FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
06-09-09 19:26  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
kasproo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tzn. planowałem najpierw wszystko psiknąć błyskiem a na to później mat ale nie wiem jak to wyjdzie...

 
06-09-09 19:54  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie wiem czy mieszanie lakierów to dobry pomysł. Różne historie wychodzą z tego wszystkiego :) w najgorszym wypadku ostatnia warstwa może Ci się brzydko złuszczyć :/ Nie masz możliwości pożyczyć od kogoś aero bądź przygotować model do lakierowania i poprosić kogoś by zrobił to za Ciebie wybranym przez Ciebie lakierem typowo modelarskim? Poszukaj na forum czym wykańczają koledzy modelarze swoje cacka :) nie spiesz się z wyborem. Będzie miał duży wpływ na efekt końcowy.

Muszę powiedzieć, że ze zdjęć wydaje mi się, że wybrnąłeś z białymi plamami :) Brawo!

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru ;)

--
_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

 
06-09-09 20:08  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
kasproo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

CutMe - mam aero ale nie posiadam żadnego lakieru typowo modelarskiego. Będę musial zrobić kolejne juz zakupy :/. Z tego co wiem dobre są maty Humbrola ale tylko te ze słoiczków.

 
06-09-09 20:12  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Koszt czegoś takiego to ok 10 zł :) obejdziesz się na jednym. Dostaniesz go w każdym sklepie modelarskim wiec nie będzie z tym chyba problemu. Proponował bym właśnie takie wykończenie. Idzie Ci na prawdę świetnie ;) tylko się teraz nie poddawaj na samym końcu i nie trać czujności

--
_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

 
06-09-09 23:12  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Też nie radziłbym Ci pokrywać go tymi lakierami, nie dawno psiknąłem na arkusze DECO COLOR i powiem, że żadna rewelacja...
Lepiej użyj np. Humbrola Satin Cote w słoiczku tak jak Ci już podpowiadano, często polecany przez modelarzy i daje naprawdę dobry efekt.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-09-09 23:24  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Do końcowego malowania lakierem polecam zwykły spray z suprmarketu. Może być Brico Color, Craft Spray. Na przykrywce nazwa - koniecznie klar matt. Samo klar będzie błyszczące. Nie nadają się do impregnacji kartonu, ale jako wykończeniowe są idealne. Wlaśnie skończonego Hiena malowałem tym lakierem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-09-09 23:33  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
kasproo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Na razie model pozostanie bez lakieru i jak jakiś zdobędę to psiknę.

 
13-09-09 23:26  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
kasproo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej.

Uff wreszcie dobrnąłem do końca :). Model bardzo przyjemny jednak nie pozostawia nawet znikomego miejsca na błędy. Jeśli ktoś zamierza robić coś po swojemu, a nie tak jak przewidział to autor to może natrafić na spore trudności... Od siebie dodałem okopcenia od wydechów i działek bo jakoś tak za czysto było. Jak na model po długiej przerwie myślę, że wyszedł spoko. Jeszcze skleję z 15 i może dorównam wyjadaczom na forum :P. Najbardziej wymagające poświęcenia części to przejścia skrzydło - kadłub, dwie chlodnice pod skrzydłami, wydech, śmigło i oczywiście wszelkie drobiazgi w kabinie. Trochę zaryzykowałem ale jak się nie sprawdzi to się nie dowie i prysnąłem cały model Mr. Super Clear Flat i myślę, że wyszło dobrze. Zrobiłem kilka zdjęć teraz przy świetle żarówkowym więc nie bijcie - jutro postaram się zrobić lepsze przy dziennym świetle. No to na kolację dla krytyków, zdjęcia...






Model dedykuję mojej internetowej koleżance Malwinie, która przez całą budowę mocno mnie dopingowała i podtrzymywała na duchu :).


Pozdro

 
14-09-09 07:50  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Model bardzo fajny. Gratulacje

--
KMH Sokół Radom

 
14-09-09 08:05  Odp: [Relacja] Spitfire IXc - AH
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jak na tak trudny model to prezentuje się bardzo ładnie. Gratuluję i czekam na następny.

Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024