FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-01-10 07:34  Odp: [Relacja] M16 MGMC z WAKu 1:25
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

na zbliżeniach trochę słabo prezentują się sprężyny wykonane z drutu i miejscami retusz do poprawy, ale efekt jest fajny i nie ma co za bardzo marudzić
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
26-01-10 13:41  Odp: [Relacja] M16 MGMC z WAKu 1:25
domek   

Suuuuuuuper..

pozdrawiam

 
03-04-10 20:30  Odp: [Relacja] M16 MGMC z WAKu 1:25
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Czas najwyższy na odświeżenie tej relacji ;).

Skleiłem już niemalże całe nadwozie [bez wieżyczki rzecz jasna ;)]. Miałem drobne problemy z przymocowaniem nadwozia do podwozia, z tego względu, że zrobiłem nadwozie chyba lekko bananowate :( (jak na środku dotykało, to z tyłu i z przodu nie chciało :( ). Troszku przeszkadzała mi też rura wydechowa pomiędzy silnikiem, a tłumikiem-biegła nad przekładnią [?-to szare pudełeczko za silnikiem], aktualnie jest zamocowana pod tym czymś [;)]. Ale wraz musiałem nadwozie troszkę wyginać do dołu, ostatecznie udało mi się je przykleić tak jak powinno być, ale powstała dziura między paką, a przednią częścią nadwozia, którą zakleiłem od dołu [tu tylko "nad" gąsienicami-nad ramą nie było /i nie ma/ dostępu, ale na szczęście tam nie ma dziury] i od góry zakleiłem paskiem w kształcie kątownika umieszczonego między podłogą paki i ścianką działową, nawet to aż tak bardzo się nie odznacza.
Jak na razie troszkę denerwuje mnie różnica odcieni zieleni, jak na razie naliczyłem chyba z 5... [przód kadłuba ma inną, tył inną, tylna ściana inną, boki wewnątrz inną, a podłoga/paki/ jeszcze inną....], ale na szczęście nie są to, aż tak wielkie różnice i ich nie widać znacząco. Jedynie wnętrze ma jaśniejszą-chyba, ze tak powinno być....



Wszystko co do tej pory skleiłem -reszta części jest już wycięta i w większości wyretuszowana :).


Zostały mi już tylko do sklejenia: światła, kanistry parę dupereli na nadwoziu, kaemy, osłony wieżyczki wraz z siedzeniem i agregat, czyli niezbyt dużo :).

Pozdrawiam

PS Życzę Wam zdrowych, wesołych, radosnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Wielkanocnych ;).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
18-04-10 22:00  Odp: [Relacja] M16 MGMC z WAKu 1:25
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Powoli czas kończyć ten model, od dłuższego czasu już nie mam takiej ochoty go kleić, ale już mi zostało niedużo i jakoś ociężale go kończę....,a to już ostatnia osłona przed galerią, która pojawi się zapewne po weekendzie, przed nim raczej nie uda mi się pstryknąć fotek...

Kanistry i narzędzia:


Wieżyczka- brakuje jej tylko magazynków, ale to już na tygodniu skleję [sklejenie 10 magazynków po 17 części każdy.... to może drażnić ;) :(]



Na dziś tyle.
Pozdrawiam

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
27-04-10 21:08  Odp: [Relacja/Galeria] M16 MGMC z WAKu 1:25
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Czas na koniec tej relacji....

Podsumowując model z czystym sumieniem mogę polecić :). Jedynie 2 małe uwagi do przyszłych sklejaczy: należy zwrócić uwagę na mocowanie silnika do ramy [wystarczy przejrzeć moje zdjęcia zamontowanego silnika jak i zdjęcia u Janka w relacji i już będzie wiadome o co się rozchodzi], a druga to już chodzi o wszelkiego rodzaju walce, a dokładniej koła które z założenia mają wchodzić w część po zwinięciu: te wręgi nie mają uwzględnienia grubości papieru walca, przez co jak się dzięcioli po linii to wręga idealnie pasuje do czoła, ale to nie jest zbyt duży problem, wystarczy wycinać po wewnętrznej stronie linii i wszystko gra [chyba większość autorów w takich rodzajach elementów nie uwzględnia grubości kartonu, a szkoda :( ], ale to oczywiście nic w porównaniu z niektórymi projektami ;-) (bez obrazy dla autora ;) ).

Może jeszcze w maju dołożę pudełeczka i brezent, teraz tak jak w poście wyżej pisałem mam troszkę tego modelu dość.... co nie znaczy, że nie popełnię kiedyś /być może niedługo/ jeszcze jednego HalfTruck'a, tym bardziej, że słyszałem przeciek o takiej wersji, co chciałem ją skleić /przy klejeniu modelu troszkę naoglądałem się różnego rodzaju ciekawych i mniej ciekawych wersji ;)/.

Galeria:



KONIEC

Pozdrawiam

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024