez doświadczenia w kartonie, no ale model jest skierowany do Małego Modelarza , a nie do starych wyjadaczy. A moze mój tok myślenia jest od podstaw błędny i źle się zabieram za klejenie ?

Anlogicznie jest z następnym segmentem, z tą różnicą, że góra już nie jest biała, a w kolorze kamuflarzu



Żeby w miarę ładnie spasować , odciąłem górny fragment poszycia , podkleiłem wręgą i skleiłem do kupy.

Wręga kończąca szósty segment, na tym zdjęciu już mocno zeszlifowana. Naprawdę mocno. Po wycięciu brakowało mi poszycia - od tego wycięcia na k.m. - po około 2,5 mm z każdej strony. Uważajcie: wszystkie elementy tego modelu wycinałem równo po liniach , nożami Olfa i Excel pod dużą lupą na statywie, więc należy wykluczyć, że mi rąsia zjechał o 0,5 centymetra.



Przy okazji widać, że spasowanie poszycia wewnętrznego z zewnętrznym zbiega się ładnie na krawędziach burt kabiny, tylko nie bardzo na wrędzę przy wycięciu na k.m. Oczywiście, bez problemu można to przyciąć, ale chodzi mi tylko o fakt.


Na tym kończę, dalej nie kleiłem i szczerze mówiąc straciłem ochotę na klejenie tego modelu. Pamiętam jak Sprudin przy swoim Lancasterze z Fly Modelu napisał między innymi, ze wszystko pasuje idealnie, jedynie w poszyciu brakowało 2 mm. Dosztukuje się. Szacun dla Sprudina za klejenie, bo robi to ładnie, ale dla mnie to nie jest pasowanie idealne. Ale to tak na marginesie, moze mam złe podejście do tematu.
Jednocześnie mogę stwierdzić, że jak dotąd nie miałem tylu problemów przy sklejaniu tego
modelu ...



... jak z tą 110-siątką, nie wspominając o modelu projektu Ł. Fuczka, chociaż może to jeszcze nie wykładnik, bo przecież poszycia jeszcze nie ma.



Te sześć ostatnich zdjęć tylko pozornie nie ma związku z tym wszystkim co napisałem.

Cóż, teraz możecie na mie wieszać psy, że jestem badziewiaż, powinienem złapać się za sprzątanie, bo do klejenia się nie nadaję, nie jestem dokładny, wymyślam głupoty i tym podobnie :-)

Ja tylko złapałem się za ten model jak potencjalny przypadkowy sklejacz, przechodzący koło Kiosku Ruch-u, gdzie tego Mesia zakupiłem.

Pozdr



Post zmieniony (01-09-09 13:49)

 
01-09-09 16:53  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
kari   

... malutki off
Radzio65 napisał:
"Sędzia Frytek ma rację, że kleję byle co i byle jak, ale grunt że kleję:"

... w pełni się z Tobą zgadzam Radzio65 zwłaszcza w kwestii "byle jak".
... nie będę się rozpisywał nad stopniem skomplikowania Gabby'ego, zapytam tylko dlaczego nie dokonałeś przed "make up'em" prostej czynności likwidacji "szwu" (nadlewki) widocznej na zewnętrznej stronie prawej ręki oraz na wewnętrznej stronie ręki lewej ;-) (fot.1)
... trochę chęci i ruchów pilniczkiem a Gabby miałby wdzianko jak prawdziwe ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
01-09-09 18:04  Odp: [Zapowiedź] MM 1-2-3/2008 Messerchmitt Bf-110 C-1
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dlaczego ?
Powód bardzo prosty, szew o grubości około 0,15 mm bedzie schowany razem z pilotem w czeluściach kabiny P-47 Hasegawy (1:32) . Ciekawe kto to zobaczy w realu ... A jeszcze pokaż mi skomplikowane postacie pilotów w skali 1:32.
Tak na marginesie, zrobiłem Gabby'emu ruchome rączki (producent tego nie przewidział).

Absolutnie nie oczekuję fanfar, wisi mi to, zresztą wcale nie zasługuje na to.

Tak jak 90% wspaniałych wytworów prezentowanych na forach.
Ale jest jeszcze 10 % revelacji.
Chylę czoło przed tym co robi Zept, Laszlik, M. Grygiel i kilku jeszcze facetów z prawdziwym mistrzostwem w ręku.

A ja robię takie marnoty i dobrze mi z tym



Gorzej jest jak ktoś robi marnoty i nie ma tej świadomości. To już jest dramat.

A zresztą po co ta dyskusja

Żegnam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024